jessie01 jessie01 komentáře u knih

Skála Skála Peter May

Začátek měl trochu pomalejší rozjezd, ale velmi mě bavil nenápadný přechod z detektivní do psycholologické linie hlavních postav.

26.06.2015 4 z 5

Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj Kde si sa vydala, tam si mlieko pýtaj Júlia Marcinová

Věřím, že podobných příběhů zažilo v minulosti nespočet našich předků, avšak málokdo asi dokáže přenést vzpomínky do tak krásných, avšak místy bolestivých příběhů. Z knihy je cítit velká pokora, úcta a snaha o pochopení leckterých činů autorčiných předků. Obdivovala jsem, jak v těžkých dobách a v mnoha nelehkých situacích neztráceli víru, naději a především, alespoň někteří, touhu odpustit.

02.04.2024 5 z 5

Zloději času Zloději času Vítězslav Jareš

Čtivě napsané příběhy se skvělými pointami s nádechem mystična. I když tento styl nevyhledávám, kniha se mi velmi líbila :-)

10.09.2017 5 z 5

Kazatel Kazatel Camilla Läckberg

Druhá kniha od této spisovatelky a určitě ne poslední. Příjemné čtení s napínavým závěrem.

08.11.2016 4 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

Na úvod musím říct, že mě velmi baví styl psaní této autorky, který ale ne každému sedne. Je to takový zajímavý tok myšlenek hlavní postavy, hledání svého místa v životě, zamilovávání se a následné vyrovnání se z různými životními překážkami. Po knize jsem sáhla po přečtení knihy Normální lidé, která se mi líbila o dost více, a následné zhlédnutí seriálu mě vyloženě učarovalo. To je snad poprvé, co se mi líbilo více filmové zpracování oproti knižní předloze. Takže za mě dobré, ale ne tak napínavé jako výše zmíněná kniha. Každopádně si časem určitě přečtu i další knihu. Svým neotřelým stylem psaní si to rozhodně zaslouží.

05.10.2023 4 z 5

Najdu tě Najdu tě Haylen Beck (p)

Tak to byla fakt jízda! Po knížce jsem náhodně sáhla v knihovně a vůbec nevěděla, co od ní čekat, takže mě velmi mile překvapila. Jedna z mála knížek, kdy se vám sympatie přelijí mezi hlavními hrdinkami. Knížka je i o to zajímavější, že ačkoliv je to vymyšlený román, věřím tomu, že někde ve světě se podobné situace stávají.

07.02.2023 5 z 5

Kniha mě příliš nenadchla. Do příběhu jsem se chvíli dostávala, nakonec se mi i vcelku líbil, až na ty kapitoly o minulosti, ty byly dost přetažené za vlasy a vůbec mě nebavily. Ale byla to aspoň změna od mých obvyklých knih.

13.07.2019 3 z 5

Pravidla moštárny Pravidla moštárny John Irving

Filmovou adaptaci jsem viděla asi 10x, je to moje srdcová záležitost. A knížka samozřejmě film předčila. Je zde více postav, prostor pro zajímavější děj. Obojí zachycuje stejnou atmosféru, film neopomíná podstatu příběhu, který je prostě úžasně zpracovaný, avšak na knihu nemá :-)

13.08.2017 5 z 5

Afrika, má láska Afrika, má láska Corinne Hofmann

Po přečtení všech dílů musím konstatovat, že autorka má můj velký obdiv. Ať už kvůli tomu, jaký život si před dvaceti lety vybrala a čemu všemu musela čelit, ale především kvůli své velkorysé a obětavé povaze a chuti pomáhat tam, kde je to nejvíce potřeba.

08.01.2017 4 z 5

Pět malých prasátek Pět malých prasátek Agatha Christie

Sonda do lidských duší ve skvělém příběhu s nečekaným rozuzlením ;-) Bravo, Agatho!

10.08.2015 5 z 5

Chlapec a delfín Chlapec a delfín Denis Ronald Sherman

Překrásný příběh, na který budu ještě hodně dlouho vzpomínat...a představovat si, že neměl tak smutný konec.

24.11.2016 5 z 5

Léto na Sicílii Léto na Sicílii Marlena de Blasi

Velmi čtivě napsaný příběh plný vůní, jídla, slunce a lásky.

29.07.2015 4 z 5

Jindřich Veliký Jindřich Veliký Carolly Erickson

Zajímavě a čtivě napsaný příběh o jednom z nejznámějších anglických panovníků. Doporučuji pro všechny milovníky Tudorovců.

15.03.2015 5 z 5