hnusák hnusák komentáře u knih

Smrtka Smrtka Neal Shusterman

Tedy řeknu Vám, že vize Smrtek je něco naprosto nepředstavitelného, něco, co se dá tak zneužít. Jako v tomto případě se vždy najdou jedinci, co se staví nad ostatní a kosí pro zábavu. Kniha je napsaná velice dobře, není nouze o zvraty a i mne závěrečné rozuzlení překvapilo.

10.03.2020 4 z 5

Dva divoši Dva divoši Ernest Thompson Seton

Krásná kniha o přátelství, vztahu k přírodě a zálesáctví

30.10.2015 5 z 5

Štvanice Štvanice Martin Goffa

Mne osobně je Miko sympatický chlapík, prokázal to prozatím u všech dílů, které jsem četl, je to sice pruďas, ale snaží se být objektivní. To, čím si prošel v tomto díle, je velice smutné a nedivím se, že ho to tak vzalo. Je to ale také dějová linka, která se celým příběhem táhne jako červená nit. Miko se neustále utápí v žalu a sebeobviňování a kašle na důsledky. To, jak nakonec řeší vypátrání toho darebáka je asi hodně za hranou a nemyslím si, že je to takhle reálné. A ještě jedna výtka, asi pro editora, nevím, ale když letím z Madridu do Argentiny, tak se zcela jistě nepohybuju na Tichým oceánem. Jinak počtení dobré, až na konec, bylo to takové ustřižené.

17.01.2024 4 z 5

Studené světlo hvězd Studené světlo hvězd Pavel Fritz

Ačkoli se povídkovým knihám snažím vyhýbat, zde jsem jsem udělal výjimku ( za poslední dobu druhou :-) ) a vůbec jsem nebyl zklamán. Povídky jsou dlouhé tak akorát, mají děj a jsou velice chytlavé. Moc pěkné.

23.11.2023 5 z 5

Dítě v mlze Dítě v mlze Martin Goffa

Musím říci, že smrt vlastního dítěte je vždy velmi frustrující, člověk neví, jak by se sám zachoval, pokud by se do stejné životní situace sám dostal a dospěl ke stejnému názoru, jako Bert. Je to velmi těžké a těžko se dá takový člověk šmahem odsuzovat, pokud se utápí ve vlastním žalu. Kniha je velmi dobře podaná, i když sám osobně příběhy o utrpení dětí nevyhledávám.

14.11.2023 5 z 5

Vykoupení Vykoupení Martin Goffa

Knihy od tohoto autora mám v oblibě, páč si na nic nehraje a vše je tak realistické a ještě k tomu zasazeno do našich luhů a hájů , absence potoků krve jen přispívá k pohodovému čtení. Detektiv Miko, ač není dokonalý, se jeví jako sympatický chlapík.

31.10.2023 5 z 5

Království meče Království meče František Niedl

Skvělé pokračování série, nenáročná oddechovka na krácení volného času, historické reálie jsou třešničkou na dortu, líbilo se.

27.06.2023 5 z 5

Ve službách mocných Ve službách mocných František Niedl

Čím dál lepší, Wolfram se mne již zažral pod kůži spolu s Benešem a nemůžu si pomoci, fandím jim. Pěkné čtení na dlouhou chvíli, tím nechci říci, že je špatné, naopak, líbí se moc.

23.06.2023 5 z 5

Rytíři z Vřesova Rytíři z Vřesova František Niedl

Bezvadná pochutina, čte se snadno a ještě se člověk vzdělá ( pokud nezapomíná, můj případ ). Samozřejmě již mám své vyhraněné postavy, kterým fandím a dále budu, již jsem započal druhý díl,

20.06.2023 5 z 5

Říkají mi Lars Říkají mi Lars Daniel Gris

Mám rád české autory a mám rád i autory, kteří používají vtipné hlášky na úrovni, ale ne za každou cenu a každým desátým slovem, takový malý Phil Marlowe. Kniha se četla sama a již mám rozevřeno pokračování.

18.11.2022 4 z 5

Volající Volající Jonathan Dylan Barker

Mno, kniha se čte fakticky dobře, krátké odstavce mne jdou k duhu, to mám rád, jinak je to taková reportáž krok po kroku. Co mne jaksi nešlo k duhu je nadnesená inteligence 11 leté Charlotty, její dialogy jsou hodny vysokoškolsky založeného studenta. No co, v Americe to je asi normál... Dále, ta douška autora o covidu, no...

