HonzaRoušavý HonzaRoušavý komentáře u knih

Mně se nestýskalo Mně se nestýskalo Pavel Tigrid

Kniha je zajímavým náhledem do života a částečně i postojů pana Tigrida. Je to mnohdy takový monolog, kdy po položené konkrétní otázce následuje proud myšlenek zakončený větou "Ale to jsem trošku odbočil." :-) Nicméně vzhledem k tomu, co všechno tento člověk prožil a zažil knihu k přečtení určitě doporučuji.

20.02.2020 4 z 5

Beneš jako Rakušan Beneš jako Rakušan Jiří Gruša

Zajímavá kniha, jejím čtením jsem navazoval na Pražskou zimu M. Albright. Je to čtení podstatně náročnější a musím říct, že už dlouho jsem nemel tolik hledat významy mě neznámých slov.

Určitě stojí za to zkusit si knihu přečíst a dozvědět se zajímavý pohled na tuto kontroverzní postavu našich dějin.

22.02.2024

Daniel Stein, překladatel Daniel Stein, překladatel Ljudmila Ulická (p)

Vůbec nevím, jak tuhle knihu hodnotit. K mojí škodě jsem jí četl na několikrát s delšími pauzami, což byl asi jeden z problémů. Příběh je nepochybně zajímavý, ale forma (útržky, dopisy, citace, rozhovory) a hlavně obrovské množství postav vedlo k tomu, že jsem se často ztrácel v ději a musel se vracet.

Ke knize se ještě v budoucnu asi zkusím vrátit a dát ji druhou šanci.

20.02.2023 2 z 5

Josef Fanta: Ekolog lesa a krajiny Josef Fanta: Ekolog lesa a krajiny Josef Fanta

Zajímavé vzpomínání na velmi zajímavý život. Kniha se mi i pěkně četla.

13.05.2021 4 z 5

Martyrium aneb Kulak studnický Martyrium aneb Kulak studnický Hynek Jurman

Kniha rozhodně stojí za přečtení, protože celý životní osud Cyrila Musila je až neuvěřitelný. Pro mě osobně byl nejzajímavější úvod o samotném panu Musilovi až do začátku války a pak od nástupu komunistů až do konce jeho života. Tyhle části jsem přečetl doslova na jeden zátah. Prostřední část o odboji byla z mého pohledu překvapivě nejslabší, možná proto, že se vyprávění mnohdy pana Musila skoro netýká. Nicméně jako celek kniha rozhodně stojí za přečtení a hlavně stojí za to o takových lidech číst a dozvědět se. Takže ta to velké díky panu Jurmanovi.

20.08.2020 4 z 5

Přehodit řeku Přehodit řeku Ilja Kučera ml.

Určitě zajímavá kniha, ke které jsem se dostal kvůli vztahu ke kraji, kde se děj odehrává. Přečetl jsem jí v podstatě na jeden zátah. Některé pasáže na můj vkus odbočovaly až moc od hlavní linie. Každopádně mnohem zajímavěji popsaný byl příběh Jakuba, oproti samotnému příběhu Rudolfa Formise, který zde poslouží spíš jako podklad..

01.01.2019 3 z 5