jinbr jinbr komentáře u knih

Lov Lov Elle Kennedy

Och, tak zase jednou taková opravdu příjemná oddechovka, co se čte skoro sama, a cítím se po ní zase tak hezky vyklidněná :-). Pro dobrou náladu ideální

11.11.2019 5 z 5

My My Elle Kennedy

Velmi nedočkavě jsem čekala na pokračování. Četla jsem i řadu o ostatních členech - Blakovi a ostatních. Již u té první knihy jsem zkonstatovala, že to je z mého nejkrásnější milostný příběh který jsem četla. Trochu jsem se obávala, o čem a jak bude druhá kniha, ale byla napsána se stejnou něhou a citem jako ta první. Nikdy předtím jsem se nezamýšlela na podrobnostmi homosexuálních soužití. Tyto knihy na mě opravdu zapůsobily.

01.11.2019 5 z 5

Učiněná katastrofa Učiněná katastrofa Jamie McGuire

Četla jsem celou sérii, tato byla dle mého názoru nejlepší z nich. Lépe to odsejpalo, pohled Travise byl osvěžující, člověk ty marťany pak i lépe chápe, co se jim vlastně honí v hlavě... :-)

14.10.2019 5 z 5

Na druhý pokus Na druhý pokus T. L. Swan

Rovněž tento díl jsem přečetla v angličtině. Příběh byl slušně zpracovaný, mohla tam být i trochu silnější vazba na události z prvního dílu. Popis sbližování s dětmi byl místy opravdu vtipný a několikrát jsem se opravdu s chutí zasmála. Na další díly se opravdu ráda podívám.

05.11.2021 5 z 5

…protože jsi má …protože jsi má Lisa Kleypas

Pěkné, ale zase bych se jen opakovala. Historické milostné romány jsou vděčné svými náměty a zároveň i dobou. Myslím, že ženám chybí právě to dvoření a pocit, že je někdo opravdu miluje a že někomu na nich záleží. Muži dnes často neumí být opravdu muži, a nemluvím teď o vypracované tělesné schránce, ale o přístupu k životu a partnerce věeobecně.

16.11.2020 4 z 5

Drzý bastard Drzý bastard Vi Keeland

No jo, ano, také si zkouším představit kozu jak omdlévá... Ačkoliv se jinak jedná o vcelku běžný rámec milostného příběhu, tedy zamilují se, pak přijde problém, pak ho vyřeší a jsou spolu až na věky, byl přeci jen uchopen jinak. Přiznám, že první polovina i přes tu sympatickou kozu mi přišla taková zvláště jako utahaná. Ale od druhé části už to dávalo smysl a dobře se to rozjelo. Jako celek tedy hodnotím kladně, přeci jen se povedlo vybočit z běžného schématu. Hezká, pohodová knížka, co pohladí a také pobaví.

04.11.2020 5 z 5

Aiden Aiden Melanie Moreland

i tento díl odpovídal nastavené laťce. Zajímavý nápad zapojit do námětu i problém s dyslexií. Hlavně z toho vyplývá poznatek, že ani tohle není nepřekonatelná překážka v cestě za svými cíli.

03.11.2020 5 z 5

Rebelský dědic Rebelský dědic Vi Keeland

Romantika hezká, motiv jsem již někde četla, ale tady to bylo uchopeno taky hezky. příjemná oddychovka mezi Evou Dallas.

16.10.2020 4 z 5

Nevěsta z Vysočiny Nevěsta z Vysočiny Hannah Howell

Ano, to je přesně ten typ romance, které se mi líbí. Gillyanne mně byla velmi sympatická. Chytrých žen bylo v průběhu historie vždycky dost, jen dříve musely svůj důvtip uplatňovat mnohem důmyslněji a opatrněji. Prostě krásný příběh a těším se na další pokračování ze série.

16.10.2020 5 z 5

Smrtící svědectví Smrtící svědectví J. D. Robb (p)

Už tady bylo řečeno mnohokrát, výborné příběhy. Tento nebyl až tak moc krvavý, ale na atraktivitě mu to neubralo.
Příběh o mateřské lásce a evolučně daným pudem chránit své potomky i za vysokou cenu. Bylo milé zde vidět, že Eva sice stále měla smysl pro dodržení zákona a určení vraha, na druhou stranu velmi dobře chápala, jak byly pohnutky k vraždě silné a z pohledu matky ospravedlnitelné.
Každý příběh s Evou má nějakou přidanou hodnotu, nějaký podnět, který vás přiměje se zamyslet.

