Jirinamac Jirinamac komentáře u knih

Sestra Slunce Sestra Slunce Lucinda Riley

Na začátku jsem si myslela, že tento díl asi nebude pro mne ten nejlepší a dávala jsem si se čtením docela načas. Elektra mi moc nesedla, rozmazlená krasavice, před kterou si všichni sednou na zadek. Ale, když pak začal příběh Cecil, Billa, Stelly a Elektra se postupně dozvěděla, co všechno předcházelo před jejím narozením, tak to začalo mít jiný spád a čtení se nedalo odložit. Teď ale nevím, pod jakou kolonku mám dát knížku ve čtenářské výzvě, ale asi nejvíc mě zasáhl boj o lidská práva černochů.

20.06.2023 5 z 5

Kdo se postará o Annu Kdo se postará o Annu Kateřina Pantovič

Nemyslela jsem si, že mě taková blbinka bude bavit, ale je vtipná i tragická a dobře se čte. Určitě bych po smrti nechtěla žít jako rybička v akvárku. Olivie/Anna žila přímo pro sebevražedné konce.

02.05.2023 4 z 5

Stezka Českem Stezka Českem Martin Úbl

Stručné, ale poutavé vyprávění několika turistů, kteří šli po hranici Českem. Čtení je doplněné hezkými fotkami. Kniha, která obsahuje mapy.

17.01.2023 4 z 5

Deník farářky Deník farářky Martina Viktorie Kopecká

Paní farářka mně byla sympatická ve Stardance a tak, když mi bylo nabídnuto přečíst si její knížku, tak jsem to uvítala. Pár zajímavostí jsem v knížce našla, ale nepatřím do cílové skupiny čtenářů této literatury. Myslím, že i spoustu dalších čtenářů, by se k této četbě nedostalo, kdyby autorku neznalo z ,,televizního tancování,,

28.12.2022 3 z 5

Tmavé stěny Willardu Tmavé stěny Willardu Ellen Marie Wiseman

Knížka je čtivá, ale zase nějak silné zážitky ve mně nenechává. Že se takové příběhy stávaly, to je dost známé a bylo už zmíněno ve více knížkách a tady mi přišel konec dost rychlý. Líbí se mi obálka.

29.06.2022 4 z 5

Zmizet Zmizet Petra Soukupová

Tři povídky, kdy je život sourozenců ovlivněn traumatem z jejich dětství a dospívání. Ve vztahu mezi mladším a starším sourozencem bývá často vzájemná žárlivost, nenávist a naschvály a ten druhý si myslí, že rodiče jsou nespravedlivý. Příběhy jsou moc hezky napsané a hodně ze života ve spoustě rodinách.

08.04.2022 5 z 5

Byly jsme tam taky Byly jsme tam taky Dagmar Šimková

Toto je vyprávění o skutečném životě prožité v 50. letech v českých věznicích. I tato doba by se měla připomínat. Páchané zlo bylo srovnatelné s koncentráky, ale tady se tak chovali Češi k Čechům. Mnoho vězňů se propuštění nedožilo. Taky 14 let komunistického kriminálu vyžadovalo silné jedince. Prvně byla knížka vydaná v exilovém nakladatelství v Torontu r. 1980

22.06.2021 5 z 5

Italské prázdniny Italské prázdniny Jan Werich

Nález v knihobudce a určitě si jí nechám. Pěkně se čte, ale raději bych jí poslouchala v podání pana Wericha. Tenkrát to cestování asi bylo klidnější, ale nedostupnější.

14.09.2020 5 z 5

Na ostrově Na ostrově Tracey Garvis Graves

Knížka se moc pěkně čte. Pilota letadla přepadnou zdravotní problémy a letadlo ztroskotá na ostrově daleko od civilizace a dva mladí pasažéři si budou muset sami poradit, aby na opuštěném ostrově přežili.

27.09.2022 4 z 5

Motýlí pokoj Motýlí pokoj Lucinda Riley

Knížku jsem četla dost dlouho, protože jsem jí měla v papírové podobě a ta zrovna není moc vhodná do kabelky na cestování.
Další rodový příběh, který místy překvapí, ale spíš je to takové poklidnější čtení, kde se střídá minulost a současnost. Posy jako mladé děvče, které se nedozví pravdu v mládí, ale v pozdějším věku bude pravdou zasažena.

