jstadler jstadler komentáře u knih

Cílené náhody Cílené náhody Alexander Goldscheider

O knížce Cílené náhody se dát říct a napsat mnoho, ale výsledné hodnocení je jednoznačné: Tato knížka stojí za koupení a přečtení.
Abych toto své tvrzení podpořil alespoň několika argumenty, uvádím ty hlavní:
1) knížka zachycuje velkou část moderních dějin naší země z pohledu lidí, kteří je žili, dějiny, které je nutné si připomínat
2) knížka je skvěle napsaná, čtivá, jsou tu dobře vyvážené smutné i veselé zážitky.
3) v neposlední řadě je nutné zdůraznit, že knížka je kvalitně vyrobená, na dobrém papíru, kvalitní vazbě a hezkou grafikou.

Nejsem plně objektivní, Sašu Goldscheidera sleduji na Facebooku, část příběhů jsem si tam přečetl a dvě knihy jsem si v rámci crowdfundingové kampaně předobjednal. Toto není přiznání, ale hrdé prohlášení :-)

30.08.2020 5 z 5

Živý nebo mrtvý Živý nebo mrtvý Tom Clancy

Bohužel, obecně je série s Juniorem překládána s velmi kolísající úrovní. Ale tohle mě donutilo se přihlásit a komentovat: Kdo v roce 2011 přeloží, že někdo jde grilovat řízky ????? Je mi líto, ale ten překlad i redakční práce jsou odfláknuté až diletantské. Pokud má JR v několika původních knihách kódové označení ŠERMÍŘ, proč je teď MEČÍŘ? A takových chyb je v překladu řada. Ale prostě řízek mě dorazil.

29.07.2023

Dreams from Beyond: Anthology of Czech Speculative Fiction Dreams from Beyond: Anthology of Czech Speculative Fiction * antologie

Díky laskavosti editorky a autorů je kniha volně ke stažení na https://www.julienovakova.com/dreams-from-beyond/.

10.06.2023