HadleysHope HadleysHope komentáře u knih

Dítě noci Dítě noci Karen McQuestion

Při čtení této psychoknihy jsem se jednou leknul. A to když zazvonila naše sousedka, jest-li nemám dvě vajíčka, protože žádné nemá a do obchodu se jí nechce. Fuj, babo, povídám, nejsi duch? Celý týden vás nevidím, nepotkám, a najednou zazvoníte, když čtu tak napínavý příběh. A ona povídá: Byla tady moje vnučka, uklidila, umyla nádobí.....a dost! povídám a bouchnul jsem dveřma :-)

15.09.2022 5 z 5

Pekárna v Brooklynu Pekárna v Brooklynu Julie Caplin

Chcete do Brooklynu? A máte chuť na místní buchty? Tak tohle je přesmě ta knížky, kterou bych si na cestu vzal. Stejně, jako první příběh i tohle je milé, pohodové a krásné.

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Romantika, sranda, pohodové počteníčko. Na dovolenou do KOdaně - ideální knížka. Bavcil jsem se.

Záhada Modrého vlaku Záhada Modrého vlaku Agatha Christie

Krásný a napínavý pohled do minulosti. Nechtěl bych tam zemčít, ale tím krásným vláčkem bych se rád projel. Jinak zajímavě propracovaná detektivka.

05.01.2023 5 z 5

Aristokratka u královského dvora Aristokratka u královského dvora Evžen Boček

Jako by se tato série knihu od knihy zlepšovala. Od tohoto jsem se nemohl odrhnout.
Perfektní.

Tajný život stromů Tajný život stromů Peter Wohlleben

Strome! Kamaráde! Srdce rvoucí, přírodní, surové a krásně pojaté. Už si v životě na Vánoce nekoupím živej strom.

05.09.2022 5 z 5

Pláž v Chorvatsku Pláž v Chorvatsku Julie Caplin

Slyšíte to šumění moře, no nevzrušuje vás to? Mě tohle strašně baví. Moc u toho nepřemýšlím a užívám si romantický výlet.

03.09.2022 5 z 5

Smrtící bílá Smrtící bílá Robert Galbraith (p)

Tuhle zvláštní dvojici vyšetřovatelů jsem si nanejvýš oblíbil.

03.09.2022 5 z 5

Hedvábník Hedvábník Robert Galbraith (p)

Krásný námět. Po prvním příběhu jsem neodolala a pořídil si i další knihy. Tohle se četlo samo. Napětí povedené a vyvrcholení možná překvapí.

Robinsonka Robinsonka Marie Majerová

Já byl spokojen. Příjemné, lehké a s úsměvem napsané dílko, které za to určitě stojí. Pravda, je to spíše pro ty, kteří v té době žili, dnešní mládeži to nic neřekne.

04.09.2022 4 z 5

Aristokratka na koni Aristokratka na koni Evžen Boček

Tady už se to zase trochu více rozjelo. Asi to bude těmi koňmi. Celkem vyvážené a vzrušující.

03.09.2022 4 z 5

Velká čtyřka Velká čtyřka Agatha Christie

No, má to své broučky, ale i tak zase povedený námět, zajímavá zápletka a takový nePoirotovský příběh.

05.01.2023 4 z 5

Po stopách Jacka Rozparovače Po stopách Jacka Rozparovače Kerri Maniscalco

Jo, tohle mě lákalo nejen svým krásným opřebalem , ale i obsahem. No, kdo by neměl rád Jacka Rozparovače, že jo? A ještě k tomu přidejte něco jako Kůstku (Sběratelé kostí) a máte naprosto úžasný román. A už je i druhá kniha, ha, ha, ach.

15.09.2022 5 z 5

Domek v Irsku Domek v Irsku Julie Caplin

Irsko, drsná země plná chlastu a příjemných lidí. Opět další velmi povedený, romantický příběh. Není co dodávat.

Chata ve Švýcarsku Chata ve Švýcarsku Julie Caplin

Švýcarsko, země romantiky a čokolády. Vtipné, lehké, romantické. Neváhejte a čtěte.

Čajovna v Tokiu Čajovna v Tokiu Julie Caplin

Čaj a romantika - to jde k sobě. Ještě k tomu sexu trochu srandy a hurá do Japonska.

Hotýlek na Islandu Hotýlek na Islandu Julie Caplin

Tragédie na Islandu s touto knihou? To snad ani nejde. Perfektní, sladké, romantické, inu prostě pohodička u kafíčka.

03.09.2022 5 z 5

Tohle je nejdramatičtější v této sérii. Rychle se to četlo, má to spád a napětí.

Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Sudetský dům: Jaro - léto 1945 Štěpán Javůrek

Válečnou tématiku moc nemusím. Je mi z ní převážně smutno. Né jinak tomu bylo i u tohoto příběhu. Je to ze života, a pro čtenáře krimi je to celkem přijatelné, ale myslím si, že kdejaký místní scifista nebo fantasta tohle určitě nedocení.

03.09.2022 5 z 5

Neklidná krev Neklidná krev Robert Galbraith (p)

Tohle mi tak nesedlo, jako ty předešlé příběhy. Ale má to napětí a určitý zvrat ke konci. Je to čtivé a určitě, kdo četl předešlé, si to nesmí nechat utéct.

03.09.2022 4 z 5