jeny-v jeny-v komentáře u knih

Kulka Kulka Mary Louise Kelly

Příběh vyprávěný hlavní hrdinkou profesorkou Caroline mě ihned od začátku vtáhl do děje. Nebylo to jen poutavým čtením, ale hlavně stylem psaní. Spisovatelka velmi dobře vyobrazila milující rodinu Cashiových a vztah bratrů Tonyho a Martina ke Caroline, ač nebyla jejich pokrevní sestra. S pomocí novináře Lelanda Bretta a detektiva Beamera se dozvídáme o tragédii, která se stala v Atlantě před čtyřiatřiceti lety rodině Boone a Sadie Rawson Smithovým a jejich tříleté dceři. Knihu jsem přečetla se zaujetím až do konce, který mě neohromil, ale sedl mi. Pohodové čtení, které bych ohodnotila 4,5 hvězdičkami.

22.04.2020 4 z 5

Rozbouřené vody Rozbouřené vody Danielle Steel

Obsahem knihy je zajímavě pojatý námět, kde hlavní roli hraje hurikán Ophelia a život několika lidí, které zasáhl. Životní problém Ellen a George je smutný, ale byl skvěle nahrazen postavou spisovatele Boba. Naopak Gina s Charlesem našli v neštěstí opět společnou cestu, kterou v minulosti ukončili. U Grace a Jima, kteří vlastně žili vedle sebe v NY, ale nikdy by se asi nepotkali nebýt katastrofy a stejná náhoda svedla Juliette a Seana.
Knihy D.S. čtu již bezmála 30 let. Ano, některé jsou skvělé jiné slabší, ale stále mě baví a pomáhají.

11.03.2020 3 z 5

Sycamore Sycamore Bryn Chancellor

Jsou knihy, které zaujmou svým obsahem, námětem nebo stylem psaní. Bohužel, u této jsem nenašla nic. Až v polovině knihy jsem si zařadila jména postav a jejich úlohu v příběhu, dalším tápáním byly osobní a příbuzenské vztahy. Druhá polovina byla vedena volným pádem ke konci. Thriller - za mě tedy ne.

11.02.2020 3 z 5