03.10.2020 5 z 5

Posvátné místo Posvátné místo Barbara Wood

Uf. Pro mě opravdu těžká kniha. Jsem velmi vnímavá na násilí, a můžete mi stokrát říkat, že to takhle tenkrát bylo normální. Když o tom čtu, stahují se mi doslova útroby a pak na to musím ještě myslet a mám z toho špatné spaní. Asi se do toho moc vžívám.
Nicméně příběh jako celek byl krásný, poutavý. Moc se mi líbilo vnímání přírody a její udržitelnosti původních obyvatel, jejich souznění s přírodou. O to bychom se měli snažit i dnes, a myslím že i o to více, když jsme si tu planetu docela slušně už zdevastovali. Ta romantická linka se v tom trochu ztrácela, v každém případě je to velmi zajímavá kniha. Wood tyhle věci umí

29.09.2020 4 z 5

Ďábel na jaře Ďábel na jaře Lisa Kleypas

Dlužno říci, že Pandora mě byla velmi sympatická. Fajn bylo potkat postavy z jiných románů, zde dokonce již děti původních hrdinů. Příběh velmi milý, něžný a vtipný. Nasmála jsem se u toho také dost. Líbí se mi, že Lisa zde také zprostředkovává dobové reálie.

03.06.2020 5 z 5

Nezvěstná Nezvěstná Linda S. Howington

Zde platí mnoho z toho, co jsem napsala u prvního dílu. Vyprávění je poutavé, nezahlcuje a neotravuje. Zajímavý příběh, dobré pohledy do psychiky podobných bojových či obranných jednotek. Příběh Jiny, jejích kolegů a Leviho je hezký, citlivý a zároveň vede k zamyšlení.
Za mě super

13.05.2020 5 z 5

V síti lásky V síti lásky Linda S. Howington

Jo, tohle se mi líbilo... Hezky se to četlo, mělo to spád, i tu zápletku. Zároveň tam bylo minimum erotických scén. Super

11.05.2020 5 z 5

Hra Hra Elle Kennedy

Pablo Vejcobar byl skvělý, tady i překladatelka odvedla dobrou práci. Autorku mám ráda, píše pěkně a kniha mě bavila.

27.04.2020 5 z 5

Černé lži Černé lži Alessandra Torre

Dlužno říci, že knihy čtu normálně tak, jak se má, tedy od začátku do konce. Nesnáším lži a podvody, takže jsem asi v polovině nevydržela, přečetla jsem si konec a pak znovu dočetla od té poloviny do konce. Byl to určitě dobrý příběh, dobře vystupňovaný a také vymykající se běžnému schématu těchto romantických příběhů. Určitě stojí za to ho přečíst, úžasný příběh. Moc se mi líbil a obdivuji odvahu Layany. Super

09.04.2020 5 z 5

Vždy přijde jaro Vždy přijde jaro Julie Garwood

Tento díl byl asi po prvním ten druhý nejlepší. Bylo tam trochu více akce, Cole byl prostě zase takový správný pistolník. Vždycky mě pobaví, jak si chlapi myslí o těch druhých, co jsou zamilovaní, že tohle je nemůže potkat. Ještě víc mě překvapuje, když takové typy potkávám pravidelně i v reálném životě.

27.03.2020 4 z 5

Navždy s tebou Navždy s tebou J. Lynn (p)

Stef se mi líbila. Byla přímá, stejně jako Nick, taková ta brutální upřímnost je někdy opravdu ... no, člověk se někdy musí trochu zapřít, aby to ustál. Bylo líto její ztráty a držela jsem palce, aby to příště vyšlo. Což se zmiňuje v dalším díle.

09.03.2020 5 z 5

Odvážná Sage Odvážná Sage Sandra Brown

Série se mi líbila. Sage byla živočišná a temperamentní. Příběh se dobře četl a nescházel mu vtip. V knize byla mnohá klišé - ale v které knize nejsou? Myslím, že smyslem knihy bylo mnohem spíše ukázat důležitost rodiny, sourozenců a jejich svazků, jejich soudržnosti. Tyto příběhy by měly člověka motivovat být lepším. Udržovat rodinné vztahy přátelské a nezištné. Vím, že to vždy nejde, ale snažit bychom se měli neustále.

07.02.2020 5 z 5

Zápisník jedné lásky Zápisník jedné lásky Nicholas Sparks

Když jsem tu knihu začala číst, najednou se tak trochu sevřel žaludek, jako bych se jí bála. V její poslední třetině jsem pochopila proč. Čím jsem starší, tím jsem na tyto emoce citlivější a jsem schopná se rozplakat i jinak docela neškodných písniček, filmů a tak podobně. Takže jsem závěr knihy strávila s krabicí kapesníčků. Bez ohledu na to je to opravdu moc krásně napsaná kniha, především co do způsobu vyjádření vyznání lásky mezi oběma partnery. V tom určila zcela jistě velmi vysokou příčku i pro ostatní.

17.01.2020 5 z 5