huhuhu huhuhu komentáře u knih

Rok s Lízou a Pupíkem Rok s Lízou a Pupíkem Eva Bavorová

Knížka je rozdělena na čtyři části (Jaro, Léto, Podzim, Zima), přičemž každá část obsahuje především komiksy s příběhy Lízy a Pupíka (vztahující se k danému ročnímu období) plus nějaké hrátky pro děti (bludiště, hledání rozdílů, hledání nesmyslů apod.), těch je tam ale méně, spíš jen na doplnění. Našim dětem se knížka moc líbí - stejně jako Líza a Pupík jedou na výlet (viz komentář také tam).

03.05.2020 5 z 5

Líza a Pupík jedou na výlet Líza a Pupík jedou na výlet Eva Bavorová

Kočičku Lízu a pejska Pupíka, které známe ze stránek časopisu Puntík i ze dvou knížek, si naše děti (4 a 7 let) moc oblíbily. V téhle knize jsou nejen komiksy plné laskavého humoru, ale také nejrůznější hrátky - omalovánky, hledání rozdílů, bludiště, křížovky apod. Myslela jsem si, že knížka bude jen na jedno přečtení a vyřešení úkolů, ale děti ji vyžadují opakovaně. Moc doporučujeme!

03.05.2020 5 z 5

Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Posel hydrometeorologického ústavu / To jeli dva ve vlaku Zdeněk Svěrák

Milá, útlá knížečka, kterou jsem přečetla na jeden zátah. Taková jednohubka. První povídka neměla chybu, druhá byla o něco slabší, ale celkově mi knížka příjemně zvedla náladu.

13.04.2020 4 z 5

Ženy, přemožte stres Ženy, přemožte stres Kevin Leman

Knihy K. Lemana jsou sázkou na jistotu. Při čtení této jsem si neustále říkala, že je neuvěřitelné, jak tento psycholog - muž dokonale rozumí ženám. A také jsem si uvědomila, že na tom se stresem vlastně nejsem tak špatně a jak je super, že česká společnost na rodiny nevytváří tak obrovské tlaky jako třeba ta americká. To, co je u nás už nadstandardem (např. mít obrovský luxusní dům, několik super aut), je tam považováno za standard, který každý "musí" mít, i když na to vlastně nemá, za což ale rodina zaplatí (mj.) obrovským stresem. Stejně tak nutnost všech členů rodiny mít spoustu aktivit vede spíše ke stresu atd. Velmi poučné!

27.09.2019 5 z 5

Ženy bez mužů Ženy bez mužů Helle Helle (p)

Dlouho se to všechno tvářilo hrozně banálně, ale postupem času se začalo ukazovat, že to zase tak banální není...

18.07.2019 4 z 5

Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Tajné dopisy mnicha, který prodal své ferrari Robin S. Sharma

Inspirativní kniha, i když nějaké výhrady mám...
Především mi to přišlo moc "americké" - všechno se odehrávalo ve velkém stylu. Třeba že hlavní hrdina musel kvůli tomu, aby poznal sám sebe, zcestovat půl světa.
Proti uvedeným moudrům se nedá nic namítat, i když se nejedná o žádné novinky (všechno už bylo dávno řečeno např. v Bibli). Příběh je trochu slabší (a hlavně předvídatelný), ale člověk by ho asi neměl brát jako klasický román nebo realistický příběh. To, že Mnich prodal ferrari, mě nijak neohromuje, když mu zůstala hromada peněz, díky kterým si může žít, jak se mu zlíbí (ale první díl jsem nečetla, tak možná nevím všechno). Nebo že boháč žije pod své poměry a investuje i do chudších... To je sice hezké, ale víc obdivu si podle mého názoru zaslouží někdo, kdo má sám málo, a přesto dá druhému... Nevím, toho bohatství a peněz tam na můj vkus bylo nějak moc. Jako kdyby chudý člověk nemohl prožít šťastný a plnohodnotný život.
Ale přes všechny výhrady knihu hodnotím pozitivně (především pro ten potenciál, co se týká inspirace a motivace) a asi si přečtu i toho Mnicha.

01.07.2019 4 z 5

Deník Deník Chuck Palahniuk

Moje první kniha od Palahniuka. Šíleně mi lezla na nervy (hlavně opakujícími se větami a nechutnými detaily), ale zároveň jsem byla hrozně zvědavá, jak to bude pokračovat a hlavně jak to všechno skončí. Vlastně pořád ještě nevím, co si o tom myslet. Je to bizarní, šílené, hnusné, ale zároveň originální, fascinující a plné skrytých významů.

20.05.2019 4 z 5

Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Domov bez harampádí: Jde to i s dětmi Joshua Becker

Minimalismus jako takový se mi líbí, i když asi nejsem schopná ho plně praktikovat (ale každý pokrok se počítá). Je to ekologické, nekonzumní,... a uklízení pak nezabere tolik času. Každý člověk má doma totiž spoustu věcí, které nepotřebuje, nepoužívá a třeba vlastně ani nemá rád. Zbavování se harampádí je očista nejen pro domov, ale přináší úlevu i duši. Oprostí nás od minulosti a dovolí nám více se soustředit na přítomnost a budoucnost.
Bohužel v knížce se vlastně mluví o tomtéž stále dokola, jen třeba z různých úhlů pohledu, jako kdyby autor předpokádal méně inteligentního čtenáře, který si nedomyslí, že to, co platí o hračkách, lze aplikovat třeba i na knihy nebo oblečení... :))

26.02.2019 4 z 5

Milý Gabrieli Milý Gabrieli Halfdan W. Freihow

Na téhle útlé knížce mě nejvíc fascinovalo, jak to zpočátku všechno vypadalo hrozně idylicky. Syn je sice "jiný", ale rodiče se mu s obrovskou a nekonečnou láskou, trpělivostí a pochopením věnují. Stejně tak učitelé ve škole... Postupně se ale ukazuje, jak je to hlavně pro rodiče (a starší sestru) hrozně těžké. Jak padají únavou, jak je syn (nevědomky) vlastně terorizuje, vysává, jak jeho agresivní a nepochopitelné chování ničí jejich vztah a rodinu. Ale přes to všechno jdou dál a synovi veškerou tu lásku, trpělivost a pochopení stále znovu a znovu dávají... Obdivuhodné!

19.10.2018 4 z 5