haha_ja haha_ja komentáře u knih

Vendulka: Útěk za svobodou Vendulka: Útěk za svobodou Ondřej Kundra

Knihu jsem nejprve začala poslouchat na rádiu jako audionahrávku. Zaujala mě hned v začátku, a proto jsem dala přednost stejnojmenné knize. Ze začátku jsem četla se zapálením, ale postupně se vytrácela osoba Vendulky a text se ubíral životem fotografa Jana Lukase. Čekala jsem, že kniha bude více spojena s Vendulkou, to mě trošku zklamalo. Oceňuji ale popis všedního života obou aktérů a jejich rodin i přes ty hrůzy, které je v jejich životech potkaly. Je to zase jiný pohled na dějiny naší země. Tato svědectví jsou pro budoucí generace důležitá.

19.04.2019 3 z 5

Jak jsem dojel až na Nordkapp Jak jsem dojel až na Nordkapp Simona Sztulová

Po knize jsem šáhla díky čtenářské výzvě. Cestopisy normálně nečtu, ale tento mě zaujal tím, že se vydali na putování s malým 2 letým synem. Zajímalo mě, jak řešily každodenní starosti a radosti a hlavně balení. Mají můj obdiv, protože já sama bych měla obavy se někam takhle vydat na kolech, natož s tak malým dítětem. Je to psané spíše formou deníku a vzpomínek co oni sami na cestě zažili. Ano, je to chvílemi vtipně laděné, ale chyběl mi větší popis tamní kultury, reálií apod. Jejich cílem nebylo poznat důkladně danou zemi, ale dostat se do jejich vytouženého cíle, tedy až za polární kruh. V tom mě kniha trochu zklamala, ale na druhou stranu byla čtivá a nenudila jsem se.

21.03.2019 3 z 5