Jiho226 Jiho226 komentáře u knih

Loutkové divadlo Loutkové divadlo M.W. Craven

Nedočteno.. Po slibném začátku - za ten jsou ty 2 hvězdičky - přišla velká nuda.

22.12.2023 2 z 5

Promlčení Promlčení Jiří Březina

Pana Březinu už ne... Bohužel, po Polednici další pokus, a opět zklamání. A jeden velký otazník - PROČ bylo tohle dílko označeno jako "detektivka"?

21.11.2023 2 z 5

Prach prachu Prach prachu Tami Hoag

Výborná, skvěle napsaná kniha. Zajímavá zápletka, super závěr, moc mě bavila.

21.08.2023 5 z 5

Misionář Misionář Iveta Svobodová

Příliš postav a jmen, příliš mrtvých, nikoho nenapadlo propojení předchozích vražd - ač měli společných znaků až dost - dokud se do všeho nevloží kriminalista ,,ve výslužbě" a mezinárodní akce se rozjede. Opravdu velmi málo uvěřitelné. A to nemluvím o popisu vazeb mezi jednotlivými postavami - to už je skoro obtěžující.

09.08.2023 2 z 5

Polednice Polednice Jiří Březina

(SPOILER) Detektivka roku? Bohužel jedno velké zklamání. Celý příběh je postaven na náhodě, vymyslí se laciný trik s parukou a hned na první pokus se,,rybička" chytí... O jazykové úrovni ani nemluvím, ta dosahuje výšky maturitní slohovky. A výskyt slova ,,pot" ve všech různých pádech byl skoro k nesnesení. Jedna hvězdička za snahu a investovaný čas autora.

27.06.2023 1 z 5

Dokonalá tma Dokonalá tma Helen Fields

(SPOILER) Obchod se ženami, které ,,překvapivě“ naletí vidině o lepší budoucnosti, propojený s obchodem s lidskými orgány, to celé opepřeno nezbytným prvkem vážné nemoci a pro slzy dojetí u čtenáře namontován motiv pohádky o dvou ztracených sourozencích s dobrým koncem...no,asi další ,,dokonalá“ díla této autorky do přečtenÿch knih nepřidám.

01.01.2023 3 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Kniha mě bavila,přečetla jsem velmi rychle.Zajímavá a překvapivá je opravdu do poslední stránky,osobní i profesní život detektiva Ratha je zde výborně propojen.

18.12.2022 4 z 5

Motýlí dům Motýlí dům Kerstin Signe Danielsson

Hodně náhod,hodně dějů,hodně postav, hodně nepravděpodobností - ale celkem zajímavé čtení.

03.12.2022 3 z 5

Vražda na blatech Vražda na blatech Catherine Shepherd

Začátek se mi moc líbil, s přibývajícími stránkami to ale celé ztrácelo napětí a původní náboj. Čte se ale dobře,takže celkově pro mě lepší průměr.

06.11.2022 3 z 5

Poustevník Poustevník Jørn Lier Horst

Velmi čtivý a zajímavý příběh,ve skutečnosti asi těžko realizovatelný,ale líbil se mi.

12.02.2022 4 z 5

Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky Holčička, která milovala hřbitovy – a jiné povídky P. D. James (p)

Moc se mi povídky líbily - nejvíce titulní ,,Holčička,..“ a ,,Oběť“. Ukázkově zdařilé.

17.08.2021 5 z 5

Mlžná tvrz Mlžná tvrz Dana Rusková

Oddechové,dobře ubíhající čtení...nic šokujícího,nic překvapivého,trochu romantiky,ale nečte se špatně.

17.08.2021 3 z 5

Odkaz mrtvého kostelníka Odkaz mrtvého kostelníka Milan Růžička

Mnoho postav,mnoho vražd,spousta nelogičnosti,náhod a nepravděpodobností.Dočetla jsem s velkým sebezapřením.

27.05.2021 2 z 5

Náhradník Náhradník Nicole Lundrigan

Skvělá kniha,velice mě zaujala!Výborné
a silně působivé retrospektivní kapitoly a zcela nečekané a překvapivé rozuzlení.Doporučuji - a vydržte i pokud vás začátek možná nepřesvědčí.

18.12.2020 5 z 5

Mrtvou neměl nikdo rád Mrtvou neměl nikdo rád Eva Tvrdá

Tahle kniha rozhodně nebyla trefa do černého,přestože se odehrává v Ostravě. Nepříliš zdařile vystavěné dialogy,chaos v postavách -Bára,Alena,Irena,Denisa,Nina...Temnou detektivku (takto je toto dílko v upoutávce označováno) si představuji zcela jinak.

16.12.2020 2 z 5

Michelup a motocykl Michelup a motocykl Karel Poláček

Prázdninová legrace pro pamětníky.

08.08.2020 5 z 5

Dřevěná panenka Dřevěná panenka James Hazel

Trochu překombinovaný děj a místy jsem si musela utřídit jednotlivé postavy, abych se neztratila. Také mě úplně netěší Priestova "porucha", protože mám dojem, že nějaký osobnostní, zdravotní nebo vztahový problém nebo rodinné zatížení (zde myslím Priestva bratra), musí mít v současné detektivní tvorbě téměř každá hlavní policejní (zde tedy právnická) postava. Tento jev mi připadá už jako klišé. Vyšetřovatel bez poruch nebo problémů nejrůznějšího rázu se prostě nenosí. Ale přesto mě čtení téhle knihy bavilo.

04.05.2024 4 z 5

Stíny jezera Stíny jezera Rachael Blok

Zdlouhavé, zmatené, atmosféra zimního období celkem pěkně vystižena, ale celkově slabé. Jenny je velmi podivná, až snad podivínská žena, reaguje rozporuplně - často se hroutí, slyší hlasy, působí jako labilní a slabá, ale na kávičce s náhodným novinářským známým je najednou úplně v pohodě, v závěru je z ní téměř supermanka. Celá kniha je nepřesvědčivá, děj i postavy těžko uvěřitelné.

14.01.2024 2 z 5

Tajemství abatyše z Assisi Tajemství abatyše z Assisi Vlastimil Vondruška

Vondruškovy knihy jsou mé oblíbené čtení, jako historik dokáže skvěle vtáhnout do atmosféry doby a věrohodně popsat tehdejší život.

23.12.2023 4 z 5

Vražedné alibi Vražedné alibi John Katzenbach

Výborná kniha, čtivá, poutavě napsaná, s velmi dobře vystavěným závěrem.

01.11.2023 5 z 5