juisi9174 juisi9174 komentáře u knih

Naslouchač Naslouchač Petra Stehlíková

Tady není co řešit. Autorka vymyslela až překvapivě dokonalý a krutý fantasy svět "naší budoucnosti". Ze začátku jsem si říkal, jestli se Paní Stehlíková s hlavní hrdinkou náhodou nezbláznila, ale ono ne. Ilan mi přirostl k srdci opravdu rychle a sledovat jeho útrpný život mě nakonec doslova pohltilo. :_) Jsem obrovský fanda pomalejšího děje a tudíž mi seznamování se s autorky světem v podstatě v celé první polovině knihy vůbec nevadilo. 100%

14.07.2022 5 z 5

Říkali mi Leni Říkali mi Leni Zdeňka Bezděková

Říkali mi Leni je skutečně kniha na pár hodin, která vám toho ale za tak krátký čas stihne hodně předat. Zajímavý a smutný příběh z brutální doby. Kniha se trochu tváří jako literatura pro mladší publikum, nicméně plně pochopit souvislosti a skutečnou tmu celého děje dítě nejspíš pochopit nedokáže. Aspoň já bych ve svých 11,12 určitě plně nepochopil. 89%

19.08.2022 4 z 5

Faja Faja Petra Stehlíková

Další pokračování skvělého prvního dílu. Knize nemám nic moc co vytknout, prostředí "moderního" světa nezklamalo a opět bylo příjemné nechat se unášet autorčinou fantazií. Nové záhady, které nám autorka představuje a které pomaličku krůček po krůčku poodhaluje jsou skvělé a udržely si moji pozornost až do samotného konce. 98%

14.07.2022 5 z 5

Navzdory básník zpívá Navzdory básník zpívá Jarmila Loukotková

Dokonalost možná silné slovo, avšak tato kniha k ní nemá daleko. Možná že kniha není nabita extrémně strhujícím dějem, který by mě nutil ji dočíst za pár dní, přes to jsem si zamiloval styl vyprávění a autorčino popisování celého děje, věcí a postav. Navzdory básník zpívá je skutečně znamenitý počin. 95%

06.09.2022 5 z 5

Prohnilé město Prohnilé město Leigh Bardugo

Musím přiznat, že mě Leigh Bardugo skutečně příjemně překvapila. Málokdy se stává (nebo tedy aspoň mně), že druhý díl je lepším kouskem než první. Na mě to tak rozhodně působí. Kniha je od začátku nabitá akcí, parádní příběh který směřuje k jasnému konci. Narozdíl od prvního dílu se tu již setkáváme i s dávkou neúspěchů a né tak zcela vydařených plánů, na poli se objevují mraky nových postav, ke kterým nemám skoro co vytknout, v popředí je samozřejmě stále úžasný a neohrožený "demjin" Kaz Brekker s jeho partou výborných charakterů. V málokteré knize je tolik podařených postav. Líbily se mi tak moc, že jsem jim odpustil i to jejich zamilované vrkání, které jsem ale nakonec postavám vážně přál. Dostávám se k samotnému závěru, konec jakéhokoliv díla si vždy velmi rád vychutnávám a pokaždé jsem nesmírně zvědav, jak se s ním autoři poperou. Leigh to zvládla dobře a konec jejího díla se mi líbil. Celá kniha na mne trochu působí jako povídání o 6 hrdinech, kteří i přes všechny ty černé myšlenky a činy, jsou vlastně pořád jen dětmi s vlastními sny, za kterými se neúprosně ženou a ono to tak v podstatě i je.:D 95%

20.07.2022 5 z 5

Šest vran Šest vran Leigh Bardugo

Občas mne skutečně až udivuje, jak pestrý a příjemný ´´fantasy svět´´ jsou někteří autoři schopní vymyslet. Tady se to povedlo! Postavy jsou sympatické a každý má svůj specifický charakter který vyniká. Děj příjemně "odsejpá" a druhou část jsem doslova hltal očima. Hvězda dolů za možná až moc lehký průběh pro hrdiny, někdy jsem si říkal, že nad nimi muselo bdít při nejmenším 2x tolik Inejinych Svatých. 90%

14.07.2022 4 z 5