JointlieKat94 Online JointlieKat94 komentáře u knih

Anna zachraňuje svět Anna zachraňuje svět Michaela Štěchová

Knížka mi ležela dlouho v poličce. Měla krásnou, barevnou obálku, a tak, když vysvitlo slunce, jsem se do ní začetla. Mile mě překvapila, po těch špatných komentářích tady. Dívka se vydává učit, do míst mě neznámých. Její cesta je natolik upřímná a dobrodružná, že jsem se cítila, jako bych tam byla, s ní. Knížka je sice krátká, asi 160 stran, ale i přes to se mi moc líbila. Děkuji autorce. :)

09.03.2018 4 z 5

Sny a jak jim rozumět - Úvod do výkladu snů Sny a jak jim rozumět - Úvod do výkladu snů Stase Michaels

Knihu jsem právě přečetla. Je tenká, přečtena rychle. Vcelku jsem pochopila, jak to autorka zamýšlela, pochopila jsem a světe div se, dějou se zázraky. Pochopila jsem výklad minulých snů. :) pěkná kniha. :)

04.03.2018 4 z 5

Dílna zázraků Dílna zázraků Valérie Tong Cuong

A mě se kniha líbila. Četla se dobře. Zázraky se děly- i když ne tak docela. Jen ty knoflíky tam chyběly.. přečteno jsem měla za dvě odpoledne. Sice bylo spousta zvratů očekávána, ale podávána byla dobře. Jen ale.. co ten chudák, pan Mike? No..

" Všichni děláme stejné chyby. Snažíme se utéct před svými přízraky, místo abychom se s nimi naučili žít. "

01.03.2018 4 z 5

Mimi Pinson Mimi Pinson Alfred de Musset

No, něco na způsob Dumasovy Dámy s kámeliemi. Jen kratšího. :) rychle přečteno.. jen mě zaráží, takhle ty grisetky opravdu dokázaly žít?! Páni..

27.02.2018 4 z 5

Marie a zahradník Marie a zahradník Vladimír Neff

Kniha mi dala celkem zabrat, ze začátku jsem měla problém se vyznat v postavách- měla jsem v tom zmatek prostě.. potom ty zbytečně dlouhé věty, který jaksi pak ztrácely na významu.. nevím, nevím. Byla to má první kniha od pana Neffa, možná i poslední, nevím.. paní Marie mi vcelku nesedla. Pak mi jí bylo líto.. pomatená žena, která si nevážila toho, co měla. Kniha se mi moc nelíbila tedy.

27.02.2018 3 z 5

Tom Kečup & pes Vorčestr Tom Kečup & pes Vorčestr Miki Ryvola (p)

Není to úplně můj šálek kávy.. ale nad pár stránkama jsem se nasmála. Chvilku trvalo, než jsem si tu řeč osvojila, i když na ní není vcelku nic špatného. Knížečka ale potěšila, přečtena byla za pár hodin. :) líbilo se mi.

Přítomný ženský se tetelily blahem a kejvaly při každým slově pastora jak pole zralejch kukuřic.

26.02.2018 4 z 5

Šel malíř chudě do světa Šel malíř chudě do světa Jaroslav Seifert

Krásné čtení, nádherné kresby pana Alše. Dlouho na mě čekala tato kniha v knihovně, ale moc se mi líbila. Připomněla mi, jak se cítím, když vidím mělnickou věž v dálce.

25.02.2018 5 z 5

Cesta k vnitřní síle Cesta k vnitřní síle Barbara Berger

Mám naprosto stejný názor.. kniha se ke mně dostala naprostou náhodou. Kolega v práci si zřejmě všimnul, že jí potřebuji, tak mi jí vypůjčil.. a já? Jsem z ní nadšená. Četla jsem spousty knih s tímto tématem, ale žádná nebyla taková. Je v ní spousty nových informací. Je naprosto užitečná. Pořídím si jí do své sbírky a budu se k ní ráda vracet. Doporučuji. :)

25.02.2018 5 z 5

Pět Pět Ursula Poznanski

Teda v geocachingu jsem už zběhlá, a tak když jsem našla knihu o něm, bylo snad 100% jisté, že si přečtu ještě tuhle knihu. :) kriminálky, nebo spíš detektivky nečtu, ani moc nesleduju tedy.. ale tohle! Jsem maximálně nadšená, knihu jsem zhltla za den. Naprosto mě to vtáhlo do děje. Snažila jsem se taky pátrat.. :D no skvělá kniha, vážně! Určitě přečtu i zbytek. :)

16.02.2018 5 z 5

Po Praze chodím Po Praze chodím František Nepil

To bylo miléčtení, pan Nepil mi krásně vylíčil atmosféru minulých let.. jako bych byla s ním, a ty stropy a domy viděla a pozorovala vedle něj. Moc krásné čtení. :)

11.02.2018 5 z 5

Kniha o štěstí Kniha o štěstí Ricard Matthieu

Kniha je skvělá. Půjčil mi jí můj vnímavej kamarád/kolega ve chvíli, kdy bylo zapotřebí. :) čte se celkem krásně, je v ní spousta informací, nad kterými se člověk musí pozastavit a zamyslet, takže kniha opravdu není na jeden nádech. Takže je to těžší čtení, za to ale, autor do toho vložil maximum. Dle mého názoru. Moc se mi líbila. :)

