Iamblichos Iamblichos komentáře u knih

Záhadná hvězda Záhadná hvězda Hergé (p)

Dobry diel

28.11.2020 4 z 5

Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Rada Vacátko & jeho hříšní lidé - Po stopách slavného seriálu Blanka Kovaříková

Nebolo to celkom to, co som od knihy ocakaval..k serialu tam toho bolo minimum, skor je to o realnych predlohach postav pribehov...

13.11.2020

Šperky madam Castafiore Šperky madam Castafiore Hergé (p)

Komorny Tintin, ktory tentokrat ani neprenasleduje zloduchov....nebolo mozne nelutovat kapitana Haddocka, na ktoreho sa zosypalo toho dost...a pan Herge dokazal, ze nazor a "predsudky" voci istej neprisposobivej mensine su minimalne celoeuropske :-))

12.11.2020 5 z 5

Tintin v Americe Tintin v Americe Hergé (p)

Tento je zatial z TinTinov najslabsi.....taky nijaky pribeh, ktory nejak nedrzi pokope, opakovane "stastne nahody" zachranujuce Tintinov zivot atd

05.11.2020 3 z 5

Já, Claudius Já, Claudius Robert Graves

Treba sa vsak trochu vyznat v rimskych realiach a v tom kto je kto, aby ste z tych vsetkyc Tiberiov Drusov a Julii Agrippinili nemali chaos

31.10.2020 5 z 5

Obelix a spol. Obelix a spol. René Goscinny

Super!

30.08.2020 5 z 5

Můj rok 1969 Můj rok 1969 Alena Breuerová

Moj rodny rok...i 5 hviezdiciek je malo :-)

01.08.2020 5 z 5

Asterix - Caesarův papyrus Asterix - Caesarův papyrus Jean-Yves Ferri

Vynikajuce

22.07.2020 5 z 5

Asterix a sídliště bohů Asterix a sídliště bohů René Goscinny

No...tolko rasovych stereotypov, naraziek, blackfaceov :-)))....pani by v dnesnej zvratenej dobe mali problem...za mna 5*

04.07.2020 5 z 5

Souboj náčelníků Souboj náčelníků René Goscinny

Jeden z najlepsich dielov

28.06.2020 5 z 5

Asterix a Rahazáda Asterix a Rahazáda Albert Uderzo

Jednoznačne najslabší diel z tých, čo som mal možnosť čítať

27.06.2020 2 z 5

Sochař Sochař Scott McCloud

No......malokedy som sa stretol s tak nesympatickou hlavnou postavou ako bol ten sochar /nakoniec ani jeho frajerka nebola nic moc.../, ktory v konecnom dosledku vytvaral diela typu Cumil

Naviac keby ten pribeh bol o cca 3/4 kratsi, uplne by stacilo. Ale Harry bol sympatak

19.04.2020 2 z 5

Prokletí Sherlocka Holmese Prokletí Sherlocka Holmese Nicholas Meyer

Nehodne postavy Sherlocka Holmesa a dr Watsona

10.04.2020 2 z 5

Třikrát ve vážném podezření Třikrát ve vážném podezření Margaret Yorke

No....rozvlacne, utahane, bez napatia - aspon pre mna...nedocitane

08.03.2020 2 z 5

Paměti pařížských katů Paměti pařížských katů Charles Henri Sanson

Trochu mi vadil preklad - niekedy nespravne mena, nazvy, obcas veta nedavala zmysel, ale aj tak svedectvo z prvej ruky o prisernej dobre. Nechapem, preco sa tato doba a vobec Francuzska revolucia oslavuje - to uz mozme rovnako oslavovat Pol Pota a jeho killing fields

19.08.2019 3 z 5

Grónsko - Ostrov splněné touhy Grónsko - Ostrov splněné touhy Alena Klempířová

Na knihu som sa velmi tesil, ale nedal som to...skoncil som po cca 100 stranach o Mrovaskych bratoch a siahodlhych pribehoch o Navarane....mozno dam knihe este druhu sancu, ale cakal som asi nieco trochu ine

05.07.2019 2 z 5

Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Nedokončený život. John F. Kennedy 1917–1963 Robert Dallek

Dorazene skoro po roku, tazsie citanie, najma co sa vnutornej americkej politiky tyka, ale asi fakt vycerpavajuci zivotopis, ktory vcelku odidealizoval Kennedyho v mojich ociach

05.07.2019 4 z 5

Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Plachetnicí kolem světa pro pírko tučňáka Rudolf Krautschneider

Asi bola chyba, ze som tuto knihu cital ako tretiu po sebe po ostatnych Krautschneiderovych knihach, ale postupne mi vsetky siahodlhe opisy zivota polobezdakov v roznych krajinach sveta zacali ist na nervy a preskakoval som ich..knihu som docital vo velmi zrychlenom mode

02.06.2019 3 z 5

Tanec s draky Tanec s draky George R. R. Martin

No....je to dlhe...tak dlhe ze keby to bolo o polovicu kratsie tak by to aj tak bolo dlhe....autor by uz mohol vynechat siahodlhe opisy myslienkovych pochodov, opisy oblecenia, opisy skonzumovaneho menu atd atd...skutocne sily s postupujucimi dielmi a narasatjucou hrubkou knih klesaju..docitane s dost velkym usili

07.04.2019 3 z 5

O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky O obrovi, který neměl srdce v těle: Norské pohádky Peter Christen Asbjørnsen

Nehovorim, ze rozpravky nemaju povab, ale strasne sa opakuju, resp pribehy sa podobaju jeden na druhy

26.03.2019 3 z 5