hankafor hankafor komentáře u knih

Cizinec Cizinec Harlan Coben

audiokniha - vynikající, krásně popsané postavy a vztahy. Čím dál víc si vážím autorům co nepotřebují tlačit na pilu všech nechuťáren a násilí a vytvoří super napínavý děj. Autor se zařadil mezi mé oblíbené.

24.02.2022 5 z 5

Boží tulačka Boží tulačka Marcelle Auclair

Kniha vyšla už v druhém, revidovaném vydání (původní český název zněl Životopis Terezie z Avily).
Četbu na pokračování uvedlo Rádio Proglas v r. 2001 a je stále k poslechu v jejich audioarchivu.

15.03.2016 5 z 5

Smrt nosí rudé škorně Smrt nosí rudé škorně Pavel Hrdlička

audiokniha - vynikající, lepší než Vondruška, méně drsný než Niedl, spoustu zajímavostí z historie

24.02.2022 5 z 5

Už se nebojím tmy Už se nebojím tmy Vhrsti (p)

Výborná knížka o tom, jak se přestat bát tmy. Pěkné ilustrace.

Vetřelec - Probuzení Vetřelec - Probuzení Tim Lebbon

Audiokniha - skvělá.

23.07.2018 5 z 5

Lenoši a rváči z Kloboukova Lenoši a rváči z Kloboukova Hana Doskočilová

Moc pěkná knížka o přátelství romského kluka Ferka a "gádži" Pepy, dvou zástupců skupin které na sebe nevraží a dokonce dojde i na stavbu "Zdi v Matiční ulici".
V napínavém příběhu se citlivě dotýká věci, které se menším dětem špatně vysvětlují a přitom nemoralizuje. Hana Doskočilová je naše oblíbená spisovatelka. Doporučuji také: Když velcí byli malí, Šimsa - může pomoci paním učitelkám při probírání obtížných témat s dětmi.

17.09.2018

Dospělé děti alkoholiků Dospělé děti alkoholiků Janet Geringer Woititz

Knihu vydalo v r. 2021 nakl. Portál

02.08.2021

Človíčkova dobrodružství Človíčkova dobrodružství Pavel Teisinger

Moje děti ji milovaly. Milé pohádky.

O malém tygrovi O malém tygrovi Libuše Palečková

Má dcerka ji milovala. Četli jsme v jejích 3 - 4 letech. O nalezení odvahy.

Šimsa Šimsa Hana Doskočilová

Výborná knížka o druháčkovi, který žije jen s dědou, ale ke světu se staví s odvahou a humorem. A to se potkává i s těžkými věcmi, např. s šikanou, rasismem. Dobré čtení i pro paní učitelky.