handulli Online handulli komentáře u knih

Kamenní strážci Kamenní strážci Alec Palmer (p)

Nebylo to špatné, ale ani mě to neuchvátilo. Knihu jsem četla skoro měsíc a většinou proto, že jsem se do čtení dokopala. Poslední třetina knihy mi přišla dost překombinovaná a to jak hlavní hrdinové přežili "zázrakem" všechno, už bylo přitažené za vlasy.

22.06.2018 3 z 5

Sedmé znamení Sedmé znamení Nora Roberts

První půlka knihy mě bavila. Zajímavý námět. Ale v té druhé půlce to autorka úplně zazdila. Čekala jsem, že tenhle díl bude především o Calovi a Quinn, ale ve finále tam bylo 6 hlavních postav a k srdci mi nepřirostla ani jedna. Rozvleklý děj, zbytečné dialogy. Na konci jsem už přeskakovala odstavce a občas i stránky, pořád jsem čekala, že na konci to nějak vyvrcholí, budou třeba nějak proti tomu zlu bojovat....
Pro mě velké zklamání, a to to mělo na začátku takový potenciál :(

20.02.2018 1 z 5

Nebezpečná známost Nebezpečná známost A. J. Rich

S hodnocením jsem dlouho váhala, je to takové 3,5*
Námět dobrý, včetně toho zařadit do hlavního děje psy. Ovšem místy byl zcela nadbytečný popis nebo min. zbytečně dlouhý. Po nějaké době mi začal vadit i odborný výklad podávaný hlavní hrdinkou - vůbec mi to k ní nesedělo, protože byla neuvěřitelně naivní a ač tedy teorii znala, tak v praxi byla totálně mimo. Psala o viktomologii a přitom nejlepším materiálem pro výzkum byla ona sama. Celkově mi nebyla sympatická.
Po nějaké době mi nakonec začaly vadit i citáty. Hodnocení vytáhl závěr - odhalení vraha. Přiznám se, že svítat mi začalo až na konci knihy.
Ale jinak musím souhlasit s tím, co tu už zaznělo - anotace navnadí, ale nakonec je na knize nejlepší.

02.04.2017 3 z 5

S vikomtem v ložnici S vikomtem v ložnici Gayle Callen

Dobrý námět, ale dost slabé zpracování, jednoduché dialogy, žádná větší zápletka ... Anotace mě navnadila a možná příliš vysoká očekávání mě zklamala. Podobný námět už jsem četla v "Do svítání tvá" a Medeirosin počin dopadl mnohem lépe.
Takže hodnocení je především za náměť, který je mezi romantickými knihami dosud neotřelý a za to, že autorka knihu nezazdila zázračným navrácením zraku hrdinovi.

24.03.2017 3 z 5

Na hraně temnoty Na hraně temnoty David Morrell

Moje první setkání s autorem. Čtivé, dobře napsané. Oceňuji, že na začátku každé kapitoly autor osvětluje dějiny či zvyklosti tehdejší Anglie. Mrzel mě akorát závěr - čekala jsem stejný náboj jako při útoku ve věznici, ale závěr byl natolik rozvleklý, že vlastně to drama a náboj skoro vyprchalo. Z původních 4 hvězd nakonec dávám 5, protože se mi líbilo kolik toho autor nastudoval než začal psát a že až na ten závěr, který mě úplně nepotěšil, byla celá kniha hodně dobře napsaná.

28.12.2016 5 z 5

Novicka Novicka Lisa Jackson

Moje 11. setkání s autorkou a bohužel musím říci, že kniha mě nechytla. Nebo respektive ne tolik, co předchozí knihy. Nevím, jestli se to zdá jen mě, ale přijde mi, že její poslední knížky jsou slabší. Možná je to ale tím, že jsou si její thrillery v jádru dost podobné.
LJ mě zatím vždy utáhla na svá nečekaná rozuzlení celého příběhu. V tomto případě jsem ale biologickou matku Val uhádla, aspoň, že vraha jsem neodhalila a kniha si zachovala nějaké tajemství až do konce. Nicméně mě hrozně unudily rozvláčné popisy děje na úkor akce.
Shrnuto, potrženo: Kniha se samozřejmě číst dá, je to takový lehčí podprůměr autorky. Dle mého by byla čtivější, kdyby byla zkrácená o zdlouhavý nepodstatný děj.

13.09.2016 3 z 5

Vévodovo pokušení Vévodovo pokušení Jillian Hunter

Ano, mohlo to být lepší. V knize chybí napětí, ale zato oplývá romantikou i humorem, kvůli nimž tuto autorku čtu především. S hlavním hrdinou jsem problém neměla, naopak. Za mě spokojenost.

07.11.2015 4 z 5

Žhavá zóna Žhavá zóna Amanda Quick (p)

Rainshadow mě baví, přehršle paranormálna mi nevadí, autorka píše čtivě, ale .... AQ už vykrádá sama sebe. Přišlo mi, že uprostřed knihy to nabralo zajímavý spád, děj byl napínavý, ale ten konec mi přišel úplně odfláklý. Jako: došly mi nápady, ale nějak ukončit to musím.
Spoiler: A to usmíření s rodinou mi přišlo taky trošku přitažený za vlasy. Jeden 5minutový srdceryvný výlev a desetiletí křivdy a nezájem rodiny zapomenuty. I ten vztah mezi Sedonou a Cyrusem mi přišel dost nevěrohodný.
Ale jak jsem už psala - kniha je docela čtivá, a proto 3 hvězdy za odpočinkové čtení.

02.09.2015 3 z 5