hapac hapac komentáře u knih

Co mi báby povídaly Co mi báby povídaly Eva Marie Zitková

Hezky se mi četlo, těžká doba.

18.02.2020 3 z 5

Nejkrásnější pohádka Kašpárka Vojty Mertena Nejkrásnější pohádka Kašpárka Vojty Mertena Vojta Merten

Pohádková knížka po mé mamince. Milý příběh o cestě pohádkových postav do světa lidí doplněn o krásné ilustrace.

10.07.2019 5 z 5

O lidech a lidech O lidech a lidech Milan Lasica

Příjemné čtení.

04.01.2019 3 z 5

Sušicko pohledem Marie Malé Sušicko pohledem Marie Malé Marie Malá

Milá knížka, která mne zase zavedla na Šumavu. Při čtení jsem zároveň cestovala prstem po mapě a udělala si pár poznámek na zajímavé výlety, už se těším.

04.01.2019 4 z 5

Chalupářka Chalupářka Marcela Mlynářová

Parádní oddechovka, nečekala jsem víc a knížka nebyla zklamáním.

11.12.2018 3 z 5

Náhodné skutky statečné lásky Náhodné skutky statečné lásky Danny Scheinmann

Dva příběhy, příběhy o lásce, kdy až na úplném konci se propojí.

25.10.2018 4 z 5

Stín banyánu Stín banyánu Vaddey Ratner

Silný příběh, skvěle napsaný se spoustou poetiky i přes všechnu tu hrůzu, která se v té době odehrála.

25.10.2018 4 z 5

Kde spí lufťáci Kde spí lufťáci Ivanka Devátá

Tak z téhle knížky jsem smutná. Ivanku Devátou mám moc ráda a její knížky si beru do čekáren k lékaři nebo když mi není zrovna do zpěvu, ale tato její zatím poslední knížka se mi opravdu dobře nečetla.

20.09.2018 3 z 5

55+ 55+ Jiřina Tejkalová

Já a štrúdl se mi líbil o trochu víc, ale ano na Madeiru jsem se s nimi těšila a čím víc se blížím k 55+, tak tomu rozumím.

14.09.2018 3 z 5

Třetí přístav Třetí přístav Hana Marie Körnerová (p)

I druhý díl fajn, takže hurá na pokračování.

Pozoruhodná místa naší vlasti Pozoruhodná místa naší vlasti Jaroslav Kocourek

Líbilo se. Opravdu pozoruhodná místa, která stojí za návštěvu.

12.09.2018 4 z 5

Pozoruhodná místa naší vlasti 2 Pozoruhodná místa naší vlasti 2 Jaroslav Kocourek

Knížka se mi líbila, stejně jako první díl. Hezké ilustrace i popis, místa zajímavá. Jediné, co mi v ní chybí, tak je mapka (čistě orientační) s místem jednotlivých zajímavostí (ať už jedna na celou republiku nebo jednotlivě u konkrétního místa). Pokud si plánuji výlet do nějaké oblasti, bylo by jednoduché mrknout se, zda tam zrovna je či není nějaká zajímavost z této knihy. Uvedené souřadnice ve fázi přípravy výletu se mi nehodí.

Už je tady zas Už je tady zas Timur Vermes

Nápad zajímavý a začátek knihy mě docela i bavil, ale druhou polovinu už jsem chtěla mít rychle za sebou a jít raději na jinou knížku. No zkrátka černě černý humor, kdy jsem se občas i zasmála, ale zároveň jsem z toho měla docela nepěkný pocit. No, není to zas tak daleko.... Zaujal mne i obal knihy, ale vzít si knihu na dovolenou do zahraničí, na to jsem neměla odvahu.

07.07.2018 3 z 5

Pekáč buchet Pekáč buchet Kateřina Petrusová

Prima nápad s recepty, oddechové čtení, které je však určeno pro jinou věkovou kategorii.

07.07.2018 3 z 5

Malé zázraky Malé zázraky Kateřina Dubská

První povídky byly moc hezké, ale ke konci nějak kvalita slábla. Je však potřeba vědět, že existují malé zázraky i když jenom v knize. Byla to má první kniha od K. Dubské, tak si ráda přečtu i jinou knihu.

07.07.2018 4 z 5

Plavba Ňaderským mořem Plavba Ňaderským mořem Jan Míka

Knihu je fajn si vzít na dovolenou, dobře se čte.

18.06.2018 4 z 5

Pod sněhem Pod sněhem Petra Soukupová

Druhá knížka od P.Soukupové - asi si začínám zvykat. Líbila se víc než Nejlepší pro všechny. Hezky propracované vztahy mezi sestrami, jejich dětmi, partnery a rodiči. No jak je asi zvykem spisovatelky - vztahy to nejsou nijak radostné, dobrého aby člověk pohledal. Co mi trochu chybí je nějaký závěr.

12.06.2018 4 z 5

Slunce nad půllitrem Slunce nad půllitrem Jan Míka

Docela milé čtení.

29.03.2018 4 z 5

Boženka u zajíčků Boženka u zajíčků Jaroslav Mácha

Kniha po mé mamince, kterou mám moc ráda. Na svou dobu neobvyklý příběh.

06.01.2018 5 z 5

Veterinář z Mitfordu se žení Veterinář z Mitfordu se žení Jan Karon

Moc milé čtení, ráda se k jednotlivým dílům vracím. Nechce se věřit, že se to odehrává v Americe.

06.01.2018 4 z 5