houdkic houdkic komentáře u knih

Zlomená láska Zlomená láska Tess M. Puffrová

Hned na zacatek je potreba rict, ze Tess ma teda umeni vyvolat poradny drama a sok Druhy dil byl o dost drsnejsi a dramatictejsi nez prvni, kde jsme si zlehka oklepavali hlavni postavy a jejich zivoty.

Co se mi opravdu je libi syrovost s jakou se autorka do knih obouva - spatna parta, ktera dela opravdu nechutne veci, sex behem menstruace, pokus o znasilneni… A mne se tohle proste mega libi! Takova osveta je zapotrebi. Jak z pohledu, co je naprosto v pohode a co muzete delat, az po to, co je lidsky neprijatelne. A podle je potreba o takovych vecech mluvit, protoze ty spatne veci se muzou stat komukoliv z nas.

Jedna vec mi tady ale vadi… A to je to neustale hadani a urazeni se mezi Annou a Maddoxem. Ona mu rekne, co ji vadi a on to stejne dela dal jen kvuli tomu, ze ona udelala neco, co zas nechtel, aby delala ona No a porad takhle dokola, takze hlavni hrdinove jsou v neustalem zacarovanem kruhu.

Jicmene jsem neuveritelne zvedava na dalsi (posledni) dil, protoze ten konec me fakt polozil a jsem zvedava, kdo to byl a co se vlastne stalo!

20.03.2022 4 z 5

Amari a Noční bratři Amari a Noční bratři B. B. Alston

Na Amari jsem se kvuli velkym ohlasum jak ze zahranici, tak z Ceska velmi tesila. A je pravda, ze kniha je to opravdu ctiva, do toho celkovy vzhled, ilustrace, opravdu chutovka.

Zacatek knihy me neuveritelne bavil a enmohla jsem se odtrhnout. Jenze pak to zacalo drhnout a do nekterych casti jsem se musela nutit.

Nicmene rozuzleni zaporaka jsem teda vubec netipovala, to me hodne prekvapilo. Skvely byly vymysleny nazvy, celkovy svet se mi moc libil.

Jediny, co mi uplne nesedlo bylo chovani deti - dle meho nazoru to vubec nesedelo na jejich vek a chovali se prilis dospele. Nesedla mi ani mluva ucitelu - nespisovnost, ktera byla v tomto pripade proste divna.

Nakonec hodnotim 3,5 bodu.

12.03.2022 3 z 5

Zachraň mě Zachraň mě Mona Kasten

3,5 bodu.

O chlup lepsi nez Zacit znovu (to me proste fakt nevzalo). Mona Kasten pise ctive, takze hltate jednu strankou za druhou, ani nevite jak. Pribeh je takovy typicky klise, coz je u ni ale zvykem.

Na pokracovani jsem zvedava a rada si ho prectu. Zajima me, jak se bude jejich pribeh vyvijet, protoze si nedovedu predstavit, jak to jinak zvladla natahnou na tri knihy.

03.11.2021 3 z 5

Stínové eso Stínové eso Amanda Foody

Zacist se mi dalo fakt praci Dokonce i po sto stranach jsem uplne nevedela, co si o knize myslet, protoze me hrozne nudila. Pak se to ale najednou rozjelo a ja se od ni nemohla odtrhnout.

Postavy jsou sice takovy trochu nijaky, ale moc se mi libil cely ten svet ve kterym se Stinovy eso odehrava. Plno gangu, nasili, mozna bych rekla, ze tam trochu apokalypticky svet riznutej modernou… No jako z toho jsem byla fakt nadsena.

Nakonec hodnotim 3,5 a dalsi dily si rada prectu.

22.09.2021 3 z 5

Achilleova píseň Achilleova píseň Madeline Miller

Knihu jsem nedocetla a po 100 stranach ji vzdala. Bylo to nekonecny a nudny.

16.09.2021

Dědictví krve Dědictví krve Amélie Wen Zhao

Prijemna oddechovka. Knizka se moc hezky cetla, dej ubihal a byla opravdu pekne napsana.

26.05.2021 3 z 5

Královna ničeho Královna ničeho Holly Black

Treti dil hodnotim ze vsech uplne nejlepe. Libilo se mi napeti, zvrat a melo to proste stavu.

06.02.2021 5 z 5

Podlý král Podlý král Holly Black

Druhy dil ode me dostava o hvezdicku vic nez pilotni, jelikoz byl o dost lepsi. Stale to nebyl takovy zazrak, jaky jsem dle reakci cekala, ale cetlo se to mnohem rychleji. Zacatek me sice opet nebavil a “zazrala” jsem se do toho, az od chvile, kdy jsme se ocitli pod morem. Konec me pak opravdu prekvapil, protoze takovy zakonceni jsem necekala.

30.01.2021 4 z 5

Krutý princ Krutý princ Holly Black

No zatim uplne nevim, co na tohle rict. Hrozne jsem se na tuhle serii tesila, protoze byla hodne opevovana, ale me to zatim nejak moc nechytlo. Nevim, cim to je, zatim ani moc nechapu cely pribeh krutyho prince + mi asi nevyhovuje styl psani Blackovy.

Dalsi dily si urcite prectu, ale nemyslim si, ze se k nim nekdy znovu vratim.

20.01.2021 3 z 5