HlavaXXII HlavaXXII komentáře u knih

Smečka z Bagdádu Smečka z Bagdádu Brian K. Vaughan

Nádhera!!! Z tej kresby som vo vytržení!!! Takto si predstavujem, aby dnešné komiksy vypadali - parádna kresba, veľa dobrých nápadov, inteligentný a originálny príbeh, slušný scenár, silné scény a záver.

Útěk z Kůstkova (01) Útěk z Kůstkova (01) Jeff Smith

Vtipné, milé, pekné a veľmi sympatické. Skvelé čítanie!

15.04.2015 4 z 5

Conan: Dcera pána mrazu a další povídky Conan: Dcera pána mrazu a další povídky Kurt Busiek

Zo začiatku úplne priemerný komiks. Postupom času to však bolo stále lepšie a lepšie a vlastne od zajatia to bola veľmi fajn jazda a temnejšie ukončenie sa sem veľmi hodilo. Kresba dobrá a dobre sa na komiks pozerá a napísané to tiež nie je zle. Prvá polovica knihy je však trošku slabšia a preto len silné 3*. Inak spokojnosť.

15.04.2015 3 z 5

Durango #1: Psi umírají v zimě Durango #1: Psi umírají v zimě Yves Swolfs

Priemerný western po všetkých stránkach. To ale neznamená, že sa číta zle. Slušná jednohubka.

Zrazená čarodějka Zrazená čarodějka Jean van Hamme

Prvý príbeh je naozaj slabý, málo premyslený a nezáživný. Veľmi na tom cítiť, že sú to ešte len neisté začiatky. Druhý príbeh tento komiks zachraňuje. Síce sa nejedná o nič svetaborné, ale nápad to má dobrý.

Okultní oheň Okultní oheň Christophe Arleston

Príbeh sa blíži ku koncu a ja som chcel aby to trvalo večne. Posledný diel z tejto tetralógie je namakaný najviac. Úvod v sopke s čúraním a ochočovaním si draka patrí k tomu najvtipnejšiemu, čo som kedy videl/čítal. Neskutočné nápady, veľmi vydarené gagy. Najlepší diel. Najlepšia scéna: Sopka.

Čas létajících petaurů Čas létajících petaurů Christophe Arleston

Paráda. Po slabšej druhej časti opať maximum humoru a hravosti. Jedna lepšia scéna strieda druhú, jedna lepšia hláška ako druhá. Nasmial som sa neskutočne. Výborná kresba, ktorá mi od prvej časti sadla ako uliata. Najlepšia scénka: Ťažké, ale najviac pobavila Polka buvola :)

Skalp plešatce Skalp plešatce Christophe Arleston

Druhá časť predstavuje nové postavy, ale aj napriek neodolatelnému čaru a parádnym bitkám je to časť najmenej humorná alebo lepšie povedané prítomné gagy nie sú až tak vymazlané. Podla mna najslabší diel zo všetkých štyroch. Najlepšia scéna: Dohoda s námorníkmi.

Zatrollená historie Zatrollená historie Christophe Arleston

Veľké prekvapenie. Humor parádny, všetko sa rozbiehalo, zoznamovanie s odlahčením štýlom, podobný humor ako Asterix, len ešte dospelejší, brutálnejší a čiernejší. Perfektná, detailná kresba a parádny hrdinovia. Veľká spokojnosť a hlad po ďalšom diely. Najlepšia scéna: Trollia škola

Crew2 #01 Crew2 #01 kolektiv autorů

Read Meat - nemá to čo robiť v takomto komikse (kde by mali byť najlepšie svetove komiksy)
Dokonalý pár - môže byť
Jack B. Quick - nuda
Lobocop - najhorší Lobo, hnusná kresba, nedá sa na to snáď ani pozerať, trápne
Amnesia - nuda
Trollí války - síce to má len 3 strany, ale potešilo to asi najviac
Dáma, která se nezabíjí - príjemné

Takže si to zhrnieme - nič moc, príliš vela priestoru je venovaného Lobovi a ten stojí za prd.

13.04.2015 2 z 5

Nad jezerem beze dna Nad jezerem beze dna Jean van Hamme

Ale áno, tretí diel Thorgala je celkom dobrý. Každopádne je rozhodne lepší ako predošlé dva a može za to hlavne lepší scenár, ktorý ponúka zaujímavú zápletku.