jankor jankor komentáře u knih

Rabínova dcera Rabínova dcera Reva Mann

Skvělé čtení, od kterého se jen těžko odchází, pro ty, které tato tématika zajímá. Něky docela silná káva, ale já jsem vyrostla v jiném prostředí, takže některé věci byly pro mě nestravitelné, ale zase na druhou stranu - kdo ví, jak by se člověk choval, vyrůstat jinde, podívejme se na zprávy, taky nad tím někdy kroutíme hlavou. Mě kniha zaujala na 100%.

03.08.2019

Abych přežila Abych přežila Yeonmi Park

přesně jako píše níže Pavčule ....... zásadní pocity ze čtení = je to jen pár let nazpátek, panebože .......a ty výkaly, to je naprosto šílené, pak už se snad nedivíte ničemu, autorčina maminka je můj ročník, tedy ona je jako moje děti - nepředstavitelné :(

28.02.2024 5 z 5

Medovníček, Medulka a Medulínek Medovníček, Medulka a Medulínek Jan Lebeda

Příběhy o Medovníčkovi jsou tak nádherná věc, včetně ilustrací, že na to pět hvězd nestačí. Tříletý vnuk už vydrží poslouchat a ten už si vybírá, co ho nebaví, odkládáme.

27.11.2023 5 z 5

Zvěrolékař v Kentucky Zvěrolékař v Kentucky Grant Kendall

Pokud Vás bavil Zvěrolékař od Herriota, tak neváhejte. Příjemné čtení o příhodách veterinárního lékaře.

29.10.2023 5 z 5

Na konci světa Na konci světa Werner Steinberg

kniha je čtivá i když to není řachanda .....

06.10.2023 4 z 5

Brumíkova dětská kuchařka - Dobroty bez pečení z oplatků, piškotů a sušenek Brumíkova dětská kuchařka - Dobroty bez pečení z oplatků, piškotů a sušenek neznámý - neuveden

krásné provedení, pěkný dárek

06.10.2023 5 z 5

Abeceda moudrosti Abeceda moudrosti Zdeněk Chromý

Ve svých -nácti jsem měla sešit, kam jsem si psala citáty. Škoda, že takováhle kniha nebyla k mání .....

04.10.2023

Potopení a zachránění Potopení a zachránění Primo Levi

Ač by se dala zvládnout za jedno odpoledne, doporučuji si na tuto knihu udělat čas a nenechat se rušit..... je třeba opravdu začít předmluvou a dávat si pauzičky k přemýšlení. Přehluboké pravdy. Pak se snad ani člověk nediví, kolik lidí po návratu z koncentračních táborů ukončilo svůj život dobrovolně, když jejich okolí nebylo ochotné slyšet o těch hrůzách. Toto pojednání je světectvím o degradaci lidství až na dno. Člověče, pokoru!

15.09.2023 5 z 5

Redukční dieta snadno a rychle Redukční dieta snadno a rychle Bohumíra Peychlová

Výborně zpracované informace o metodách i lékařsky ověřených, včetně receptů. Žádné lidové a babské rady.

11.08.2023 5 z 5

Náš dom - navrhovanie, zariaďovanie a úprava okolia Náš dom - navrhovanie, zariaďovanie a úprava okolia Jaroslav Valášek

Kniha obsahuje stále platná pravidla týkající se vzhledu, vkusu apod., i když v některých detailech je stavebnictví dále. Taková populárně odborná literatura, posloužila nám.

17.07.2023 5 z 5

Červený zámeček Červený zámeček Michail Alexandrovič Bulatov

Jestli se dá něco vzít v současné době z ruského prostředí na milost, tak bajky snad nemohou nic zkazit .... ruská literatura může být i dobrá.

06.07.2023

Řecké ostrovy v Egejském moři Řecké ostrovy v Egejském moři Klaus Bötig

Tyhle knihy, nejen tato, mi mockrát byly pomocníkem, škoda jen, že informace nemohou být ještě obšírnější .....vozím s sebou na dovolené.

04.06.2023

Dějiny lásky Dějiny lásky Stanislav Kostka Neumann

Po téhle knihe jsem pásla, protože mě kdysi dávno Neumannovy knihy Dějiny lásky a Dějiny ženy "posadily na zadek". Nakonec jsem ji sehnala, sice staré vydání, ale rozhodně stojí za přečtení, celé dílo obsahuje několik svazků. Za sebe doporučuji.

19.04.2023

Kryptadia III. Kryptadia III. Karel Jaroslav Obrátil

Kryptadia se mi dostala do ruky úplně náhodou v knihovně, ale objev to byl famózní. Takový byl život bez TV a internetu :):):). Přesvědčte se sami ......

13.04.2023

Kryptadia I. Kryptadia I. Karel Jaroslav Obrátil

Kryptadia, to je slovo, které se hodně těžko pamatuje, ale věřte, že po přečtení si rozhodně budete pamatovat, čím se zabývá :)

13.04.2023

Stavba svépomocí Stavba svépomocí Radomír Měšťan

Jasně, že některé postupy a materiály jsou již někde jinde, ale my jsme ji měli k ruce, když jsme stavěli v roce 1988 a používali jsme ji taky a pak půjčovali. Základy všech řemesel zůstávají nadčasové. A taky nebyl internet.

02.04.2023 5 z 5

Adam a Eva Adam a Eva Jan Kozák

Přečetla jsem si jen komentář od Apo73.....a za sebe musím říct, že jsem knihu v mládí přečetla a vydržela jsem u ní bez problémů, a ani jsem nebyla pohoršená...nikdo z nás tenkrát nevěděl, že budeme žít v jiných kulisách a spousta rozumbradů se bude vyjadřovat k minulosti. Ano, i já dnes vidím věci jinak než tenkrát, ale chce to asi nadhled. Já jsem taky četla některé knihy, nad kterými se ohrnuje nos - prostě ze zvědavosti a abych si udělala svůj názor. Oni i kapitalisti píšou pěkné blbiny.

25.03.2023

Žlutý kačer Žlutý kačer Irena Larisová

Knížka pro ty úplně nejmenší.....veršované příběhy a luxusní ilustrace v porovnání s některými knihami.

18.02.2023 5 z 5

Slzy dospívání Slzy dospívání Jorgos Theotokas

Tak tuhle knížku bych ještě někde našla, dostala jsem ji v pubertě, ale nějakou výraznou vzpomínku na ni nemám, musím se na ni podívat, třeba po letech to bude lepší.

09.09.2022

Madame Madame Antoni Libera

Některé pasáže čtivější (běžné mladické historky), některé méně čtivé, hodně francouzských a literárních textů a úvah, nějaké historické a politické pasáže.....celkem vzato to pro mě nemělo ten správný spád, čím dál častěji jsem přeskakovala, asi nebyla ta správná doba a nálada. Tady jsme se nepotkali.

22.07.2022 5 z 5