Janinka98 Janinka98 komentáře u knih

Sauronova nevěsta Sauronova nevěsta Emma Surdu

O knize jsem se dozvěděla z rozhovoru na Prima žena a celkem mě autorka zaujala, tak jsem to zkusila, i když fantastiku jako takovou úplně nečtu. Pána prstenů vůbec neznám a na filmy jsem se nedívala, připadalo mi, že se tam jenom řve a bojuje. Ale nelituju, že jsem po knize sáhla. Byl to zajímavý experiment. V tom světě jsem se moc nevyznala, ale díky tomu, že se hlavní hrdinka pořád vyptávala, tak jsem do toho nakonec nějak vklouzla. Dál jsem už jenom sledovala, jak se Frodina mění ze zakřiknuté dívky v sebevědomou ženu. V něčem byla docela zatvrzelá, v něčem zase sympatická a odvážná. Jen s tím mladším synem jsem to nepochopila :-( To bylo jako rána z čistého nebe. Ale ani se hlavní hrdince nedivím, že to neunesla. Už jsem v té chvíli doufala, že alespoň na chvíli bude mít v životě klid, ale zřejmě ji to nebylo souzeno. No, myslela jsem si, že fantazy je hlavně o čarovných blescích, rytířích, dracích a čarodějkách a tohle mě příjemně překvapilo.

11.11.2023 4 z 5

Gazely Gazely Patrik Hartl

Hodně se o knize mluví, ale mě to zas tolik nezaujalo. Prostě tři holky zažívají životní peripetie, někdy dost přitažené za vlasy. Četlo se to rychle, to jo, ale spíš to bude dobrý film než kniha.

11.11.2023 3 z 5

Estée Lauder - sen o kráse Estée Lauder - sen o kráse Laura Baldini (p)

Tak tahle kniha mě úplně nadchla! Nikdy jsem neměla moc ráda životopisy, ale asi změním názor, jestli bude víc takových. Fascinující sledovat tu její životní cestu. Taky jsem si uvědomila, že úspěch není zadarmo. I tak je důležité mít sny :-)

11.11.2023 5 z 5