JerryDexter JerryDexter komentáře u knih

Ve stínu apokalypsy Ve stínu apokalypsy * antologie

Po téhle antologii jsem koukal už dlouho, ale odrazovala mě vysoká cena. Ani teď, po tom, co jsem ji dočetl, si nejsem jistý, jestli za těch 550kč stála. S jednotlivými povídkami to u mě bylo tak půl na půl. Některé byly úžasné a jiné mě zase neskutečně nudily. Kód Zeta, Hltač kostí, Čtyři Králové, Dlouhá noc na Japetu, Sliby se maj plnit, Po Velké bouři, Caput mortuum. Tyhle byly za mě nejlepší. Trochu mě zaráží hromada chyb. Opakujici se slova, pravopisné chyby, chybějící písmena. Nejvíc asi v povídce Františka Kotlety. Trochu mi to připadá, jako by povídky neprošly žádnou redakturou. Ale jinak... Ne, těch peněz nelituju. Jdu si koupit Ve stínu říše.

27.09.2019 4 z 5

Zmizení Sáry Lindertové Zmizení Sáry Lindertové Kateřina Šardická

Na tuhle knihu jsem se hrozně těšil od doby, co byla oznámena. Koupil jsem ji v den vydání, přečetl ji za necelé dva dny. Sice jsem čekal něco jiného, ale zklamán jsem rozhodně nebyl. Plný počet nedám jenom proto, že se nedostavilo ono wau, v které jsem doufal a knihu malinko sráží množství překlepů v textu. Na jedné stránce jsem dokonce objevil tři. To ale nic nemění na tom, že nám v Kateřině Šardické vychází nová česká literární naděje.

02.05.2019 4 z 5

Hustej nářez - komiks Hustej nářez - komiks František Kotleta (p)

Povinný doplněk pro všechny řezníky, masochisty a upíry. Jo a taky pro Kartany. To aby věděli, co je čeká.

10.03.2019 4 z 5

Ready Player One - Hra začíná Ready Player One - Hra začíná Ernest Cline

Odjakživa jsem hráč. Rozhodně nejsem Geek a staré herní automaty mě už víceméně minuly, ale tenhle příběh mě naprosto odrovnal. Je to ukázková pocta všem tvůrcům i celé jedné generaci hráčů. Vlastně, spíš více generacím. Dokonce si myslím, že autor do Jamese Hallidaye vložil sebe sama. Nejlepší věc ve svém žánru, kterou jsem zatím četl.

18.07.2018 5 z 5