JAnlauf JAnlauf komentáře u knih

Prokletí brněnských řeholníků Prokletí brněnských řeholníků Vlastimil Vondruška

Nepatřím k Vondruškovým fanouškům, přesto však přiznávám, že tahle kniha mě celkem bavila. Je trochu jiná než ostatní a historie zde výjimečně netvoří jen kulisy, ale opravdu má v ději nějaký význam. Na druhou stranu je to klasická Vondruškova pornopohádka, takže velké literární umění nečekejte. Z toho, co jsem od autora četl, bych ji však jako jedinou doporučil i ostatním

26.01.2022 3 z 5

Perunův hněv Perunův hněv Arnošt Vašíček

Byl jsem zvědavý, protože na Radhošť to mám jen přes kopec, a to byl taky důvod, proč jsem knihu četl. Námět není v zásadě špatný, byť o originalitu ani nezavadí, ale celé mi to připadá strašně odfláknuté. Na 200 stranách vystupuje asi 30 postav a proplétají se zde tři příběhy, které se nakonec spojí v jeden. Asi si dovedete představit, jak hluboké a prokreslené to vše je. O jazykové stránce, kde se mimo přímou řeč používají slangové výrazy apod., ani nemluvím. Za mě nejslabší kniha, kterou jsem za poslední roky četl.

26.01.2022 1 z 5

Běsnící spravedlnost Běsnící spravedlnost Wilbur Smith

Napínavé, do poslední chvíle jsem nevěděl, jak příběh dopadne.

10.04.2014 5 z 5

Zlatokopové Zlatokopové Wilbur Smith

Zajímavá kniha. Děj se skládá z několika menších dobrodružství jednotlivých postav, které se navzájem proplétají a tvoří v podstatě jeden příběh. Doporučuju :)

10.04.2014 4 z 5