guardian guardian komentáře u knih

Otrokyně, Bojovnice, Královna Otrokyně, Bojovnice, Královna Morgan Rice

Zde jsem naprosto rozpolcená. Kniha mě zaujala motivem, fantazijním světem. Rozhodně jsem měla nutkání číst dál a dál. Ale psychologie postav a celkový dojem z děje? Popravdě nic moc. (Další text obsahuje spoilery) Hlavní hrdinka na mě působí jako naprostá puberťačka, která mění názory (hlavně co se týče citů), děj byl až příliš neuvěřitelný - tolik životu nebezpečných událostí během pár dní? Sotva se hrdinka dostane z vězení, už ji tam zase někdo veze a takhle pořád dokola. Nehledě na pravopisné chyby, které občas opravdu bijí do očí - to je ale věc překladu. O dalším dílu popřemýšlím. Abych zase nebyla příliš negativní, musím uznat, že zvědavá jsem.

08.04.2019 2 z 5

Nefertari - dědictví kacířské královny Nefertari - dědictví kacířské královny Michelle Moran

Za mě byla úplně nejlepší Nefertiti, ale tahle knížka jí rozhodně šlape na paty. Michelle Moran to zkrátka umí.

08.04.2019 5 z 5

Dary bohyně Isis Dary bohyně Isis Traci Harding

Čekala jsem něco více egyptského a na můj vkus bylo v knize příliš nadpřirozeného, ale jinak velice pěkné čtení jak co se týče kompozice, tak stylu. Určitě doporučuji.

Urozená vězeňkyně Urozená vězeňkyně Michelle Moran

Michelle Moran je jedna z mých nejoblíbenějších autorek historických románů. Umí příběh vykreslit naprosto skvěle. Přesto mě v této knize rušila jedna podstatná věc (což ale může být dáno i překladem!) - občas jsem se velice snadno ztratila v dialozích a musela jsem některé rozhovory číst vícekrát, abych pochopila, která postava co říká. Proto tentokrát jen 4*.

Nefertiti - sluneční stín Nefertiti - sluneční stín Christian Jacq

Myslím si, že milovníci historických románů s propracovanou psychologií postav a napětím budou z této knihy spíše zklamáni. V knize letíme příběhem rychlostí světla, což je velká škoda. Postrádám zde smysl pro detail. Na druhou stranu pro neznalce historie Egypta, kteří začínají s takovým čtením, by mohla být tato kniha dobrým úvodem. Nebudu hodnotit hvězdami, neboť si myslím, že hodně záleží na náročnosti čtenáře včetně jeho znalostí historie.

08.04.2019

Faraonka Faraonka Patricia L. O'Neill

Trefila se mi do gusta, jen bych ji nezařadila mezi TOP VÝBĚR, proto 4*.