Jehně Jehně komentáře u knih

Zuzanin dech Zuzanin dech Jakuba Katalpa (p)

(SPOILER) Pro mě velmi silná kniha. Paradoxně část z koncentračního tábora mě zasáhla ale nejméně. To ale nemění nic na tom, že má kniha strhující příběh. Za mě jedna z nejlepších, co jsem poslední dobou četla. Zuzaně jsem fandila do poslední chvíle, aby našla štěstí.

18.02.2022 5 z 5

Jelení vršek Jelení vršek Hana Marie Körnerová (p)

Od knihy jsem nic neočekávala, hodila se mi do čtenářské výzvy. Historické romány ,zvlášť z českého prostředí, téměř nečtu. Byla jsem moc mile překvapena. Svižné tempo,sympatické postavy,kterým jsem fandila,detektivní zápletka a zajímavé historické reálie. Moc doporučuji.

02.11.2023 5 z 5

Volání Kukačky Volání Kukačky Robert Galbraith (p)

Pohodová detektivka, sympatická ústřední dvojice, rozuzlení mě překvapilo. Asi mi britský styl sedí víc než severské detektivky. Těším se, až si přečtu další díly.

11.03.2022 5 z 5

Alias Grace Alias Grace Margaret Atwood

Ze začátku mi trochu trvalo se začíst, ale od části, kde Grace vyprávěla o svém životě se to zlomilo a četla se mi jedním dechem. Bavilo mě popisování reálií běžného života. Ke konci jsem byla napjatá a těšila se na rozuzlení. Je to náročnější kniha, ale zanechala ve mě spoustu zajímavých myšlenek.

16.09.2022 4 z 5

Dokonalá kořist Dokonalá kořist Helen Fields

První polovina kniha se mi nečetla moc dobře. Druhá již měla spád. Dějová linka mezi detektivy se mi líbila. Neubráním se ale srovnání se sérii o Cormoranu Strikovi, kterou jsem dočetla těsně před touto knihou a za mě jsou knihy od Galbraitha lepší. Obecně mě prostředí zločinu, které se v knize vyskytuje až tak nebere, tak je to možná tím.

06.06.2022 3 z 5

Dietnikum Dietnikum Blanka Hošková

Kniha se mi bohužel nijak zvlášť nelíbila. Příběh hlavní hrdinky měl potenciál, ale styl psaní autorky mi nějak nesedl. Dialogy mezi postavami mi nepřišly autentické, jak z nekonečného seriálu

22.12.2021 2 z 5