Heri76 Heri76 komentáře u knih

Říční znamení Říční znamení Patricia Briggs

Plný počet hvězdiček tentokrát nedám. Po dvou dílech, které se mi líbily hodně, byl pro mne tento o něco slabší. Ne že by nebyl zajímavý a napínavý. Líbilo se mi i to, že se příběh přesunul místem, nicméně mi chyběly oblíbené vedlejší postavy. Ben, Samuel. Na začátku a konci se alespoň mihne Stefan, takže se částečně vrací "do hry".
Zajímavá je sice nová postava Kojota a věřím, že se bude od teď objevovat i v následujících dílech, ale zatím nestačí na další hvězdičku. Mercedes se dozvídá více o svém původu.
První čtvrtina knihy se tak trochu vleče, nic zásadního se neděje a ta příběhová nevyváženost oproti předchozím dílům mně tak trochu dráždila. Ale stejně se pustím do dalšího dílu, protože se mi nechce čtení série porušit.

26.08.2021 4 z 5

Železný polibek Železný polibek Patricia Briggs

Třetímu dílu už dám ráda 6 hvězd. Autorka se zlepšuje. Tento díl byl plný napětí, nebezpečí, náznaků. Úplně zmizel ze scény Stefan, a to je možná dobře, protože bohatě stačí "souboj" mezi dvěma muži. Mercedes se snaží pomoci fae příteli Zeemu a zaplete se přitom do pořádné šlamastyky. Nehledě na to, že má v patách stále nedořešenou záležitost se zabitím upíra a to ji musí dříve či později dohnat. Spíše dříve. Získává si svým jednáním více a více nepřátel, ale na druhé straně i přátel nebo přinejmenším úctu některých nepřátel.
Adam u mě sbírá víc a víc bodů, ale jak se dozvídám nové informace o Samuelovi, i on má mnohem více mých sympatií. A Mercy si bude muset vybrat. Brzy.
Musím říct, že ona nešťastná záležitost s Timem v Mercyině garáži a vše, co následovalo je velmi bravurně zvládnuté. Mercedesiny pocity, obavy, strach, vnímání, nálady..... myslím, že autorka velmi dobře popsala, co se s obětmi tohoto typu násilí může dít a jak se cítí.

26.08.2021 5 z 5

Dvůr mrazu a hvězd Dvůr mrazu a hvězd Sarah J. Maas

Takové oddechové čtení, vlastně se tu nic moc nedělo. Po dvou předchozích strhujících dílech a velmi dobrém prvním díle trochu zklamání. Nicméně jsem se nenudila, a protože jsem po přečtení recenzí nic moc neočekávala, nemám potřebu knihu ani negativně hodnotit. Vlastně zde bylo i pár dobrých scén, i když Nesta mi neskutečně lezla na nervy. Vím, že pátá kniha bude o Cassianovi a Nestě a i když mi nejspíše bude chybět Rhys, doufám, že i v knize zaměřené na Nestu a Casse budou mít společně s Feyre své pasáže. Líbila se mi změna pohledu vyprávění, klasický Feyřin pohled, nově Rhysandovo vyprávění i klasický výklad.
Každopádně mi tento díl alespoň trochu zkrátil čekání na další „plnohodnotný“ díl a to se také počítá.

26.08.2021 4 z 5

Dvůr křídel a zmaru Dvůr křídel a zmaru Sarah J. Maas

V recenzi na předchozí díl jsem napsala, že si Tamlin nasadil veš do kožichu. A přesně tak se stalo, jenomže ta veš je pěkně naštvaná, nenávistná a intrikánská a opravdu dělá vše pro to, aby Tamlina a jeho dvůr zničila. Naštěstí tato etapa neměla dlouhého trvání. Až mi ho kluka bylo líto. Sice nepatří mezi mé oblíbence, nicméně si nejsem jistá, zda na rozdíl od Feyre nechápu jeho chování lépe. Nakonec i jemu bych přála, aby našel družku.
Tušila jsem, že Lucien nebude až takový sebestředný sobec třesoucí se před Tamlinem, ale když už se konečně projevil a v první půlce se mu život obrátil vzhůru nohama, v druhé půlce příběhu mi pak chyběl. A jsem moc zvědavá, jakým způsobem se vátí a doufám, že dostane dost prostoru ne-li samostatnou knihu.
Feyřin návrat na Noční dvůr a celá její cesta se všemi nesnázemi pěkně uvede příběh do smrště dobrodružství v podobě setkání vladařů a války s Hybernem.
Nepřístupná Nesta alespoň malinko, malinko roztává.
Celá kniha je naditá akcí, napínavá, má spád, příběh je dobře vymyšlen, propojen, nemá hluchá místa. Autorčina fantazie nemá mezí. Vím, že pátá kniha bude o Cassianovi a Nestě a i když mi nejspíše bude chybět Rhys, doufám, že i v knize zaměřené na Nestu a Casse bude mít své pasáže.

Třetí díl by takovým „zakončením“ jedné etapy a musím přiznat, že celou sérii si určitě přečtu znovu a to je co říct.

Dala bych 5,5 hvězdy, protože druhý díl byl o fous lepší, ale nechci být nespravedlivá a tak přimhouřím oko směrem k 6 hvězdičkám.

26.08.2021

Nalezený milenec Nalezený milenec J. R. Ward (p)

Drsňák Butch dostal také své místo na výsluní, jak se dalo po jeho prvním setkání s Marissou očekávat. A konal se happyend. Příběh ok, sexuálních scén tak akorát, ale nějak to nedosáhlo stejné úrovně jako předchozí dva díly. Zsadist a Rhage jsou prostě best. Zajímavý je vztah mezi Butchem a Vishousem, nevím přesně, co si o něm myslet. Zejména ze strany Vishouse, takže jsem zvědavá na další díl. Nebožačka Marissa mi lezla na začátku dost krkem, nicméně s vzmužila a postavila se svému osudu celkem se ctí. Bezduší mě opět nebavili.

26.08.2021 3 z 5

Milenec z temnot Milenec z temnot J. R. Ward (p)

Ale tak jo, pro začátek dobrý. V porovnání s Patricii Biggs, Illonou Andrews a Sarah J. Maas příběhově slabé, ale na druhou stranu jsem nečekala ani to, co jsem dostala. Příběh celkem dobře zvládnutý, sexuální scény kurážné a celkem působivé, o drsňáckým Wrathovi by průměrná ženská mohla snít a jeho vztah s Beth je slaďárna na entou. Nicméně celkově dobá oddychovka, která mě neurazila. Na rozjezd fajn. Pasáže s bezduchými mě nebavily a značně jsem jejich čtení zkracovala.... a nic mi tím neuteklo. Konec mi přišel trochu uspěchanej a nedotáhnutej.

26.08.2021 3 z 5