hi24nd hi24nd komentáře u knih

K2 - 8611 m K2 - 8611 m Josef Rakoncaj

Jasných 5*. Horolezecký příběh výstupu a zdolání druhé nejvyšší, ale nejtěžší hory K- 2, se šťastným koncem návratu. Knihu jsem si koupil až po audio-knize, kterou namluvil Miroslav Táborský a to úchvatně. Veliká poklona.
Ještě větší poklona autorům knihy a obdiv k Josefu Rakoncajovi za jeho výkon, odvahu a skromnost. Jinak kniha je stejná jako audio formát, oceníte jak příběh, tak hlavně fotografie. Moc jsem si užil obě média.Ještě jednou 5*.

15.12.2019 5 z 5

Válka krys Válka krys David Lea Robbins

Kniha lepší než film. Když čtu knihu napsanou zakládající se na špetce historického základu a reality využívám internet k doplnění a upřesnění detailů. Knihu jsem sehnal v antikvariátu a určitě si ji ponechám v knihovně. Musím říct, že jsem se snažil sehnat více fotografii a článku k odstřelovači Vasiliji Zajcevovi. Judy Law, který ztvárnil hlavní roli ve filmu "Nepřítel před branami" natočenou podle knihy "Válka krys" je určitě atraktivnější než by byl herec vzhledu V. Zajceva. Kniha patří mezi mé oblíbené a četl jsem ji víckrát. Mohu jen doporučit.

15.12.2019 5 z 5