jardacze jardacze komentáře u knih

Píseň přežití Píseň přežití Paul Tremblay

Knihu jsem si koupil ze tří důvodů.
1. Absolutně nepochopitelná cena 19 korun. Asi jsem byl na správném místě ve správnou dobu. Takovou cenu už jsem pak nikde neviděl.
2. Miluju žánr postapo, horor a různé variace.
3. na obálce obrovská chvála na knihu od S. Kinga.

Už na začátku jsem měl bohužel problém se do knihy začíst. Hlavní hrdinka mi přišla i přes veškeré věci co zažila strašně nesympatická. V dalších částech knihy se ukázalo, že hlavní hrdinky jsou dvě a ta druhá to naštěstí trochu zachránila. Celý děj knihy se dá popsat v jedné delší větě. Je to z důvodu, že zahrnuje krátkou časovou rovinu a to z důležitého důvodu pro děj. To mi u knih až tolik nevadí, ale tady mi to prostě přišlo občas dost natahované. Nezajímavé prošpikování příběhu vzpomínkami hlavních hrdinek nebo vedlejších postav tomu taky moc nepřidalo. Akční scény jsem si taky extra neužíval, protože mi to přišlo v popisu autora strašně nepřehledné a až skoro nudné. Ten podle Kinga strhující horor jsem taky nikde nenašel. Kdejaký Young Adult hororový román mi přišel mnohem více děsivý.
Celé toto dílko mi přišlo jen jako takové přiživení na v té době začínající Covid pandemii. Rozhodně to není úplně špatná kniha a má i opravdu zajímavé momenty, ale celkový dojem je zklamání.

23.09.2023 2 z 5

Balada o slaném moři Balada o slaném moři Hugo Pratt

Knihu jsem koupil náhodou a zaujala mi obrovská sleva z původní ceny. Co se týká samotného děje, tak mi přišel takový zvláštní. Taky postavy se tam v jednu chvíli milují a berou jako přátelé, aby na další stránce se chtěli zabít nebo se o to opravdu pokusí. Taky mi chybí nějaké představení hlavních hrdinů. Co jsem si zjistil, tak tato kniha by měla být první ze série a už je opravdu dost stará. Možná se tedy toto stane až později, ale o postavách vlastně nevíme vůbec nic. Kresba mi přišla zajímavá a hodila s k tomu co jsem četl. Nevadí, že není barevná.

01.01.2023 3 z 5