05.08.2022 5 z 5

Kdo šije u Podolské? Kdo šije u Podolské? Lucie Hlavinková

Původně jsem si myslela, že půjde o čtení z období 1. republiky, ale obsah knížky je o životě v 50.-60. letech, kdy člověk nemohl věřit ani svým nejbližším. Čtení mě bavilo a příběhy lidí byly ze skutečných životů. Moje babička ve skříni vlastnila šaty a nikdy nám nedovolila je vyhodit, protože to byly šaty od Podolské a klobouky od Oulíkové, ty dámy měly úctu zákaznic. Kam jsme se dostali po válce, kdy byla naděje na lepší život a bolševický režim spoustu lidí zničil.

17.06.2021 4 z 5

Broučci Broučci Jan Karafiát

Tato knížka u nás v rodině nepatřila nikdy ke knížkám, které byly oblíbené čtení našich dětí. Máme hodně staré vydání a knížka je krásně zachovalá, protože za pomalu 100 let nebyla mockrát čtená. Je dost krutá a dětská přirozenost nemá ráda krutost, ale musíme si uvědomit,kdy byla knížka napsána a jaká tenkrát byla výchova dětí. Ale večerníčky, které byly podle námětu knížky, tak byly pěkné a dětem se líbily.

27.11.2020 2 z 5

Chalupa Chalupa Pavlína Křivánková

Karlův dvojí život ukončí jeho tragická smrt a my sledujeme kapitoly dvou žen po jeho smrti. Knížka se čte dobře, není tady žádná vzájemná hysterie, ale ani k jedné jsem necítila velké sympatie. Konec je rychlý a docela dobře vyřešený.

20.02.2024 4 z 5

Bez tváře Bez tváře Rob Ashman

Není to můj žánr čtení, ale docela mě to bavilo. Pachatel je známý a střídají se jeho pocity s pocity a pátráním vyšetřovatelky Roz.

12.05.2023 4 z 5

Postel, hospoda, kostel Postel, hospoda, kostel Zbigniew Czendlik

Jsem ateista a audiknížku jsem měla půjčenou z knihovny, protože je mi jako člověk sympatický. Můj pocit je, že pro lidi je větším přínosem, než Duka nebo Halík. Nekáže fanaticky, ale lidsky. Rozhovory mě bavily. Pochybuji, že by mohl být tak otevřený v Polsku.

10.05.2023 4 z 5

Jak jsem se zbláznila Jak jsem se zbláznila Ivanka Devátá

Autorku jsem potřebovala do čtenářské výzvy, jinak bych se k ní nejspíš nedostala, ale knížka mě bavila a možná si časem ještě nějakou její ,,oddechovku,, přečtu. I depresivní stavy se dají vylíčit s humorem, jen ten humor asi chybí, když člověk se v tom stavu nachází. Do hlavy člověka nevidíme a nikdy nevíme, co v ní probíhá za problémy.

19.10.2022 4 z 5

Sběratel sněhu Sběratel sněhu Jan Štifter

Ze začátku se mi ta časová období pletla a musela jsem se dost soustředit na množství postav. Postupně se zvyšuje napětí a knížku nejde odložit, dokud se nedozvíte, co se vlastně stalo. Na duchy moc nevěřím, ale tady to sedlo perfektně.

06.01.2021 4 z 5

Co neodvál ani čas Co neodvál ani čas Hana Marie Körnerová (p)

Jako všechny knížky od H.M.K. se mi četly moc dobře. Při čtení příběhů jsem měla pocit, že ty ,,holky,, znám a jsou to moje kamarádky z mládí. 1. příběh už jsem četla dříve v samostatné knížce, ale pro oživení vzpomínek jsem četla znovu. Líbilo by se mi ještě další pokračování, určitě by bylo o čem psát.

08.11.2020 5 z 5

Nelituji: Život Edith Piaf Nelituji: Život Edith Piaf Carolyn Burke

Knížku jsem vyslechla jako četbu na pokračování, ale přednes se mi nelíbil, ten hodnotit nebudu. O Edith Piaf těch knížek je napsaných dost, pro mne je stále nejlepší ta od Simone Berteaut, která jí byla sestrou, přítelkyní a určitě jí znala nejlíp, ale tady je zmiňovaná jen jako falešná prospěchářka. E.P. byla nespoutaná osoba, kterou vychovala ulice a nerada se podřizovala, což jí mnohokrát uškodilo, ale často jednala víc srdcem, než hlavou. Provázelo jí spoustu životních tragedií, ale její hlas jí vždycky postavil na nohy. Odešla brzy, ale její šanson bude věčný.

23.07.2023 4 z 5

Má veselá jitra Má veselá jitra Ivan Klíma

Je to knížka, která většinou neuvízne dlouho v paměti, ale ty povídky jsou ze života. Čtenáři mohli knížku stáhnout zdarma a použít do čtenářské výzvy.

28.12.2022 4 z 5