Jonna Jonna komentáře u knih

365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok 365 tipů pro vysoce citlivé lidi: Jak se cítit dobře po celý rok Judith Orloff

Dobrý pomocník a rádce, který je celý rok po ruce.

05.10.2020 4 z 5

Slepá mapa Slepá mapa Alena Mornštajnová

Kniha mne bavila, autorka píše velmi čtivě. Ale - přece jenom je to prvotina, a tak konec knihy už mi o "fousek" přišel horší, hlavně ten kvapně dovyprávěný konec. Kniha prostě na úplném konci úplně vypadne z rytmu celého vyprávění. I tak se mi ale kniha moc líbila, a určitě si přečtu další knihy autorky.

05.10.2020 4 z 5

Časy se mění Časy se mění Anne Jacobs

Výborná kniha svého žánru. Možná se mi tahle trilogie líbila ještě trochu víc než Panský dům, jen v mi v poslední knize přišla zbytečná ta dějová linka o klášteru. Připadalo mi, že se tím kniha už jen nastavuje.

21.09.2020 4 z 5

Zvířata a rostliny v lese Zvířata a rostliny v lese Peter Wohlleben

Knihu mám přečtenou, a zároveň nemám. Nosím ji s sebou do lesa, a na co narazím si vyhledám a přečtu, takže s knihou vlastně podnikám komentované procházky lesem. Moc si to užívám.

Deník pro vysoce citlivé lidi Deník pro vysoce citlivé lidi Judith Orloff

Tohle není kniha jako taková, je to spíše zápisník, a doplňuje knihu" 365 tipů pro vysoce citlivé lidi. Deník se dá používat i místo meditace.

31.08.2020 4 z 5

Osobní náboženství Osobní náboženství Thomas Moore

Kniha, ač by se to mohlo zdát, není primárně o náboženství, spíše naopak. Je to dílo o spiritualitě, esoterice, filozofii, o něčem, co nás převyšuje, co v životě přetrvává. Knihu jsem četla hodně dlouho, tak dlouho, že jsem se za tu dobu posunula někam jinam a druhou polovinu jsem přečetla velice rychle. Teď ji zase otočím, a budu číst znovu od začátku. Není to jednoduché čtení, autor je velice vzdělaný a sečtělý, a jeho odkazy na výtvarná díla, pověsti, psychologii, apod. mne mj. donutily doplnit knihovnu o díla Junga, vrátila jsem se po letech k Platónovi, zavítala virtuálně do muzeí a galerií. Nicméně kniha dokáže být i velice návodná pro každého hledače něčeho vyššího v našem životě, kdy si z různých zdrojů vybíráme, to, co je nám blízké a tahle kniha vám s tím skvěle pomůže.

Právo první noci Právo první noci Vlastimil Vondruška

Opravdu jen ve výjimečných případech knihu odložím, a to se stalo u této knihy, nudné, jednoduché líčení podivného příběhu, nešlo se začíst. Opět jsem si ověřila, že Vondruškovy "detektivky" nemá smysl číst.

31.08.2020 odpad!

Za války, 1916: Země mých snů Za války, 1916: Země mých snů Cynthia Harrod-Eagles

Zase jsem si skvěle početla, autorka je dobrý vypravěč a dokáže vtáhnout do děje. Jediné, co mi vadí, že budu muset čekat na další díl.

31.08.2020 4 z 5

Dědictví otců Dědictví otců Robert Merle

No, dlouhatánská pojednání o náboženství jsem už v druhé půlce knihy přeskakovala, ze začátku jsem na to měla větší trpělivost. Přesto se mi líbil příběh a další pokračování snad zvládnu bez mezer.

31.08.2020 3 z 5

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Knihou jsem nadšená, moje procházky po lese získaly další rozměr. Hned jsem si koupila další díla autora.

Na co Alice zapomněla Na co Alice zapomněla Liane Moriarty

První třetinu jsem chtěla knihu odložit, měla jsem hrozný problém se do knihy začíst, autorka tak trochu moc piplala s detaily a byla rozvláčná... Ještě, že jsem to neudělala, protože nakonec se z knihy vyklubalo dobré čtení, v poslední části se člověk často zamyslí i nad svým vztahem (nad sebou) a pomyslí na to, jak to bylo před 10 lety. Takže doporučuji vydržet, kniha určitě stojí za přečtení.
Jen bych ještě dodala, že mě velmi pobavilo, že si překladatelka plete zápěstí a kostrč! :-)

25.07.2020 4 z 5

Nová píseň z Mitfordu Nová píseň z Mitfordu Jan Karon

Dala bych 4 hvězdy, kdyby knize neublížil překlad - vadí mi nejen nová jména, což je hrozně matoucí, ale i zcela nová, neexistující, slova, která si autor překladu cucá z prstu. Jinak příběh této knihy patří k těm lepším z celé série.

Než jsem tě poznala Než jsem tě poznala Jojo Moyes

Stále se nemohu rozhodnout, jestli je kniha dobrá, nebo ne. Možná je to tím žánrem, který asi nebude mezi prvními v seznamu mé četby. Na druhou stranu se dobře napsané "ženské literatuře" (to označení nesnáším) se nebráním. Tahle kniha mi, hlavně ke konci přišla zdlouhavá, a dočetla jsem ji jen proto, abych se dozvěděla, co jsem tušila. Zakázané ovoce, od stejné autorky, se mi líbilo víc.

04.07.2020 3 z 5

Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Kunhuta Přemyslovna: Vynucený sňatek českého a polského království Hana Parkánová-Whitton

Mám asi radši, když je kniha více historická než romantická, proto jsem si moc čtení neužila, autorka navíc píše velice jednoduchým stylem.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Průměrná kniha s předvídatelným dějem. Žiji ve Skandinávii, tak jsem chtěla vědět, nakolik to bude odpovídat skutečnosti, v tom mě autorka nezklamala. Kniha nenadchne, neurazí.

04.07.2020 2 z 5

Bouřlivé časy Bouřlivé časy Anne Jacobs

Druhý díl je možná o trošku, slabší než ten první, ale stále je to dobrá kniha, a stále se mi čte lépe, a přijde mi zajímavější, než Panský dům. Těším se na 3. díl.

04.07.2020 4 z 5

Moje anglická babička Moje anglická babička Hana Parkánová-Whitton

Pohodová kniha, nic víc, nic míň.

Svéhlavička Svéhlavička Eliška Krásnohorská

Takový malý výlet do předminulého století. Trošku mě děsilo, jak se děti, hlavně dívky, umravňovaly a omezovaly, jak byly vlastně vychovávány tak, aby byly poddajné pro manžela, ale dnes si to můžeme naštěstí přečíst s nadhledem, a být rády/rádi, že se to už neděje.

04.07.2020 3 z 5

Nemám ráda knihy psané formou dopisů, ale jsem ráda, že jsem u téhle udělala výjimku, i když to nebyla "láska na první pohled" a knihu jsem nepřečetla jedním dechem.

Hořkosladký život Hořkosladký život Colleen McCullough

Autorka opět nezklamala a odvyprávěla zajímavé příběhy na pozadí historických událostí. Je velká škoda, že je to autorčina poslední kniha, bude mi chybět.

04.07.2020 5 z 5