heja heja komentáře u knih

Môj priateľ tučniak Môj priateľ tučniak Tom Michell

Príbeh podľa skutočných udalostí písaný na základe spomienok autora. O to viac si ma získal! Napriek tomu, že milujem tučniaky celým srdcom som sa príbehu trochu obávala, no moje obavy boli zbytočné. Šialené dobrodružstvá mladého učiteľa z Anglicka spolu s tučniakom ktorého zachránil vás určite nenechajú bez smiechu a rozveselia vás aj v ten najdaždivejší deň. Veľmi nenásilným spôsobom sa taktiež zoznámime s krajinou a životom v nej, ktorý vďaka situácii v danom období nebol práve jednoduchý.
Kniha nám okrem zábavy, histórie a cestopisu prináša aj lásku ku zvieratám a upozorňuje na problematiku životného prostredia.

04.01.2022 5 z 5

Dash & Lily: Kniha přání Dash & Lily: Kniha přání Rachel Cohn

Tentokrát sa musím priznať, že najprv som videla seriálové spracovanie, ktoré ma dokonalo namotalo. A preto som sa tento rok rozhodla namiesto re-watch(u) dať šancu aj knihe. Bola som v šoku, keď som knihu dočítala a uvedomila si, že dobrých 95% knihy bolo spracovaných na seriál a bolo to zhodné.
Avšak, napriek tejto dejovej zhode som bola mierne sklamaná. Musím priznať, že seriál vyhráva. Myšlienkové pochody Lily mi prídu na jej vek priveľmi infantilné a Dash bol naopak miestami až priveľmi a prehnane premúdrený. Často som sa pristihla pri tom, ako preskakujem riadky a určité pasáže som doslova "čítala nasilu".
Neviem, možno ak by som dostala knihu do rúk skôr ako pozrela seriál, mala by som iný názor. Na druhej strane, nezaujatého čitateľa ktorý sa s postavami ešte len zoznámil, kniha určite zaujme. V mojom prípade však dávam 5* seriálu a 2* knihe :(

29.12.2021 2 z 5

Polibek v Římě Polibek v Římě Catherine Rider

Pre milovníkov jedla, Vianoc, romantiky a Talianska je táto kniha absolútne dokonalá! Ja, ako človek, ktorý spĺňa vyššie vymenované "požiadavky" nemôžem povedať nič krivé. Od deja sa nedajú a ani nesmú očakávať veľké zvraty, zápletky či dávne tajomstvá, keďže ide o "oddychovu na adventné večery". Kniha splnila presne to, čo mala. Veľmi vtipne nás previedla najznámejšími miestami Ríma, nechýbali ani hlbšie myšlienky na tému lásky, priateľstva, dokonca ani sebareflexia či tzv. self-growth a self-love. V príbehu spolu s hlavnými postavami prechádzame Rím, spoznávame talianské delikatesy a hlavne... čakáme na "polibek v Římě" !

29.12.2021 5 z 5

Vánoce v New Yorku Vánoce v New Yorku Mandy Baggot

Kniha čítaná v anglickom origináli.
Musím povedať, že spočiatku som mala problém ponoriť sa do sveta Lary a zároveň do sveta Setha (keďže sa ich pohľady striedali) no po nejakých štyroch kapitolách, ktoré som naozaj čítala s ťažkým srdcom, som sa do príbehu zamilovala a úplne ma pohltil. Je to milé vianočné oddychové čítanie o hľadaní samého seba, svojho šťastia, o rodine a samozrejme...láske! Kniha je písaná veľmi jednoducho, sviežo, vtipne a ako stvorená na decembrové večery.

22.12.2021 5 z 5

Pouštní přísaha Pouštní přísaha Oliver Bowden (p)

Ako nadšený fanúšik hier série Assassin´s od samotného začiatku a prvej časti musím povedať, že každú hru a knihu doslova hltám. Príbeh Bayeka ma dokonalo pohltil a priznávam, že som ju prečítala rýchlejšie ako som čakala. V porovnaní s hrou mi kniha obsahovo príde chudšia, či už tým, že niektoré časti neboli zhodné, no hlavne, príbeh je ochudobnený o obrovské množstvo "obrazov". Chýbajú mi napínavé boje na mori, práca s Kleopatrou, návštevy v Alexandrii. Rovnako mi prekážali aj skoky v pohľadoch a časoch, človek, ktorý nehral hry a nepoznal postavy už predtým by sa mohol veľmi jednoducho zamotať. Napriek tomu kniha ako taká bola fajn, užila som si ju ako aj ostatné knihy od Bowdena. Avšak, srdce oddanej fanúšičky a milovníčky týchto hier mi nedovolí dať plných 5 hviezdičiek.

18.12.2021 4 z 5

Jedného dňa v decembri Jedného dňa v decembri Josie Silver

(SPOILER) Knihu som dostala pred pár rokmi od mojich kamarátok ako narodeninový darček. Napriek všetkému musím povedať, že sa stala mojou "vianočnou tradíciou" a čítam ju každý rok v decembri. Príbeh je veľmi, dalo by sa povedať, jednoduchý,predvídateľný a sleduje príbeh našich hlavných postáv naprieč takmer desaťročím a môžeme vidieť ako postupne dozrievajú, posúvajú sa v osobnom, kariérnom a aj rodinnom živote. Hlavná hrdinka stretne lásku svojho života no nestihne sa s ním zoznámiť a ako inak by sa jej mohol dostať do života ako nový priateľ jej najbližšej kamarátky? Áno, pre niekoho je tento príbeh možno patetickým, no pre nenapraviteľných romantikov ktorí milujú Vianoce je ako vyšitý. Rovnako aj pre ľudí, ktorí si prechádzajú podobnou situáciou - niekoho ľúbia, no kvôli okolnostiam nemôžu byť spolu. Ako hovorí Jack v knihe- možno za iných okolností... A keďže spadám do oboch kategórií, môžem prehlásiť, že ak aspoň do jednej z nich patríte, určite si príbeh zamilujete.

12.12.2021 5 z 5