horskejvlk horskejvlk komentáře u knih

Konec rodu Slavníkovců Konec rodu Slavníkovců Oldřiška Ciprová

Nevím zda-li zaujme pubertálního čtenáře, styl psaní se snaží podbízet mladému čtenáři. Obsah je taková rychlovka a šup sem šup tam. Ráno v 21 století poledne 10 století a večer zase 21. Století budiž za 60 minut jsem měl dočteno a nejvíc mě zajímalo jak vypadala ta středověká dívka jménem Ludmila.

23.02.2021 2 z 5

Přede mnou poklekni Přede mnou poklekni Bohumil Říha

Samozřejmě Bohumil Říha je skvělý vypravěč a romanopisec, zde nás bravurně přenáší do pohusitských válkách do období opětovného návratu k míru a obnovení prosperity kterou Jiří z Poděbrad musí svoji politickou hrou zajistit, průvodcem a hrdinou příběhu je Marek z Týnce levoboček a syn kupce kutnohorského tedy bohatého který ho poslal díky peněžitým darům do služeb Jiřího z Poděbrad.

13.02.2021

Úkol pro šaška Úkol pro šaška Pavel Hrdlička

Bezvané pokračování, nezklamalo očekávání. Konečně Václav překročil hradby Prahy a rovno do Pasova a Vídně. Kniha koresponduje s českou hrou Kingdom come kdy byl král v zajetí a vládla anarchie. Poutavé a historicky poučné. díky

02.06.2018 5 z 5

S Paulusem k Volze S Paulusem k Volze Wilhelm Adam

Samozřejmě excelentní kniha, barvitě popisuje vše co předcházelo k tragickému konci 6 armády. S pozice zástupce náčelníka štábu 6.Armady Schmitta byl u všeho a dobře, nezaujatě popisuje celou situaci. Velmi lehce se čte a pro neznalého se dobře seznámí s celou událostí s pozice německého vojáka nikoliv přesvědčeného nacisty. Tento pohled by spíše ukázal náčelník štábu gen. Schmitt který ani v zajetí nezměnil “vyznání. Vřele doporučuji, komunistické propagandy není moc a když odmyslíme komunistickou ideologii kniha byla vydána v1968 a část německého originálu vynechána, získáme věrný popis vojenské události.

27.01.2024 5 z 5

Zločin na Bezdězu Zločin na Bezdězu Vlastimil Vondruška

Styl psaní pana Vondrušky mi nevyhovuje, číst jeho zápletky je jak prokousávat se tvrdým chlebem, asi jsem si příliš zvyknul na sloh pana Pavla Hrdličky, to je jak jíst lahodný dort. Zločin na Bezdězu jeho takový by byl zajímavý kdyby to napsal svým umem Pavel Hrdlička, bohužel zesnul a najít si svého oblíbeného autora středověké beletrie bude fuška.

21.12.2022

Podkovaná blecha Podkovaná blecha Rudolf Křesťan

Rádoby vtipné fejetony na úrovni “suchopárka” po přečtení pár náhodně vybraných úvah kniha letěla o dům dál, ať se poučí od všeználka někdo další.

08.08.2021 1 z 5

Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Zločin na Zlenicích hradě L.P. 1318 Radovan Šimáček

Styl slohu jde znát že kniha vyšla v 40 letech minulého století, dnes se píše jinak méně kostrbatě. Knihy Pavla Hrdličky jsou jasným vzorem. Zápletka je velmi naivní: šířka dýky vždyť vrah který bodl tenkou dýkou by tlustou dýku kterou podstrčíl alespoň namočil do krve tudíž by ji do rány snad alespoň minimálně aby ji zakrvácel vložil ne ?

27.02.2021 1 z 5

V úloze mouřenína V úloze mouřenína Emanuel Moravec

Rozpitvání rozpitvaného, zprvu snad zajímavě rozehrané aby se zabředl až po pás do své vlastní obhajoby proč jít s nacisty a vysvětlování vysvětleného, proč západní svět selhal. Celá kniha by se dala zkrátit na : Pravdu píší vítězové a kdyby Třetí říše zvítězila tak bych tento příspěvek psal v němčině a nikoliv v češtině.

27.02.2021 1 z 5

Stín vítězství Stín vítězství Viktor Suvorov (p)

Bezva kniha, Žukov- mýty a legendy, nakonec se Stalinovi ani nedivíme.

03.10.2020 5 z 5

Kontrola Kontrola Viktor Suvorov (p)

Skvělá kniha která vysvětluje, nikoli omlouvá, Stalina a jeho politickou hru. Takovou knihu mohl napsat jedině rus, který zná atmosféru a podstatu revolučních a totalitních sistémů. Skvělá kniha, bezva se čte ano Když jsem se zeptal učitelky proč Stalin jednal jak jednal odpověděla mi, že Stalin byl prostě diktátor... to je odpověď :-( až tato kniha vysvětluje že Stalin nebyl Caligula ale jen schopnější politický hráč než jeho soudruzi v gangsterském prostředí které si
KSSS vytvořilo.

03.10.2020 5 z 5

Případ generála Vlasova Případ generála Vlasova Karel Richter

Kniha je napsaná skvěle, obšírně vysvětluje příčiny a důsledky. Měli by si ji přečíst všichni co dnes chtějí pomník “hrdinům vlasovcům” těmi tragickými obětmi doby kteří se spojili s ďáblem aby vyhnali Belzebuba” chtěla v podstatě ROA dnešní Ruskou federaci ? Odpověď je v této knize????

28.05.2020 5 z 5