jeany23 jeany23 komentáře u knih

Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Vesmír kontra nebesa: Věda a víra, omyly, lži, podvody Robert Homir

Tato kniha se mi nečetla moc snadno, toho filozofování je na mě až moc. Pár zajímavých myšlenek tu je, některé naopak u mě spíš vyvolaly nevěřícné kroucení hlavou (např. kastrace kněze, nebo jak v nebi uspokojují pohlavní potřeby Ježíš a Marie...atd.). Co mi ale vadilo nejvíc: snad 3/4 knížky jsem o tom, jak církev ( hlavně katolická) ohlupuje a ovládá lidi, to vše do mrtě omíláno stále dokola, opakujícími se větami. Autor tu věřící nazývá chorými mozky a skoro na každé stránce tu do církve neváhá tu méně, tu více ostře rýpat. Už v knize "Blízká setkání s UFO" tu a tam do církve rýpnul, tady je to ale vyšponované do krajnosti. Nejsem klasicky věřící, a ano, církev má své temné stránky, ale tady to vypadá, jako když si autor až fanaticky touží co nejvíc "kopnout".. Knížku si už znovu přečíst nehodlám.

29.09.2020 2 z 5

Přicházejí Přicházejí Tomáš Novotný

Čtivá knížečka se zajímavými fakty o různých sektách. Jediný problém je akorát v tom, že je příliš tenká, čili rychle přečtená

07.07.2020 5 z 5

Encyklopedie nevysvětleného Encyklopedie nevysvětleného Jenny Randles

Miluji záhady a tato knížka se mi moc dobře četla, jednotlivá témata jsou sepsána stručně, ale výstižně a čtivě. Je proto škoda brožovaného vydání a hlavně opravdu nízké kvality publikovaných fotografií - na většině z nich není skoro nic vidět.

10.12.2019 5 z 5

Perfektní make-up Perfektní make-up Margit Rüdiger

Kniha nepřinesla žádná překvapivá fakta. Navíc mi dost vadil její poněkud krkolomný překlad, jakoby to někdo překládal přes google překladač :-). Průměr.

09.09.2019 2 z 5

Jak přežít domácí mazlíčky Jak přežít domácí mazlíčky Jana Divišová

Čtivě napsaná útlá knížečka, přečteno za jeden večer. Místy malinko drsné, ale vskutku realistické a vtipné čtení.

13.08.2019 5 z 5