iv.ča Online iv.ča komentáře u knih

Dívka ve vlaku Dívka ve vlaku Paula Hawkins

Mám moc ráda filmové zpracování a kniha byla povinnost k prečtení. Super!!!

10.12.2023 5 z 5

Jsou světla, která nevidíme Jsou světla, která nevidíme Anthony Doerr

Po zhlédnutí minisérie jsem neodolala a musela jsem si přečíst i knihu. Krásná kniha.

27.11.2023 5 z 5

Andělé na dosah Andělé na dosah Lorna Byrne

Mě tohle teda vážně nebavilo.

05.11.2023 odpad!

Vlaštovky z Černobylu Vlaštovky z Černobylu Morgan Audic

Kniha se mi velice líbila. Dobře napsaná detektivka, v zajímavém prostředí, se spletitými postavami a zamotaným dějem. Tak jak má dobrá detektivka vypadat.

04.11.2023 5 z 5

Dům tisíce šepotů Dům tisíce šepotů Graham Masterton

Vlastně nevím, jaký z knihy mám pocit. Rozhodně to je od tohoto autora nečekané. Nemůžu říct, že by mě to nadchlo nějak, ale zase úplná blbina to nebyla.

29.10.2023 3 z 5

Lidice - Zrození symbolu Lidice - Zrození symbolu Vojtěch Kyncl

Rozhodně další povinná četba ve školách. Aby generace mladých věděli všechny informace o vyhlazení a symbolů Lidic.

09.10.2023 5 z 5

Oskar Schindler: legenda a fakta Oskar Schindler: legenda a fakta Jitka Gruntová

Rozhodně doporučuji tuhle knihu přečíst, protože se vám otevřou oči. Schindler nebyl hrdina, všechno dělal, jen pro svoji osobní potřebu peněz. Zase a jen peníze, kolem, kterých se svět točí. Žádná romantická pohádka o šlechetném německém podnikateli.

26.09.2023 5 z 5

Kde kvete tráva Kde kvete tráva Han Kang

Kniha je svědectvím o brutalitě při kwangdžunském masakru v Jižní Koreji. Je syrová, brutální a nesmí se na ni zapomenout, stejně jako na všechny další zvěrstva napáchána lidmi na lidech.

22.09.2023 5 z 5

Zaslepení Zaslepení Jørn Lier Horst

Již čtvrtá přečtená kniha od tohoto autora a za mě opět super napsané. Je to můj oblíbený autor a jeho knihy nikdy nezklamou. Tohle se povedlo!

14.09.2023 5 z 5

Brno-Brünn 1939-1945: Roky nesvobody. Díl III. Brno-Brünn 1939-1945: Roky nesvobody. Díl III. Vladimír Filip

Poslední díl v sérii. Rozhodně stojí za přečtení.

14.09.2023 5 z 5

Hřbitov nevěst Hřbitov nevěst Tomáš Boukal

Příběh opravdu hrozný. Kniha se četla dobře, ale nepřišlo mi to moc dotažené do konce. A konec se mi nelíbil vůbec.

13.09.2023 3 z 5

Brno-Brünn 1939-1945 - Roky nesvobody II. Brno-Brünn 1939-1945 - Roky nesvobody II. Vladimír Filip

Jako první díl velice podařená kniha o historii Brna za 2. Světové války.

12.09.2023 5 z 5

Případ Lessing Případ Lessing Roman Cílek

Rozhodně zajímavá kniha. Aspoň, že jeden viník byl potrestán i když ne tak, jak by si zasloužil.

12.09.2023 5 z 5

Strašení v Rookwardu Strašení v Rookwardu Darcy Coates

Mě se knížka líbila, byla hezký strašidelná.

11.09.2023 5 z 5

Brno-Brünn 1939-1945 - Roky nesvobody I. Brno-Brünn 1939-1945 - Roky nesvobody I. Vladimír Filip

Velice zajímavá kniha i historii Brna v období okupace v letech 1939-1945. Rozhodně doporučuji všem, kdo se zajímá o historii Brna.

10.09.2023 5 z 5

Píseň zítřka Píseň zítřka Alice Peterson

Nádherná kniha, opravdu jsem prožívala s touto knihou spoustu emocí. Na této knize je cítit, jaká byla a je hmatatelná láska rodiny, přátel a Alice. Alice je anděl. Rozhodně doporučuji si pustit na YouTube její písničky a vidět jí. Její hlas je překrásný a ona sama také.

09.09.2023 5 z 5

Brněnské ulice vyprávějí své dějiny – 3. díl Brněnské ulice vyprávějí své dějiny – 3. díl Leopold Künzel

Skvělá kniha o historii ulic Brna a jejich obyvatelích. Doporučuji všemi deseti.

07.09.2023 5 z 5

Zimní přízrak Zimní přízrak Dan Simmons

Pokračování temného léta, moc jsem se těšila a kniha se mi líbila i když úplně nemá to kouzlo, co její první díl.

07.09.2023 4 z 5

Brno židovské Brno židovské Jaroslav Klenovský

Velice zajímavá kniha o židovské historii v královském městě Brnu.

04.09.2023 5 z 5

Neznámí hrdinové: O české statečnosti Neznámí hrdinové: O české statečnosti Adam Drda

Rozhodně kniha, která stojí za přečtení. Výborně zpracovaná a skvěle napsaná.

03.09.2023 5 z 5