Hillard Hillard komentáře u knih

Nadace Nadace Isaac Asimov

Čteno velmi pozdě, ale nadšení to vyvolalo obrovské. Nemá to spád, nemá to zapamatovatelné charaktery, ale má to takovou míru geniality, že to nejde hodnotit jinak, než jako KLENOT.

07.07.2022 5 z 5

Dvacet tisíc mil pod mořem Dvacet tisíc mil pod mořem Jules Verne

Naprostá srdcovka a základ fantasy / sci-fi. Knihu mi četla maminka před spaním a myslím si, že dokonale formovala mou osobnost. Jules Verne byl velikán a mistr atraktivních příběhů. Tuto knihu miluji ze všech nejvíce. Doporučuji i namluvenou verzi. Krásně to příběh osvěží.

Dětské zoubky Dětské zoubky Zoje Stage

Thriller, který rozhodně neurazí. Je vidět, že se jedná o čtení, které je určeno na jeden či dva večery, kdy si chcete oddychnot. Od knihy bych více neočekával a budete velmi spokojeni. Příběh plyne velmi pěkně a celkově se myslím jedná o určitý standard současné produkce.

11.02.2019 4 z 5

Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Jak jsem zachránil ZOO v Táboře Evžen Korec

Poslední kniha, kterou jsem přečetla. Věnovala jsme jí poslední víkend. Zakoupila jsem ji v Neoluxoru, když jsem kupovala vánoční dárky. Neměla jsem v plánu si kupovat čtení i pro sebe, ale tato knížka mě zaujala. O ZOO Tábor jsem neslyšela a nenapadlo mě, že se může podobný příběh stát v ČR. Je skvělé, když se peníze nedávají pouze do fotbalových klubů, ale také podobných míst, jako je zoologická zahrada. Na jaře se do ZOO určitě s rodinou vydáme. Už se těším, až na živo uvidím zvířata, o kterých knížka pojednává. Za ty peníze je to fajn čtení.

Metro 2033 Metro 2033 Dmitry Glukhovsky

Fascinující sci-fi. Miluji postapokalytické filmy i knihy a Metro 2033 je čistokrevná esence kvalitního postapo. Autor dokázal na několik čtverečných kilometrů naskládat zbytky naší civilizace a to v jejich komplexní různorodosti. Sledovat hlavního hrdinu, jak objevuje tento malý, ale děsivě nekonečný svět je úžasná podávaná. Za mě obrovské doporučení.

Ocelové město Ocelové město Jules Verne

Tato kniha nebyla napsána v roce 1950? Více nadčasové dílo Jules Verne nenapsal. Dokonale vystihuje hrozby technokracie, totality a fascinace totální mocí a mocí totálně ničit. Když jsem Ocelové město četl poprvé, tak jsem si myslel, že se jedná o reakci na Druhou světovou válku. To že byla kniha vydána v roce 1879 mě šokovalo. Nutnost pro každého vášnivého čtenáře.

Spalovač mrtvol Spalovač mrtvol Ladislav Fuks

Naprostá klasika. Málokterá kniha mě tolik mrazila a nedala mi spát. Místo hodin historie bych to dala jako povinnou četbu.

Metro 2034 Metro 2034 Dmitry Glukhovsky

Slušná kniha, ale nedosahuje kvalit prvního dílu. Nicméně stojí za přečtení.

28.11.2016 3 z 5