IgorGebiza IgorGebiza komentáře u knih

Hana Hana Alena Mornštajnová

Čerstvo dočítaná kniha a úprimne po dlhšej dobe román, ktorý ma tak chytil, že som mu dal prednosť pred všetkým ostatným a chcel som čítať ďalej a ďalej. Jediné čo mi vadilo bol slovenský preklad. Prekladať český román do slovenčiny... ?!!!
"Hana" by mala byť zaradená do povinnej literatúry v školách.

27.03.2023 5 z 5

Kruh Kruh Bernard Minier

Bavilo ma to o kúsok viac ako Mráz, ale stale mi uniká prečo musí ísť stále Servazovi o život. Na jednej strane mu to super myslí a po chvílke sa nechá nachytať ako malé decko.

15.04.2023 4 z 5

Mráz Mráz Bernard Minier

Celkom fajn francúzska kriminálka aj keď ten záver mi prišiel zbytočne prekombinovaný.

27.03.2023 4 z 5

Malý život Malý život Hanya Yanagihara

dobrá, ale ťažká kniha, nie len témou, ale aj spôsobom opisu príbehu. velmi dobre opísaný smútok a zúfalstvo nad stratou milovanej osoby.

21.02.2022 4 z 5

Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Stojedenročný starček, ktorý sa obával, že priveľa myslí Jonas Jonasson

kniha ktoru som po dlhom trapeni ani nedocital. (skoncil na strane 130) prvu knihu o storocnom starcekovi som precital velmi rychlo, ale toto mi akosi neslo.
odrazu akoby starcek bol neskutocne bystry a vedel oklamat kazdeho, (utek z Korei aj s jadrovym materialom). odrazu mi bolo jedno co sa bude dalej v knihe diat.

08.09.2021

Džínový svět Džínový svět Radek John

prijemne nostalgicke citanie. mladsie rocniky asi nezaujme, ale kazdemu kdo prezil detsvo a mladost v socializme by sa pacit mohla.

05.09.2018 3 z 5

Tma Tma Bernard Minier

Kniha v ktorej som sa dostal po stranu dvesto a povedal si staci. Knih je vela a zivot prilis kratky.

29.07.2023

Mengeleho děvče Mengeleho děvče Viola Stern Fischerová

táto kniha by mala byť zaradená medzi povinné školské čítanie. veľmi silné a veľmi smutné.

17.09.2018 5 z 5

Napoleon v Rusku. 2. díl: Zkáza Velké armády Napoleon v Rusku. 2. díl: Zkáza Velké armády Jiří Kovařík

Obdivujem tohto pána ako dokáže písať o dejinách. Občas som mal pocit akoby čerpal od priamych účastníkov bojov. Kniha je pútavá, detailná (niekedy až moc) pamätať si to množstvo šľachticov bojujúcich či už na strane Napoleona alebo Rusov je nemožné. odporúčam každému kto má rád históriu a nemusí to byť len obdobie Napoleona.

04.09.2018 5 z 5

Gregorove tajné výpravy do vesmíru Gregorove tajné výpravy do vesmíru Stephen William Hawking

Na jednej strane jednoduchý príbeh a na druhej fakty z oblasti fyziky a astronómie, ktoré poučia a možno v nejakom dieťati aj vytvoria záujem o vedu. Čítal som knihu svojim deťom pred spaním, z nich žial vedci nebudú. :O))

27.12.2023 5 z 5

Ako som vozil Kórejcov Ako som vozil Kórejcov Ondrej Sokol

opäť veľmi pobavil. hneď v úvode cesta autobusom na letisko v Bratislave. smial som sa tak, že som až plakal. ale asi to bude mojou veľkou dávkou predstavlivosti.

12.03.2023 5 z 5

Noe Noe Sebastian Fitzek

Málokedy sa mi stane aby ma kniha prestala baviť a mal som problém ju dočítať (Atlas mrakov), ale aj tu sa mi kniha zo začiatku páčila, ale potom mi to prišlo akoby mal autor zmluvu na počet strán a nie na obsah. Nie je to psycho thriller, ale ekologický thriller, Kedže to bol prvý román od Fitzeka, tak neviem či ma to vôbec motivuje prečítať si od neho niečo ďalšie.

