jindra-svita jindra-svita komentáře u knih

Cizinec Cizinec Nora Roberts

Souhlasím se Zdenča22 - knihu bych tak o čtvrtinu zkrátila. Není to její nejlepší kniha, ale jde to - na dlouhý zimní osamělý večer fajn zábava.,

18.12.2017

Pan Valentine Pan Valentine Vicki Lewis Thompson

Tyhle knížky jsou výborné na odpočinek - přečteno za odpoledne či večer a báječně si při tom oddechnu, protože v práci čtu samou "těžkou" literaturu.

12.03.2017 odpad!

Život Ruth Život Ruth Donald McCaig

Dočetla jsem to, ale jen proto, že miluji příběh Scarlett a chtěla jsem mít pohromadě všechny příběhy "okolo" ní. Ač jsem zpočátku uvažovala, že si koupím od stejného autora i Rhetta Buttlera, abych měla celou sérii, nyní velmi váhám. Knihu jsem samozřejmě dočetla, protože jsem chtěla mít ucelený obrázek, ale kdyby se to netýkalo příběhu Scarlett, asi bych ji odložila ani ne v polovině. Na rozdíl od pokračování původního příběhu Jihu proti Severu Scarlett 1 a 2, které napsala Alexandra Ripleyová, a které se mi moc líbilo, je to mnohem slabší. Možná styl a částečná "ich" forma mi neseděly? Nevím...

04.03.2017 2 z 5

Scarlett 2 Scarlett 2 Alexandra Ripley

Geniální konec - ještě by to mohlo pokračovat?

04.03.2017 5 z 5

Neználek na Měsíci Neználek na Měsíci Nikolaj Nikolajevič Nosov

Sice stará kniha, ale vážně pro děti moc hezké vyprávění.

16.02.2017 4 z 5

Vzácné dary Vzácné dary Danielle Steel

Já nevím, některé její romány mám moc ráda, ale zrovna tenhle mi připadá, že to tak nějak plyne po povrchu. Postavy mi připadají trošinku ploché, málo rozpracované do hloubky. Nikde tam není žádný viditelný konflikt - a že by se tam například mezi Véronique a jejími dcerami dalo leccos rozehrát. Tak jsem to sice dočetla, ale na rozdíl například od jejích starších knih (např. Dvojí tvář požehnání, Duch, Lásku, ne válku) to na mě působí jakoby rychle – i když řemeslně dobře – napsaný příběh.

30.01.2017 2 z 5

Kruh věrných Kruh věrných Nora Roberts

Je pravda, že autorka opět "přitvrdila". Poslední série, kterou jsem četla o kameni pohanů, byla skvělá, a trochu "strašidelnější", než ty předtím. Nicméně její styl a trochu kouzel a čar se mi líbí, a zvláště příběh, který cestuje časem - je to v podstatě klasika o následcích činů a událostí, které se staly před tisíci lety - a lidi se s tím musí vyrovnat. Nicméně - dřív ti partneři trojice, kterou si vybrala jako hlavní protagonisty, alespoň přicházeli do děje postupně, v každé knize jeden, ale teď už je rovnou všechny představila v první knize, takže už mám od začátku jasno, kdo s kým zřejmě skončí. Ale je fakt, že dokáže v každém díle překvapit, tak si počkám na další.

16.01.2017 3 z 5

Anthropoid Anthropoid Jiří Padevět

Pro pana Jozinka: ale on byl v Čechách v učení v Kovářově a začal se opravdu psát Josef - je to na všech jeho dokumentech, takže to není ignorance, ale fakt, který badatelé respektují.

12.01.2017 4 z 5