Hazell Hazell komentáře u knih

To nejlepší v nás To nejlepší v nás Colleen Hoover

Colleen je asi jediná autorka, o které bych mohla říct, že jsem zbožňovala úplně všechny knihy, které napsala. Tím nemířím k tomu, že bych tuto knihu nepovažovala za skvělou, je to wow. Pojetí je zcela originální a věřím, že pro páry s podobnými problémy může být příběh třeba i inspirací a oporou. Musím ale říct, že se mi to zdálo poněkud nevyvážené. Quinn se k Grahamovi často chovala vyloženě hrubě a dělala spoustu rozhodnutí, která tvořila nebo přiživovala jejich problémy, kdežto on to jen tiše snášel a bojoval za ně i bez ní. To je opravdu poněkud nereálné, aby jeden pořád jen dával a nacházel k tomu pořád tolika síly, když je to neopětované. Konec byl pro mě samozřejmě úlevou. Myslím si, že potřebujeme číst příběhy se šťastnými konci. Život nám každý den dostatečně ukazuje, že šťastně to mnohdy nekončí,..... proto chci číst jen samé dobré konce. Tenhle příběh skončil šťastně tak, jak měl. Ale to neznamená, že mi čtení té knížky dnes nezlomilo srdce. Trápení, trápení, utrpení, přečtení dopisů a vše vyřešeno. A proto se nebojme problémy řešit. Z jejich zapírání a zamlčování nikdy nic dobrého nevzešlo. To podle mě příběh předává...komunikace je základem vztahu.

11.01.2020 4 z 5

Dvůr mlhy a hněvu Dvůr mlhy a hněvu Sarah J. Maas

Moje nejoblíbenější kniha? Rozhodně. Od té doby, co jsem si tuto knížku přečetla poprvé, jsem jí už otevřela nesčetněkrát znovu. Nejvíce mě samozřejmě uchvátil naprosto nečekaný zvrat v romantické zápletce. V prvním díle se mi Tamlin celkem zamlouval, ale když Feyre zamkl ve svém domě, jasně že to celé pokazil. Když ale autorka poodkryla něco z Rhysova charakteru, naprosto jsem s Freyřinou volbou souhlasila. Ten příběh je úžasný a neuvěřitelně propracovaný, pro někoho, kdo má rád romantické příběhy, nespokojí se ale jen s předem jasnou a ohranou zápletkou, má rád napětí, drama a samozřejmě fantasy, je tahle série jako dělaná.

08.11.2017 5 z 5

Královna stínů Královna stínů Sarah J. Maas

Popravdě jsem u předchozích dílů našla místa, která bych klidně vynechala. U tohoto dílu nikoliv. Skvělá kniha.

20.11.2016 5 z 5

Tisíc kousků tebe Tisíc kousků tebe Claudia Gray (p)

K Tisícům kousků tebe jsem se dostala náhodou a jsem za to opravdu vděčná. Myšlenka je skvělá, velmi zajímavá a neotřelá. Věda jako námět pro mě není zrovna lákavá, ale v tomhle provedení mě to bavilo od začátku do konce. Líbilo se mi vytvoření světa, ve kterém existují dimenze a hrdinové mohou zažít sami sebe v úplně jiném prostředí, zemi a situaci. Nejvíc se mi líbila ta část, která se odehrávala v Rusku a to nejen díky tomu, že šlo o úplně jiné staletí. Na začátku není jasné, jestli Meg vůbec bude s nějakým z kluků a s jakým. Já jsem nadšená, celé jsem si to užila a určitě si přečtu, jak to bude dál.

06.01.2018 5 z 5

Zrádné srdce Zrádné srdce Mary E. Pearson

Na druhý díl jsem se opravdu těšila s očekáváním. Díky skvělým recenzím jsem ale možná přeci jen očekávala příliš. Příběh mě do sebe vtáhl, ale nebylo to zase takové, že bych se nemohla odtrhnout. Trochu tomu chyběl spád, až ke konci se to pořádně rozproudilo. Mohlo tam určitě být více o Liině daru, dějinách Vendy a rozhodně mi tam chybělo rozvíjení vztahu hlavních hrdinů, vlastně se většinu knihy ani moc nevídali. Proto nemůžu dát plný počet, ale třetí díl si určitě přečtu, samotnému příběhu se nedá nic vytknout a já se rozhodně chci dozvědět, jak to dopadne.

27.12.2017 4 z 5