26.08.2022 3 z 5

Violončelistka Violončelistka Daniel Silva

Tak to byla pecka, jako vždy z pera Silvy. Vše se zde zdá tak uvěřitelné, hlavně ve světle událostí, které momentálně hýbou světem. Moc pěkné a velmi čtivé.

24.05.2022 5 z 5

Vítězství odvážných Vítězství odvážných Chris Ryan (p)

Autor se opět trefil do mého vkusu, příběh odsýpá a není zde nouze o akční scény a pokud je opravdu stav mysli mezi příslušníky SAS takový, jak je popisován, tak potěž pánbůh. A rovněž si nedělám iluzi o lidském přístupu ve vysoké politice, ale jinak pěkně napsáno a jako oddychovka palec nahoru.

04.12.2021 5 z 5

V ledovém sevření V ledovém sevření Jakub Mařík

Bože, to byla pecka... Ačkoli jsem první díl vychválil do nebes, tak tento druhý musím umístit na piedestal. Výborná akční military, úplně jsem se s hlavními hrdiny ztotožnil, i když těch hlavních je zde povícero, až vám vlezou pod kůži, opět zde nefiguruje žádný přehnaný superhrdina a vše se čte tak lehce, až je to návykové. Palec nahoru.

31.10.2021 5 z 5

Šprti & frajeři Šprti & frajeři Kristýna Sněgoňová

Po prvních dvou dílech, z nichž jsem Operaci Thümmel zhltnul na jeden nádech, Amandu na tři, se třetí díl vymkl kontrole a nemůžu si pomoci, stala se z toho zplácanina a pokud bude další díl od Sněgoňové, velmi si rozmyslím to této knihy investovat peníze a čas.

27.05.2021 1 z 5

Spravedlnost Spravedlnost Lee Child

Nejslabší kniha s J.Reacherem. To snad ani není možné, jak se zde tento ,,superman,, chová... Neuvěřitelná snůška plků, holka z baru je snad zakuklený agent z bojovými zkušenostmi a jednáním bez skrupulí ( již asi viděla hory mrtvol ), zabíjení je na denním pořádku ( ne zabíjení, ale hnusné vraždy ), policajti snad v tomto příběhu vymřeli, vše mu100% vychází a protivníci, organizovaná mafie, (a ne jen tak ledajaká, albánská a ukrajinská ) je zde líčena jako dementní a její členové pacholci jdoucí houfně bez mozku na porážku. Nekecám, cca 20 stránek před koncem jsem to zabalil a šel si strčit hlavu do mrazáku. Blbina.

23.03.2021 1 z 5

Stalker Stalker Lars Kepler

Tedy, co říci... ještě teď jsem plný emocí s překotně se řítíciho děje a opět do poslední chvíle jsem netušil, kdože je ten šílenec. Musím smeknout pomyslný klobouk před autory, kteří toto dílo přivedli na svět a dovolili nám nahlédnout do zvrácených duší magorů, zde mistrně popsaných. A už konečně vím, proč a zač byl odsouzen Joona. A ačkoli detektivky opravdu nevyhledávám, natož severské, tuto sérii zcela jistě přehltám celou, díky.

02.03.2021 5 z 5

Čtvrtá opice Čtvrtá opice Jonathan Dylan Barker

Nebylo to špatné počtení, akorát jsem zde ( až na samotný závěr ) nepocítil ten pocit, že knihu nemohu pustit z ruky. Tedy když nepočítám vyklouznutí při klimbnutí. :-)

24.04.2020 4 z 5

Řetězová reakce Řetězová reakce František Kotleta (p)

Tak Michálek mne zde vůbec neschází, má zde důstojného nástupce :-), a neřekl bych, že se nějak zvlášt vymyká od předchozích dílů.V každém případě toto dílko beru jako lehkou oddychovou četbu, kterou jsem zdolal po pár hodinách příjemného relaxu. Prostě se občas rád odpoutám a neřeším neřešitelné.

12.12.2019 5 z 5

Spad Spad František Kotleta (p)

Hmm, výborně jsem se bavil a díky ní jsem ve vaně ( a se sklenkou vína ), strávil pár horkých hodin.

09.01.2019 4 z 5