gossipavlina gossipavlina komentáře u knih

Vánoční pohlednice Vánoční pohlednice Dilly Court

Ufff. Tohle já nedokážu dočíst. Naivní, nereálné, neuvěřitelné.

30.12.2019

Zbožňuju Vánoce Zbožňuju Vánoce Lindsey Kelk

Stává se pro mě tradicí, že na Vánoce čtu nějakou knížku s vánoční tématikou. Proto jsem si vybrala i tuhle. Nemohla jsem sáhnout víc vedle. Bylo to celé praštěné a potrhlé, stejně jako hlavní hrdinka Angela. Vánoční atmosféru mi knížka nepřinesla žádnou. V tomto směru to pro mě byla ztráta času.

29.12.2019 3 z 5

Můj příběh Můj příběh Michelle Obama

Paráda. Moc hezky napsané, chytlavé. Pořád se něco děje. I jsem se chvílemi musela smát, hlavně, jak Michelle objala anglickou královnu. Přesto, že jsem tuhle „aférku" v bulváru kdysi zahlédla, znovu mě rozesmála.
Přesto jsem ubrala jednu hvězdu, čekala jsem víc motivační knížku, než „jen" příběh.

29.11.2019 4 z 5

Smrt má jméno Doon Smrt má jméno Doon Ruth Rendell

Nečtu sérii od začátku, takže už mám ze série Vrchní inspektor Wexford některé díly přečtené. A proto mohu říct, že tenhle díl není zrovna nic moc. Prostě průměr.

22.10.2019 3 z 5

Pod africkým sluncem Pod africkým sluncem Barbara Wood

Pěkný příběh, plný lásky, afrického slunce, britské smetánky, ale také plný předsudků a thahu.

15.10.2019 4 z 5

Začít znovu Začít znovu Mona Kasten

Ve svém žánru jedna z těch lepších.Přečetla jsem za dva dny. Brala jsem ji do ruky s tím, že chci něco romantického, s bouřlivými emocemi. Kostra těchto knih bývá většinou stejná, hl.hrdinové se chtějí, ale z nějakého důvodu navenek nechtějí. Chvíli jo, pak zase ne. Se to v nich pere. Stejně to vždycky skončí stejně, což je právě fajn, protože víte, že chcete něco s růžovými brýlemi, něco pozitivního. Různorodost je v místě, kam je děj zasazen, případně v charakterech postav. Tady jsem především ocenila vtipnost a smysl pro humor všech zúčastněných. Špičkování, slovní přestřelky, to bylo to, co se mi na knize líbilo.
Takže doporučuji.

26.09.2019 4 z 5

Zúčtování Zúčtování John Grisham

J. Grisham zase trochu jinak. A zase to stálo za to. Část z války se mi moc nelíbila, přišlo mi to trochu encyklopedické, místy jsem i přeskakovala, ale jinak ostatní části knihy byly super. Uvěřitelné, popsané s dokonalostí vlastní J.Grishamovi.

23.09.2019 5 z 5

Bohyně v domácnosti Bohyně v domácnosti Sophie Kinsella (p)

Taková milá bláznivina pro zasmání s úplně nejvíc americky sladkým happyendem.

30.08.2019 4 z 5

První dojmy První dojmy Charlie Lovett

Přiměřeně napětí, přiměřeně lásky, přiměřeně litarárna. A vznikl z toho fajn příběh. Celou dobu jsem byla zvědavá na vysvětlení zápletky. Pro Jane Austenovou to dopadlo dobře. Z mého pohledu byl ten konec trochu přitažený za vlasy.
Přesto milá knížka, která místy pobaví, místy pohladí.

22.08.2019 4 z 5

Pačinko Pačinko Min Jin Lee

Moc dobré. Uvěřitelné. A jestli to takhle opravdu nějak bylo, tak chudáci. Dřeli a dřeli. A stejně si nikdy nic dobrého nevydřeli.
Celkově ta kniha vyznívá dost negativně.
I přesto mě bavila. ale teď se raději pustím do něčeho humorného.

