jitha jitha komentáře u knih

Knihu jsem četla díky čtenářské výzvě (pro téma méně než 22 hodnoceních) a musím říci, že se mi opravdu líbila. Velmi silné téma, kdy člověk přemýšlí, jak by se sám zachoval. Hlavní hrdinka to neměla vůbec lehké. Stala se obětí náhody i systému. Kniha však nepůsobila pesimisticky. Vlastně bych řekla, že Linda skončila jako "vítěz" a přes všechna úskalí dopadla lépe, než její nejbližší.

25.01.2022 5 z 5

Věci, na které nastal čas Věci, na které nastal čas Petra Soukupová

Opravdový příběh ze života. Situace, do které se může dostat každá rodina. Ráda bych si přečetla o dalším osudu této rodiny. Škoda, že není druhý díl.

20.01.2023 5 z 5

Písečný muž Písečný muž Lars Kepler

Kniha se čte dobře, jen si neumím představit, že se na mladém (uvězněném) klučinovi nepodepíše několik let v izolaci... Má jen trochu šrámů po těle, ale jinak nic, žádné trauma...?

01.06.2015 3 z 5

Láska je jen slovo Láska je jen slovo Johannes Mario Simmel

Toto byla první kniha, kterou jsem od Simmela četla. Moc se mi líbila a ráda se k ní vracím.

08.10.2012

Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Jack Rozparovač: Rozluštěné tajemství Paul H. Feldman

Velmi zajímavá knih, čtivá, předložená fakta jsou přesvědčivá.

20.12.2011 5 z 5

Muži, kteří nenávidí ženy Muži, kteří nenávidí ženy Stieg Larsson

Jak už se zde psalo: začátek byl docela nudný, ale pak se od knihy nemůžete odtrhnout.

20.12.2011 5 z 5

Krvavé evangelium Krvavé evangelium James Rollins (p)

Souhlasím s předchozím komentářem, kniha je plná nadpřirozených bytostí, prostě pohádka pro dospělé. Čte se dobře, jen konec se mi příliš nelíbil, připadá mi moc otevřený, možná si autoři nechali prostor pro pokračování. Také jsem zde postrádala autorovo shrnutí - pravda x fikce. Tady prostě byla jen fikce, což je škoda.

07.01.2014 4 z 5

Padesát odstínů temnoty Padesát odstínů temnoty E. L. James (p)

O něco lepší než první díl, aspoň to mělo trochu děj. Celá trilogie by se klidně vešla do jedné knihy, která by mohla být zajímavá. Škoda.....

16.06.2014 3 z 5

Padesát odstínů šedi Padesát odstínů šedi E. L. James (p)

Kniha je dobře čtivá, ale od poloviny jsem mnoho odstavců přeskakovala. Teď přemýšlím, jestli se mám pustit do dalšího dílu (jestli bude minulost Christiana zajímavá nebo ne...).

04.06.2014 2 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Knihu mohu jen doporučit. Opravdu se mi líbila.

08.10.2012

Láska, román Láska, román Camille Laurens

Knihu jsem sice přečetla, ale už se k ní asi nikdy nevrátím.

20.12.2011