giggle giggle komentáře u knih

Milostná strategie Milostná strategie Simona Monyová (p)

Nečekaně zajímavá kniha. Takový protiklad knihy Deník citového vyděrače aneb Co všechno je schopna žena udělat pro lásku milovaného muže a jak skvělý může muž být... Mně se líbilo a zajímalo mě jak to bude pokračovat.

01.02.2013 4 z 5

Osud mě má rád Osud mě má rád Simona Monyová (p)

Toto byla vážně Monyová? Moje 20. kniha od této autorky a prvně mi přišla úplně, ale úplně jiná. Možná plná optimismu, možná až moc pohádková... a místy i moc zidealizovaná (Danielin komentář Michala: "Byl to báječnej kluk..." ?!). Knížka se dobře četla, ale na mě děj měl až moc rychlý spád na to, abych se sžila s hrdinkou.

30.01.2013 3 z 5

Už nikdy Už nikdy Katarzyna Grochola

Ona by to asi nebyla špatná kniha. Občas se tam povedou dobré vtípky. Jenže problém byl, že já se tak strašně nemohla začíst! Spousta stran mi přišla jako omáčka o ničem a navíc se zajímavá zápletka rozvinula až na konci.

24.01.2013 2 z 5

PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail PinkMuffin@BerryBlue – Předmět: Zatoulaný e-mail Hortense Ullrich

Na knížku jsem dostala tip coby na velmi vtipnou knížku. V knihovně byla v dětském oddělení, přesto jsem četla docela se zájmem, ale usmála se jen dvakrát a na závěr už mi to přišlo opravdu zdlouhavé a natahované. Možná pro mladší čtenáře, já se k ní vracet už nebudu.

18.12.2012 3 z 5

Pro drogy nemá smysl umírat Pro drogy nemá smysl umírat Radek Hanykovics

Přečetla jsem ji asi před 4 roky jedním dechem - doposud jsem nenašla odvahu ji nějak okomentovat. V podstatě by to vystihlo jedno slovo. "Hrůzné!" - Upřímně se divím, že jsem se svoji povahou toto dokázala přečíst. Udělal blbost, hrozně velkou - ale přesto jsem při čtení této knihy a vědoma si jeho následného osudu, brečela. A on za to zaplatil.
Toto je pro mě kniha, která ve mně zanechala opravdu moc...
Proboha, toto nechť si přečtou všichni, kdo by si chtěli podobně přivydělat nebo se zaplést s drogami celkově!

24.02.2012 5 z 5

Klára vstává Klára vstává Josefa Opplová

Zpočátku jsem myslela, že knihu budu muset odložit, protože na líčení domácího násilí nemám jednoduše žaludek. Ale pak jsem se začetla dál a nelituju. Kniha mě strhla, Kláře i jejímu "Svatému" jsem hrozně moc fandila a čekala co bude dál. Některé scény mi přišly až neuvěřitelné, ale na druhou stranu pokud někdo takto dokáže přežít/žít, pak má můj obdiv. Kolik z nás by si v takové situaci poradilo? Jelikož nechci moc prozrazovat, jen dodám: Kéž by takto odvážných žen se štěstím v neštěstí bylo víc...

24.02.2012 4 z 5

Tajemné hry lásky Tajemné hry lásky Olivier Orbanov

Pro mě velice rozvláčná kniha, která však díky citovému rozjímání obou manželů obsahuje spoustu zajímavých myšlenek. Zajímavá je pasáž, kdy Clotilde popisuje zážitky z války v Sarajevu.

"Chtěla bych si lépe rozumět a zároveň se toho bojím. Poznat sama sebe je nejtěžší úkol."

"Do lásky se vstupuje vždycky slavobránou. Vychází se z ní malými dvířky."

"Projevená žárlivost může být také důkazem, je to forma lásky nervózních, z míry vyvedených milenců."

24.02.2012 2 z 5

Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Vím, o čem mlčím - Heroin, toxíci a konec jako sladké nic Veronika Pánková

Drsné, syrové.. četla jsem to v době, kdy jsem byla stejně stará jako hrdinka - autorka. Číst pocity a zážitky feťáka závislého kromě tvrdých drog ještě na alkoholu ... nezapomenutelná kniha. Na druhou stranu - těžko po ní sáhnete opětovně.
Naprosto souhlasím s Lady.Marmalade.

09.12.2011 4 z 5