11.04.2022 2 z 5

Vojna nemá ženskú tvár Vojna nemá ženskú tvár Světlana Alexandrovna Alexijevič

Neobyčajná kniha o osude žien, ktoré sa rozhodli bojovať. Boli mladé, naivné. Škoda len, že keby ich vyspovedala skôr a nie v Rusku, zážitky by boli asi brutálnejšie a hlavne by sa nebáli povedať pravdu. Len niekoľko z nich si spomenulo aj na to ako sa k nim správali vlastní a hlavne ako sa k nim správali keď skončila vojna a vojačky boli považované za ľahké ženy.

07.03.2022 5 z 5

Rozhovory s přáteli Rozhovory s přáteli Sally Rooney

kniha, ktora sa da citat, cita sa lahko, ale Normalni lidi sa mi pacilo viacej.

24.02.2022 2 z 5

Historie SS Historie SS G. S. Graber

Na jednej strane kniha sa velmi lahko cita, zaujimave informacie o zaciatku vzniku SS. O Himmlerovi a jeho zivote bezneho nie velmi bystreho, ale lojalneho clena NSDAP, ktory si svoju poziciu a moc ziskal hlavne svojou lojalitou.
na druhej strane trosku zavadzajuci nazov knihy kedze sa nevenuje podrobnejsiemu posobeniu SS pocas bojov v druhej svetovej vojne. Nevenuje sa jednotkam SS a ich posobeniu na vojnovom poli, jednotkam ktore vznikli v inych statoch ako SS Viking, Galicia a td. Takze ak chcete mat komplexnejsi prehlad tato kniha vas neuspokoji.

28.05.2021 2 z 5

Ako som vozil Nórov Ako som vozil Nórov Ondrej Sokol

vodič autobusu napísal vtipnú knihu. číta sa to dobre a sú pasáže kde som sa nemohol prestať smiať. v dnešnej dobe plnej čiernych správ vhodná kniha na oddych.

26.04.2021 5 z 5

Nejlepší víkend Nejlepší víkend Patrik Hartl

po prečítani knihy Prvok, Šampón, Tečka a Karel som si všimol doma v poličke túto knihu svojej ženy.
úprimne "prvá" kniha od Hartla bola akoby zábavnejšia, aj keď ani toto nebolo najhoršie. román na oddychové čitanie, ktorý si žiaľ o pár mesiacov ani nebudete pamätať, ale to je asi prípad všetkých Hartlových románov.
na začiatku som sa v postavách stratil až pokým som pochopil, že kto ku komu patrí a aký má vzťah k ostatným postavám. po "uprataní" ma to začalo aj viac baviť. ideálna knižka na letnú dovolenku.

20.06.2019 3 z 5

Nabarvené ptáče Nabarvené ptáče Jerzy Kosiński

kniha opisuje tvrdost jednoduchych ludi, ktori nemaju problem tyrat a mlatit deti, ale zaroven sa boja Boha a veria poveram.
velmi dobra kniha. preco potom nie je pat hviezdiciek? zaver mi prisiel akoby autor to chcel velmi rychlo ukoncit. potom sice v zavere vysvetluje svoje pohnutky napisat tuto knihu.

12.02.2018 4 z 5

Střípky z amerických dějin Střípky z amerických dějin Jiří Černík

Kniha pre nadšencov histórie, ale ak máte od autora aj iné knihy tak žiaľ kniha nepotrebná. Prvé kapitoly sú z knihy Divoký západ - Muži víry, potom niečo z knih S tomahawkem proti mušketám. Posledné tri kapitoly mi jediné prišly ako niečo nové.

03.04.2023 4 z 5

Vítězové Vítězové Stephen Edward Ambrose

skvela kniha. faktograficke udaje prepojene so spomienkami ucastnikov bojov.

02.08.2021 5 z 5