12.08.2019 4 z 5

Blízko obzoru Blízko obzoru Jessica Koch

Snad poprvé jsem přemýšlela, že knihu označím jako odpad. Zachránilo ji jen to, že se to skutečně stalo. A závěr knihy. Jinak 3/4 času jsem si říkala, to není možný, to se mi snad jen zdá. Ten styl zpracování byl fakt hrozný. Nejhorší a nejupadlejší červená knihovna, hluboko pod Padesáti odstíny šedi.
Až ten závěr, ten mě dostal, kdy Jessica bilancovala nad jejím vztahem s Danijelem. Tam své myšlenky krásně a smysluplně rozvinula.
Chápu, že život s takovou osobností, jako byl Danijel, byť se s ním potkala jen na kratší dobu, její život zásadně ovlivnil. Ale možná měla takto zpracovaná kniha zůstat v šuplíku.
Přeji Jessice, aby do konce svého života byla už jen šťastná!

27.07.2019 2 z 5

Osamělý střelec Osamělý střelec John Grisham

První polovina mi přišla taková nijaká. J.G.to umí lépe. Ale v druhé půlce to byl zase starý dobrý Grisham. Takže spokojenost.

24.07.2019 4 z 5

Sucho Sucho Jane Harper

Napsané to bylo dobře, ale jinak průměrná detektivka. Asi jsem zmlsaná severskými thrillery. Ale vyšetřovatel byl úplně normální. Pro mě ničím zapamatovatelný. A ústřední zápletka mě také ničím neohromila. Snad jen to prostředí.

15.07.2019 3 z 5

Kavárna v Kodani Kavárna v Kodani Julie Caplin

Jedno velké klišé, od první stránky po tu poslední.

07.07.2019 3 z 5

Honest Guide Praha Honest Guide Praha Janek Rubeš

Průvodce je pěkně zpracovaný, zajímavě. Graficky se mi moc líbí. Ale je vhodný spíš pro lidi, co Prahu neznají. Pro pražáka toho moc nového nepřinese. Z čehož jsem třeba já mírně zklamaná.
Z 50% doporučených míst v průvodci na ty davy stejně narazíte. Tomu se v dnešní době ve velkoměstě prostě nevyhnete.

26.06.2019

Mlčenlivé ženy Mlčenlivé ženy Kerry Fisher

Líbila se mi, i když mě někteří z protagonistů fakt štvali. Massimo. A ten teda velmi. Za ním hned v závěsu jeho matka.
Kniha byla čtivě napsaná, hodně o vztazích, psychologii, a to mě baví.

09.06.2019 4 z 5

Námi to končí Námi to končí Colleen Hoover

Jako 18-iletá bych asi hodnotila jinak. Takže moje hodnocení je asi třeba brát trochu s nadhledem, neb nejsem cílová skupina. Ale tohle byl uragán emocí, zbytečně přeslazené. Ryle nereálný, pan (ne)dokonalý. Ty jeho citové výlevy, až mi bylo za něj trapně.
Na konci jsem spisovatelku pochopila. Vypsat se ze své bolesti.
Jako odpočinkové čtení, proč ne. Kniha je příjemně čtivá.

29.05.2019 3 z 5

Tiché roky Tiché roky Alena Mornštajnová

Ten příběh sám o sobě je dost tuctový. Nic výrazného. Ale styl psaní paní Mornštajnové se mi líbí. Určitě se budu těšit na její další knihy.

23.05.2019 3 z 5

Katarze Katarze Yrsa Sigurðardóttir

Velice aktuální téma. Až mě mrazilo. Z těch vražd to ale nebylo. Ufff, náročné téma. Šikana.
Huldar je sympaťák, Freyja na to určitě také časem přijde.
Knihy YS mě prostě baví.

17.05.2019 5 z 5

Labutě z Páté avenue Labutě z Páté avenue Melanie Benjamin

Pěkné. Dokonalost něco stojí. A i na pohled dokonalí lidé mají své nedokonalosti.
Labutě byly opravdu nádherné a hlavně elegantní. Elegance. Magické slovo, mantra pro labutě. Hlavně pro Babe.
Doporučuji k přečtení.

01.05.2019 4 z 5