10.02.2018 5 z 5

Zámek Rackrent Zámek Rackrent Maria Edgeworth

Mě se tahle věc hodně líbila! :) krásné vyprávění o 4 generacích jednoho panství a o tom, jak si páni žili na vysoké noze, i když o zítřku nepřemýšleli. A vlastně i o tom, jakou smůlu měli. Já to brala jako odlehčení od těžší knihy a přečteno jsem měla za jeden večer. Moc se mi líbilo. :)

02.02.2018 4 z 5

Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Putování přírodou: Stromy - květiny - ptáci Laura Howell

Mě kniha maximálně potěšila, i když už nejsem dítě teda.. :D i když, asi je určena pro děti no, ale zjistila jsem i to, co jsem netušila! Fakt dobrý jako. :)

01.02.2018 4 z 5

Dopisy na konec světa Dopisy na konec světa Ava Dellaira

Tak když jsem s ní začla, po několika stránkách jsem jí odložila.. vrátila jsem se k ní asi po měsíci. A náhle! Vtáhla mě do děje, naprosto mi učarovala. Laurel má tak krásný myšlenky, a tak hrozný věci se jí staly.. naprosto chápu, že se stále nemůže vyrovnat se smrtí sestry, to je snad jasný. Byla u toho a vinu svádí na sebe.. ale čím víc se jí snaží podobat, tím horší to s ní je. Staly se jí hrozný věci.. moc mě mrzelo, co se dělo v autě.. moc mě mrzí, že se to děje běžně.. každopádně byla kniha napsaná krásně, má v sobě všechny emoce, a všechny jsem je cítila. Nemohla se svěřit nikomu, proto se začala svěřovat do dopisů.. Na konci mi i slzička ukápla. Laurel se se vším smířila, snažila se to být ona. Vše bylo tak, jak to mělo být. Knihu s čistým svědomím mohu doporučit.

25.01.2018 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Minulý rok jsem rozečetla tuto knihu, přečetla jsem pár stránek, a knihu jsem odložila. Prostě jsem to nezvládla číst dál. Brečela jsem. Odložila jsem jí teda na pár měsíců, s tím, že až se na to budu cítit, dočtu.. ta chvíle přišla minulý týden. Kniha mě chytla a nepustila! Brečela jsem ještě 2x. Ale dočetla. Naprosto silný příběh z 2.SV, o lásce, o ztrátě a o velkých náhodách.., který mě vtáhnul do děje. Strašně nemám ráda "tlustý" knihy, vždy jsem myslela, že je budu číst věčnost. S touhle to ale tak uteklo, že si po dočtení musim odpočinout. Tak moc mě to dostalo..

18.01.2018 5 z 5

O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj O mužíčkovi, který zastavil pražský orloj Zdeněk Karel Slabý

Krásný příběh o zamilovaném mužíčkovi. :) potěší. A krásné ilustrace taky potěší! :)

06.01.2018 5 z 5

Kateřina a její nový dům Kateřina a její nový dům Leonid Pervomajskyj (p)

Pozdě jsem zjistila, že jde o povídky. Ale nakonec musím přiznat, že povídka o Kateřině se mi moc líbila. Z písně písní byla celkem dobrá.. ty válečné ale vůbec. Hlava to nebrala, asi nechtěla. Úplně nejhůř na tom je povídka Deštník pinchusa-moti, to je vůbec nejhorší. Knihu posílám dál.. za Kateřinu ale 2*.

01.01.2018 3 z 5

Do tmy Do tmy Anna Bolavá (p)

Fantastické! Knihu jsem si pořídila právě kvůli bylinkám, ale naprosto jsem netušila, že mě tak pohltí. Začetla jsem se a nemohla se odtrhnout! Mezi přestávkami jsem na ní myslela. Budu číst každoročně.

30.12.2017 5 z 5

Saturnin se vrací Saturnin se vrací Miroslav Macek

Bála jsem se. Po předchozích komentářích.. naprosto nebyl důvod! Pan Jirotka je pan Jirotka, je nelehký úkol psát podobně pokračování. Avšak, na pana Macka tady mají všichni jen nějaké předsudky. Tohoto býv. politika neznám, ani jsem se o něj nijak nezajímala, proto jsem neměla předsudky. Knihu napsal bravurně! Strašně jsem se u ní nasmála, strašně mě do sebe vtáhla, a já jsem šťastna! Dočetla jsem ji s úsměvem na tváři, není nic, co bych vyčetla. A vůbec, kdo by to dokázal sepsat lépe, nebo kdo by se o to alespoň pokusil? :) za mě to je jedno velké plus.

28.12.2017 5 z 5

Kniha radosti Kniha radosti Douglas Carlton Abrams

Krásná kniha plná moudrosti, krásných fotek a úžasného povídání, laskavosti, soucitu.. jak krásné! A jak moc mi to pomohlo. Skvělá kniha, moc doporučuji. :)

19.12.2017 5 z 5