jackiebobcek jackiebobcek komentáře u knih

Hokej '76 Katovice Hokej '76 Katovice Vlado Malec

Cenný úlovok z antikvariátu po dlhých rokoch. Aj keď je dnes hokej iný, zberatelia a fanúšikovia hokeja ocenia úžasné fotografie a výborný komentár autora.

Hokej '77 Viedeň Hokej '77 Viedeň Vlado Malec

Bol to prvý hokejový šampionát, ktorý som sledoval a jeden z najnapínavejších šampionátov vôbec. A moja prvá kniha, ktorú som si sám kúpil. Vrelo odporúčam.

Hokej '78 Praha Hokej '78 Praha Vlado Malec

Posledná z knižných publikácií o hokejových šampionátoch z ruky Vlada Maleca. Výborná knižka so smutným záverom pre českých a slovenských fanúšikov hokeja. Ako málo chýbalo...

Neviditeľná légia Neviditeľná légia Jenő Rejtő

Knihu som po rokoch zháňania objavil v jednom antikvariáte a s veľkou chuťou som sa do nej začítal. Veľmi sa mi páčili obidve ženské postavy románu.

Karanténa v Grandhoteli Karanténa v Grandhoteli Jenő Rejtő

Vždy keď čítam túto knihu tak by som chcel a zároveň nechcel byť hlavným hrdinom. Množstvo nádherne komických situácií, ktoré hrdina rieši za pochodu: nedostatok šiat, spánku a jedla, prebytok ľudí, čo sa ho snažia dolapiť alebo mu ublížiť, záhada strateného zošita, karanténa.

Blázon narobí kopu starostí Blázon narobí kopu starostí Jenő Rejtő

Aj keď v príbehu ide o objasnenie záhady vylúpeného trezoru, odohráva sa tu večný súboj starých (konzervatívnych) a mladých (pojašených), ktorý asi nikdy neskončí. A možno je to dobre.

Pen z Polyanthy Pen z Polyanthy Edgar Wallace

Pen z "Polyanthy" patrí k slabším dielam Edgara Wallaceho. Ľahko sa to číta, ale veľmi ma to nezaujalo.
K vylepšeniu nálady z čítania mi prispeli poviedky O. Henryho, ktoré sú zaradené ako súčasť knihy.
Nespornou prednosťou je prevedenie knihy, takže je pôžitok držať takú knihu v rukách.

20.10.2016 3 z 5

Štrnásťkarátové auto Štrnásťkarátové auto Jenő Rejtő

Moja prvá prečítaná kniha od Jenő Rejtő, vďaka ktorej som si nevšímal krásne prázdninové počasie vonku. Nádherne vtipný príbeh mladého Ivana Gorčeva a jeho nezabudnuteľného a výstredného tajomníka pána Vaneka, ktorí sa neustále dostávajú do problémov kvôli záhadnému autu, o ktoré javí záujem podozrivá skupina indivíduí.

20.10.2016 5 z 5

Predsunutá garnizóna Predsunutá garnizóna Jenő Rejtő

Atraktívne prostredie francúzskej légie, rozpálená Sahara, mladý sympatický (trochu naivný) dobrosrdečný hrdina, krásna mladá neznáma žena, tajomstvo, intrigy, nebezpeční zločinci. To všetko popretkávané nádhernými vtipnými dialógmi a autorovými popismi vynikajúco navodzujúcimi atmosféru.
Jedna z mojich najobľúbenejších a najčítanejších kníh.

20.10.2016 5 z 5