hanucha hanucha komentáře u knih

Když Duben přichází Když Duben přichází Jaroslav Foglar

místy až příliš mravokárné, ale hezká kniha, v mládí bych ji asi ocenila víc :-)

09.05.2016 3 z 5

Pojedeme na safari Pojedeme na safari Jiří Faltus

Mám ji doma od dětství. Některé básničky moc duchaplné nejsou, ale jsou tam i vtipné. Čtvrtá hvězdička za pěkné obrázky.

27.12.2019 4 z 5

Pokřikovánky Pokřikovánky Alena Vostrá

Z knížky jsem si z dětství pamatovala pár básniček, ale nemohla jsem zjistit, jak se knížka jmenuje. Nakonec jsem na ni narazila a musela ji mít. Některé ty básničky nic moc, ale třeba "Bertička Berta lekla se čerta, vyletěl z krabičky, lekl se Bertičky" nebo "Emílek Emil týden se nemyl, od soboty do soboty, krk měl černý jako boty" nemají chybu :-) Děti se taky moc nasmály.

27.12.2019 4 z 5

Koťátko má na vesnici kamarády Koťátko má na vesnici kamarády Urszula Kozlowska

Jedna z oblíbenějších knížek, jak dcery, tak i syna, četli jsme ji snad stokrát. Verše nejsou úplně hloupé a obázky se nám líbily. V období poznávání zvířátek ideální.

27.12.2019 5 z 5

Bubi - zvířátka z lesa Bubi - zvířátka z lesa Eduardo Trujillo

Sice jsou to zvířátka z lesa, ale asi ne evropského, protože většina zvířat je tam z Ameriky. Ježci se setkávají s hlemýžděm, který ale vypadá spíš jako nějaká páskovka nebo co. Pokud si to děti prohlíží s někým, kdo zvířata nezná, mohou být zmatené :-)

24.01.2019 1 z 5

Zvířata z pralesa Zvířata z pralesa Gisela Socolovsky

Pěkné ilustrace, i když o reálnosti barev by se v některých případech dalo pochybovat, ale ty texty! To je strašná slátanina, rádoby verše, které by lépe napsal žák ZŠ (Motýli na louce létají a sladký nektar sosají. Mají tolik barviček, kolik je na louce kytiček. apod). Navíc to mají být zvířata z pralesa, ale z pralesa je tam tak maximálně papoušek nebo opice, ale většina jsou ze savany a jiných biotopů, z pralesa ne :-)

22.01.2019 1 z 5

Doma Doma Jo Litchfield

Docela vtipná knížka, děti to moc bavilo, jen některé ty obrázky jsou z dost prehistorické doby a děti tak netušily, co to je např magnetofon nebo magnetofonová kazeta, obrázek telefonu taky neuměly zařadit a pod. Ale jinak je to moc bavilo si "číst" i když ještě neuměly písmenka :-)

16.01.2019 5 z 5

Jezevec Chrujda prochází divočinou Jezevec Chrujda prochází divočinou Petr Stančík

Příběh délkou ideální na čtení před spaním pro ani ne tříletého caparta, aby se dal za večer přečíst, ovšem tematicky pro daný věk úplně mimo. Tři hvězdy hlavně za hezké obrázky, které synka zaujaly.

24.12.2018 3 z 5

Na dvoře krále Jahji Na dvoře krále Jahji Sandro Volta

Pěkná kniha, čtivá a hlavně poučná z historického hlediska. Škoda, že jsem o ní nevěděla dřív. Když uvážím rok, kdy vznikla, je to úžasné svědectví o tehdejším Jemenu, ale i okolních zemích např. Eritrei apod.

19.08.2018 5 z 5

Už tě nemiluju Už tě nemiluju * antologie

Za mě celkem dobré, nijak zvlášť nenadchne, ani neurazí, žádná z povídek bych řekla že nevyčnívá...

06.02.2018 3 z 5

Manekýni Manekýni Pavel Hénik

Super kniha, zhltla jsem ji během pár dní, a neustále jsem se skvěle bavila, i když děj teda úplně k popukání místama nebyl... Hlavně mě bavily ty všechny neobvyklé, ale výborné příměry a přídavný jména, člověk se hned vnoří do situace a parádně si může vizualizovat celou scénu (růžová jako logo T-mobilu; obří rty připomínající dva vypasené slimáky, kteří usnuli přimknutí k sobě poté, co je někdo vymáchal v plechovce s červeným nitrolakem; popelavá hněď, zašlá jako u čokolády z předloňské vánoční bonboniéry...) :D Tento typ psaní mám ráda - připomnělo mi to Daniela Kehlmana a jeho styl popisů, přestože je to něco úplně jiného. Těším se na další autorův počin. A ještě by mě moc zajímalo, nakolik je autobiografická :-)

11.10.2017 5 z 5

Taladin Taladin Pamela Kavanagh

Nebylo to špatný, ale protože jsem nejdřív četla od autorky Kouzelníka, který je o dost lepší, tak jsem i předvídala jak to dopadne. Je to trochu jako přes kopírák, pár takových zápletek už jsem četla i jinde. Ale čte se to dobře.

16.09.2017 4 z 5

Kouzelník Kouzelník Pamela Kavanagh

Sice mi je 40, ale knihu jsem přečetla jedním dechem, a to jsem do ní původně jen nakoukla, abych se podívala, co to dcera čte :-)

13.07.2017 5 z 5

Podivuhodná cesta  fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Podivuhodná cesta fakíra, který uvízl ve skříni z IKEY Romain Puértolas

Nedočetla jsem, ačkoliv jsem se snažila. Nešlo to, za mě pitomost, tento humor vážně nemusím...

21.08.2015 1 z 5

Pro zvědavá ouška Pro zvědavá ouška Jiří Kahoun

Dcery nejoblíbenější knížka mezi cca třetím a čtvrtým rokem. Musela jsem ji číst snad padesátkrát dokola, taky chuděra podle toho vypadá :-) Některé ty kapitoly (o načesané křeččí holčičce, myšáčkově buchtě nebo jak si jezeveček zapínal knoflíky) pak už znala nazpaměť a opravovala mě, když jsem udělala chybu :D Myslím, že i po těch letech bych některé ty pohádky dokázala odvyprávět i teď :D

12.05.2015 5 z 5

Zpátky do sedla Zpátky do sedla Kathy Helidoniotis

Nejslabší z celé série, skoro jsem ji odložila nepřečtenou a dcera se dostala do půlky.. škoda, moc jsme se na ni těšily, a to je dcera opravdu blázen do koní..

13.04.2015 3 z 5