hatikva hatikva komentáře u knih

Etický kodex pro supervizory v hypnoterapii Etický kodex pro supervizory v hypnoterapii Jakub Tenčl

Ojedinělá odborná kniha na českém trhu, která se zaměřuje nejen na problematiku etiky ve vzájemném vztahu supervizor a praktik. Povinná literatura pro všechny praktikující hypnoterapeuty.

30.03.2019 5 z 5

Menší nebe Menší nebe John Wain

Novelka autora z řady anglických rozhněvaných mladých mužů. Obraz boje individua s organizovaným společenským systémem, ve kterém se jedinec cítí osamocen a chce žít vlastním životem. Společnost však radikálně nastavuje limity, kterým je nutno se podřít, někdy i za cenu nejvyšší- ztráty vlastní svobodné volby a identity. Hlavní hrdina tuto cestu však nevolí.

08.10.2018 4 z 5

Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Černý chlapec: Zápis dětství a mládí Richard Wright

Autobiografický román z autorova dětství a mládí, který nám blíže ukazuje nelehký sociální úděl černošské rasy na počátku 20. století, stejně tak i rozdíl mezi životem na Severu a Jihu po skončení války občanské. Autor prostřednictvím nahlédnutí do nitra svých literárních postav podává plastický obraz bídy, pokory, zároveň však naděje k lepšímu životu a zdokonalení osobnosti i přes četné rasové předsudky. Nádherná a opomíjená kniha, ze které jistě čerpala řada spisovatelů - O´Connor, Morrison aj.

08.10.2018 4 z 5

Syn černého lidu Syn černého lidu Richard Wright

Kniha mapující osudy černošského obyvatelstva v USA a jeho nelehkého údělu. Obsahuje četné reflexe z autorova mládí. Doporučuji.

25.08.2018 4 z 5

Smrt na úvěr Smrt na úvěr Louis Ferdinand Céline (p)

Opět zajímavý literární klenot, naturalističtější než K domovu se dívej, anděli. Mnohým tento text připomíná. Otevřená zpověď o dětství a dospívání na pařížském předměstí.

23.02.2018