JurijMilkovic JurijMilkovic komentáře u knih

Válka, Po válce Válka, Po válce Ludwig Renn

Pan Renn byla velká špička. Dočetl jsem knihu a opravdu jsem mile překvapen. Hvězdy jsou zasloužené.

23.01.2020 5 z 5

Španělská válka Španělská válka Ludwig Renn

Konečně můžu dát plný počet hvězd, precizně zdokumentovaná historie.

22.01.2020 5 z 5

Trini Trini Ludwig Renn

Nebylo to špatné, ale trochu zklamání po předchozí knize, kterou jsem četl a moc se mi líbila, ale určitě neurazí.

22.01.2020 3 z 5

Hubblův dalekohled Hubblův dalekohled Stuart Clark

Těm, kteří se začínají zajímat o vesmír doporučuji některé pojmy prostudovat. V celku knihu pečlivě a vtipně zpracovaná.

21.01.2020 5 z 5

Velké zklamání.

21.01.2020 odpad!

Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Edvard Beneš - Drama mezi Hitlerem a Stalinem Antoine Marès

Kdepak kdepak kdepak. Beneš asi nebyl takový, když si přečtete více knih o tomto diplomatovi vidíte ho v jiném světle. Jsou tu dva tábory, jední probenešovský a protibenešovský. Vyrovnaný přehled asi neexistuje!

20.01.2020 2 z 5

Edvard Beneš, milován i nenáviděn Edvard Beneš, milován i nenáviděn Václav Miko

Nejsem příznivec Beneše, takže narozdíl od mého kolegy z práce si to užívám a jsem už v polovině.

20.01.2020 5 z 5

Jak kreslit Jak kreslit Jake Spicer

Nádherná a praktická kniha, budete se divit kolik zjistíte skrytých věcí z vašeho uměleckého umu. Návody nemají konkurenci.

20.01.2020 5 z 5

Gestapo v Čechách Gestapo v Čechách Václav Miko

Dobrá kniha, obsahem někde ale rozporuplná. Ale to se dotýkám vyváženosti mnoha dalších knih s tímto námětem.

17.01.2020 5 z 5

Gestapo - Nástroj teroru Gestapo - Nástroj teroru Jochen von Lang

Dlouho jsem nemělv rukou tak napínavý faktografický materiál. Pečlivá práce autora zachycující práci děsivé instituce.

17.01.2020 5 z 5

Tak nevím jestli ty pokusy byly k něčemu.

15.01.2020 4 z 5

Dobrodružství brigadýra Gérarda Dobrodružství brigadýra Gérarda Arthur Conan Doyle

Vojáke, který byl neuvěřitelně ješitný, vychloubačný a ani nebyl příliš chytrý. A pro anglického čtenáře měl ještě jednu, a možná největší chybu - byl to Francouz. Zároveň to ale byl statečný voják, vždy ochotný riskovat život pro svého císaře. Svým způsobem to byla mnohem pestřejší postava než Holmes a Doyle toho dokázal výborně využít. Snad nikde jinde neuplatnil tolik svůj smysl pro humor a ironii jako právě v povídkách o brigadýrovi Gérardovi.

09.01.2020 4 z 5

Poslední galej Poslední galej Arthur Conan Doyle

Knihu jsem dostal o tety a nečekal že bude extra cool, ale zabavila mě na pohotovosti v Krči (čekalo se tam 3 hodiny), takže bylo fajn. Nejlepší byla kapitola Poslední legie.

09.01.2020 3 z 5

Tři životy: František Falerski – skaut, politický vězeň a osobnost K 231 Tři životy: František Falerski – skaut, politický vězeň a osobnost K 231 Lucie Šmídová

Tahle kniha patří k těm, co jsem četl v poslední době. Byl jsem mile potěšen, pobaven. Velmi zajímavý osud a divím se, že se to stihne v jednom lidském životě.

09.01.2020

Za obzor totalitarismu - srovnání stalinismu a nacismu Za obzor totalitarismu - srovnání stalinismu a nacismu Sheila Fitzpatrick

Moje oblíbená spisovatelka, co vezme do ruky kvete. Plný počet hvězd a zasloužených.

07.01.2020 5 z 5

Každodenní stalinismus Každodenní stalinismus Sheila Fitzpatrick

Hodně zajímavá kniha a dobře napsaná a určitě na tom má zásluhu vynikající překlad. Měl jsem totiž v ruce EN verzi.

07.01.2020

Komunistický manifest (komiks) Komunistický manifest (komiks) Karl Marx

Neznám větší návod manipulace, než vynálzu těchto dvou chlapíků. Kniha je poučná a konstruktivně složená.

07.01.2020 5 z 5