hopsajda hopsajda komentáře u knih

Kolem Jakuba Kolem Jakuba Michal Vrba

Přiznám se, že po první povídce jsem měla chuť knihu nedočtenou odložit. Nesmírně mě iritoval styl psaní, nechápala jsem, jak může být něco tak neuměle napsaného hodnoceno téměř devadesáti procenty! Ale naštěstí jsem vytrvala a zejména třetí a čtvrtá povídka se mi zarily pod kůži. Oceňuji námět, snahu vcítit se do jednotlivých postav a podat jejich osudy co nejuvěřitelněji. Nicméně se stále nemůžu ubránit dojmu, že obsah těžce vítězí nad formou.

24.01.2021 3 z 5

Anna In v hrobech světa Anna In v hrobech světa Olga Tokarczuk

Čtení této knihy je velice divná, ale zároveň velice obohacující zkušenost. Určitě si Annu In (minimálně) ještě jednou přečtu. Těžko, co napsat, to se prostě musí zkusit na vlastní kůži.

20.10.2020 5 z 5

Korvína čili Kniha o havranech Korvína čili Kniha o havranech Petr Rákos

Milovaná.

20.10.2020 5 z 5

Lidské srdce Lidské srdce Jón Kalman Stefánsson

Stefánssona miluju. Vždycky při čtení jeho knih dostanu chuť na kafe.

Ale že bídák **SPOILER!!!** neprozradil jméno do posledního řádku, za to jsem mu měla sto chutí strhnout minimálně jednu hvězdu!

20.01.2024 5 z 5

Denní dům, noční dům Denní dům, noční dům Olga Tokarczuk

Možná je to tím, že jsem knihu začala číst hned po mém milovaném Pravěku a jiných časech, ale nějak mě příběhy neoslovily. Přiznám se, že jsem ani nedočetla.

20.10.2020 3 z 5

Opilý námořník Opilý námořník Arthur Rimbaud

"Četla" jsem už více než před rokem a pořád mám některé ilustrace v živé paměti. Asi jsem cílová skupina na tato poetická dílka. Pokud nechcete utrácet (což chápu), doporučuji knihovnu! :-)

20.10.2020 4 z 5