Globuska Globuska komentáře u knih

Všechny malé zázraky Všechny malé zázraky Jennifer Niven

Římsa školní zvonice, ON a ONA... Víc nepotřebujete. Všechny malé zázraky pro mě byly velkou neznámou. Ačkoliv jsou YA knihy (mimo fantasy) pojímány podobně, tohle je trochu zázrak i pro mě. Opravdovost a síla příběhu, jemná gradace, která ústí ve velké finále. Ten příběh má všechno, co potřebujete, abyste JIM fandili, chápali je a snažili se jim dodat tolik optimismu, kolik to jen jde. Prostě perfektní!

05.04.2017 5 z 5

Řasnatci Řasnatci Dana Kellnerová

Málokdy bývám z knihy rozčarovaná, ale tahle mě přesvědčila o tom, jaké můžu mít rezervy. Vyhrocená naivita hlavní hrdinky mě strašně rozčilovala. Samozřejmě je jasné, že záleží na zkušenostech a někdo hned pozná, kdo před ním stojí. Někdo ne a pak se zamotá do šíleného vztahu, ze kterého jako by nebylo úniku. Dá se říct, že v některých momentech se asi pozná každá žena, na druhou stranu je to moc vyhnané ad absurdum. Modlím se za to, aby se tohle nikdy nestalo, protože jinak mě jímá hrůza. Co upřít nemůžu, je autorčin styl a smysl pro psaní. Napsané je to dobře a stejně tak se to i četlo.

09.02.2017 3 z 5

Tyhle knížky mě baví. I když je všude hodně inzerováno, že je to jako Harry Potter, tak není. Sice tam najdete některé podobnosti a možná byste tam našli i analogii k jeho postavám, ale je to postavené trochu jinak a celý svět Morrigan je vytvořený na jiných základech. Nebála bych se toho. Neměla jsem od toho žádná očekávání a asi se mi to vyplatilo. V záplavě jiného čtení, příjemná změna.

02.05.2019 5 z 5

Bezkonkurenčně dokonalé. Ideální cesta jak dopřát menším i větším dětem inspiraci do budoucího života nenásilnou formou. Knihu ocení i

17.06.2018 5 z 5

Noc s Marilyn Monroe Noc s Marilyn Monroe Lucy Holliday

Trochu slabší pokračování prvního dílu. O vtip tu také není nouze, Libby nezklame, ale už to není takové to "ach" jako v prvním případě. I tak se ale čte dobře, na letní dovolenou ideální čtení.

17.06.2018 4 z 5

Noční lov Noční lov Robert Bryndza

Robert Bryndza už v prvním díle ukázal, že nejen severští autoři umí psát dobře konstruované detektivky, které umí čtenáře posadit na zadek. Spojení s britským humorem, silnou ženskou povahou a zajímavou zápletkou je to trefa do černého a tak trochu čerstvý vítr na tomto žánrovém poli. Druhý díl s komisařkou Fosterovou je na tom podobně. O to víc, že staví na případu, který se opravdu stal. Děj utíká, je čtivý. Jednotlivé postavy se dál rozvíjí a víc se soustředí i na samotnou hlavní hrdinku.

02.05.2017 5 z 5

Lovec králíků Lovec králíků Lars Kepler

Autorské duo si opět pohrálo s nervy čtenářů. Na brilantnost příběhu a spád dějové linky jsme všichni zvyklí. Zápletka je prostě dokonalá. Sice se mi zdálo, že některé linky by šly klidně vynechat, celkově ale perfektní severské mrazivé krimi, jak jsme zvyklí.

06.04.2017 4 z 5

Ostrov lhářů Ostrov lhářů Emily Jenkins

Ke knize jsem přistupovala hodně zdrženlivě, protože jsem na ní slyšela tolik chvály, že to ani není možné. Možná jsem od ní čekala něco jiného, nakonec mě ale pohltila a četla jsem ji jedním dechem. Není psaná klasicky jako každá YA, snad právě ty útržky, krátké věty a jednotlivé myšlenky dodávají knížce šmrnc. A rozuzlení opravdu překvapilo. Myslím, že fajn změna mezi tolika jinými.

30.03.2017 4 z 5

Tiché dívky Tiché dívky Eric Rickstad

Trochu slabý rozjezd, velmi silný závěr - to bych řekla na okraj. Jednotlivé postavy (a zvlášť pak Rath) jsou fajn, mají spoustu šedých zón, které čtenáře mohou bavit. Ale děj dost pokulhává. Naopak závěr je plný všeho, co od detektivky čekáte. Zvraty, zajímavá zápletka a její vyřešení a otevřený konec, který si tak nějak podvědomě "přejete".

09.05.2017 3 z 5

Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Tajný život v Bílém domě : svět za uzavřenými dveřmi Bílého domu Kate Andersen Brower

Jak mile a s úctou zpracovat téma, které je zdánlivě v podstatě nezajímavé. Nečekejte drby, ale poctivý dokument o všech lidech "za oponou" Bílého domu, kteří ho dělají tím, čím je. I symbol může mít lidskou stránku.

24.02.2017 4 z 5

Zlo Zlo Ben Sanders

Zlo je taková novodobá westernovka. Neohrožený psanec s kolty u pasu honí zločince a sám se skrývá, jak před nimi, tak před policií. Trochu citů, hodně krve a hodně kulek... Ale čtivé to je. Čte se to dobře. Zápletka také ujde, její pointa je docela odhalitelná, ale pasuje tam. Prostě divoký západ.

09.02.2017 3 z 5