Holmann Holmann komentáře u knih

Richard Lví srdce Richard Lví srdce Jean Flori

Dobrá snaha o poctivé zpracování osobnosti Richarda a jeho prostředí. Lze jen doporučit. Autor své názory reviduje a hlavně příliš nevnucuje. Příjemné čtení.

10.05.2018 5 z 5

Návrat Abrahamův Návrat Abrahamův Karol Sidon

Neuvěřitelná kniha!!! Takové malé zjevení.

29.03.2018 5 z 5

Neděle u Bouvines 27. červenec 1214 Neděle u Bouvines 27. červenec 1214 Georges Duby

Tato kniha si mě našla sama :-) No pár drobností ve vztahu k terminologii (asi překladem) bych asi našel ale jinak prima sonda do středověku a přelomovému momentu ve vývoji naší milované Evropy.

19.01.2018 5 z 5

Karel IV. - Historie života velkého vladaře Karel IV. - Historie života velkého vladaře František Kavka

Velmi příjemný, svěží a neotřelý příspěvek k tomuto tématu.

30.08.2017 5 z 5

I-Ťing: Kniha proměn I-Ťing: Kniha proměn neznámý - neuveden

Jako sorry, tohle nechápu a dokud nebudu umět starou čínštinu tak asi ani nepochopím :-)

16.08.2017 5 z 5

Nachaš: Had Mojžíšovy knihy Genesis Nachaš: Had Mojžíšovy knihy Genesis Ladislav Moučka

Nemám odvahy toto originální dílo nějak slovně hodnotit. Než jen strávím (rozuměj pokusím se více pochopit) tu informační nálož. Unikátní dílo! Díky za něj

16.08.2017 5 z 5

Rozjímání nad aramejskou modlitbou Páně Rozjímání nad aramejskou modlitbou Páně Václav Loukota

Velmi zdařilý pokus o (nejen)kabalistický výklad Otčenáše. K tomuto tématu soudím velmi zdařilý počin. Autor se pokoušel omezit subjektivní výklad na minimum, přesto je to osobité i osobní dílo. Děkuji za něj. Když si vezmu kdo a co napsal tak se nestačím divit v jak úžasné době žijeme.

10.08.2017 5 z 5

Velké říše kočovníků Velké říše kočovníků Milan Škoda

Škoda, že kniha plná zajímavých informací, je tak stručná. Pěkný pokus o jakési shrnutí kočovných národů a jejich tradic.

02.04.2017 4 z 5

Boleslav II. Boleslav II. Petr Charvát

Přijemný přístup autora k psychologii a vůbec prožitku a chápání bojových střetů a bitev daného období. Jinak se mnohdy příjemně vymyká zažitým téměř historickým stereotypů české školy - ale přitom poctivě sám upozorňuje, že se jedná o jeho názor.
Jako jiné knihy příjemné čtění hlavně pro laika.

31.01.2017 5 z 5