Ječmínek Ječmínek komentáře u knih

Purpurové řeky Purpurové řeky Jean Christophe Grangé

První polovina knihy je zajímavá a docela nadějná, ale závěr je překombinovaný, naivní, přitažený za vlasy. Snad kdyby autor děj zasadil do středověku, nepůsobilo by to až tak nevěrohodně a možná bych zamhouřil oči.

21.03.2012 2 z 5

Milionář z chatrče Milionář z chatrče Vikas Swarup

Kniha má dobrou myšlenku, ale při čtení se z toho klube naivní nevěrohodná pohádka. Pro mě největší zklamání z poslední doby.

21.03.2012 1 z 5

Afghánec Afghánec Frederick Forsyth

Čtivé, akční, napínavé, téměř dokumentární. Ovšem ještě musím dodat: přitažené za vlasy (třeba ti dvojníci a nebo stíhačka, která se jako na potvoru zřítí přesně do bodu X). FF napsal dost lepších knih.

07.02.2012 3 z 5

Veteráni Veteráni Eric Lambert

Typický válečný nebo lépe řečeno protiválečný román, srovnatelný (jak dějem, tak kvalitou) s Remarquovou knihou "Na západní frontě klid".

07.02.2012 4 z 5

Příšerně nahlas a k nevíře blízko Příšerně nahlas a k nevíře blízko Jonathan Safran Foer

Výborná kniha se zajímavým a čtivým příběhem a zvláštními hříčkami. Knihu čteme a taky si ji prohlížíme. A když se dotaneme na poslední stránku, běžíme se podívat na internet, co dalšího Foer napsal.

07.02.2012 5 z 5

Nazí a mrtví Nazí a mrtví Norman Mailer

Skupina asi deseti vojáků dostane za úkol obejít frontu a dostat se nepříteli do týla. A tak jdou. A čeká je utrpení a některé i smrt. Když ta anabáze skončí (téměř legračně), pokouší se vyléčit si bolavé duše. A mně se ten příběh moc líbil a doporučuji ho k přečtení všem, nejenom příznivcům válečných románů.

07.02.2012 5 z 5

Život před sebou Život před sebou Émile Ajar (p)

Tlustá Růženka hlídá děti, které nikdo nechce. Mezi nimi je i Momo, chytráček, který nám vše vysvětluje dospěláckou řečí. A my čtenáři nevíme, jestli se máme smát, nebo brečet, protože humor a drsná realita jsou v té Ajarově směsi dokonale namíchány. Krásná lidská kniha, která má mimochodem docela zajímavou historii, stejně jako autor.

10.01.2012 5 z 5

Kmen Andromeda Kmen Andromeda Michael Crichton

O záhadných smrtících virech bylo již napsáno mnoho knih. Je to pro mnohé autory lákavé téma, které mají čtenáři rádi. Bohužel většinou se jedná o béčková díla, jejichž hlavním cílem je vydělat peníze. Kniha Kmen Andromeda se mezi těmito díly neztrácí, ba dokonce je výrazně nápadná - asi jako diamant mezi střípky skla.

22.12.2011 5 z 5

Koule Koule Michael Crichton

Pro mě je Michael Crichton novodobý Jules Verne. Co znamená pro milovníky Verneovek například Tajuplný ostrov nebo Dva roky prázdnin, to pro Crichtonovi čtenáře znamená Koule, Kmen Andromeda nebo Jurský park. A Koule je z Crichtonovek nejlepší. Nevěříte? Čtěte!

22.12.2011 5 z 5

Když čtu Lustigovu knihu, musím se pořád soustředit. Je to dřina. Nechtěl bych číst jeho několik knih za sebou. Ale čas od času si nějakou dám a rozhodně to stojí za to. Mám rád Arnošta Lustiga, mám rád knihu Modlitba pro KH a mám rád něžnou, statečnou a tisíckrát krásnou Kateřinu Horovitzovou.

21.11.2011 5 z 5

Studna přání Studna přání David Baldacci

Pokud jste už četli některé autorovy politicko - akční knihy, pak vězte, že Studna přání je úplně jiná. Je to romantický a taky dobrodružný příběh, inspirovaný skutečností. Je to milá a zajímavá kniha, možná trochu přeslazená a místy naivní, ale přesto mi zahrála na city a navždy mi utkvěla v paměti.

08.11.2011 5 z 5

Otčina Otčina Robert Harris

Kniha mě příjemně překvapila, je to zajímavý akčně-špionážní příběh se stupňujícím napětím. Po krátké úvaze jí musím dát 5 hvězdiček, protože si je plně zaslouží.

06.09.2011 5 z 5

Maratónský běžec Maratónský běžec William Goldman

Napínavá, akční, čtivá kniha s překvapivými zvraty a zajímavou hlavní myšlenkou.

24.08.2011 5 z 5

Příhody z černého kufříku Příhody z černého kufříku Archibald Joseph Cronin

Croninovy knihy jsou čtivé, milé a lidské. Příhody z černého kufříku jsou také čtivé, milé a lidské a jako bonbónek navrch přidal autor skvělý humor.

21.08.2011 4 z 5

Naprosto osvětleno Naprosto osvětleno Jonathan Safran Foer

Úžasná kniha. Bylo těžké prokousávat se průvodcovou hroznou angličtinou (u nás tedy češtinou), také nebylo lehké pochopit nečekané posuny v čase i v ději, ale nakonec ani tahle dvě břemena nevadila a celkově tuto knihu obohatila a pomohla mi udržovat se v napětí a v pozoru. No a ty drsné příběhy z minulosti mnou docela otřásly. S touhle knihou si Jonathan Safran Foer opravdu pohrál a mě si získal na věčné časy.

21.08.2011 5 z 5