Gabriela_K Gabriela_K komentáře u knih

Úplně cizí lidé Úplně cizí lidé Liane Moriarty

Kniha mě chytla a závěr každé kapitoly mě nutil číst dál. Co se týče konce, tak jsem se možná nechala ovlivnit recenzemi, které jsem si před knihou přečetla. Tak či onak, od závěru jsem asi čekala něco víc, ale ve výsledku mi to rozuzlení nepřijde až tak přitažené za vlasy.

16.08.2022 4 z 5

Nultá hodina Nultá hodina Agatha Christie

Rozjezd byl pomalejší, ale v půlce knihy se stalo to nejzásadnější. A v té chvíli jsem se do knihy opravdu ponořila. Konec byl za mě překvapením a vraha jsem neodhalila. A motiv byl pro mě též šokující.

27.07.2021 5 z 5

Petr a Lucie Petr a Lucie Romain Rolland

I když nemám ráda knihy z období válek, přesto byla kniha fajn. Byla krátká. Jazyk za mě složitější, ale ten základní holý děj jsem pochopila. Je tam málo postav. Konec je smutný. Jako kniha k maturitě si myslím, že ano.

10.04.2021 4 z 5

Mrtvá v knihovně Mrtvá v knihovně Agatha Christie

Kniha se mi líbila, přesto pro mě neměla ,,vau" efekt. Deset malých černoušků, které jsem četla nedávno, byli skvělí, ale tahle kniha mě trochu zklamala. I tak mě překvapil konec, protože jsem opět nevěděla, kdo je vrah.
Nemůžu knihu sice zařadit mezi ,,Doporučuji", ale s klidem jí dávám 5*.

30.08.2020 5 z 5

Mrtvá holka, dobrá holka – část první Mrtvá holka, dobrá holka – část první Holly Jackson

Víc budu asi moct říct až přečtu i druhou část, nicméně první část se mi líbila, bylo to čtivé, rozhodně akčnější a temnější než předchozí díly.
Konec mě překvapil, ze začátku jsem byla na vážkách, jestli se mi úplně líbí to co se právě stalo, ale je to tam hezky vysvětleno, takže chápu proč k tomu muselo dojít a tím pádem jsem zvědavá jak se to vyřeší v té druhé části.

12.05.2024 5 z 5

Na lovu Na lovu Meagan Spooner

Bála jsem se že mě kniha bavit nebude, ale opak je pravdou.
Kniha se mi četla moc dobře. Pořád se tam něco dělo, příběh hezky ubíhal a často jsem ztrácela pojem o čase.
Určitě můžu doporučit.

30.12.2023 5 z 5

Život jedna báseň Život jedna báseň Colleen Hoover

Kniha mě opravdu chytla. Moc mě bavila, často jsem při čtení ztrácela pojem o čase. Rozhodně doporučuji a doufám, že se dočkáme českého překladu pokračování.

20.10.2023 5 z 5

Prokletý rok Prokletý rok Kim Liggett

Kniha mě hned vtáhla do děje. Nemohla jsem se od ní absolutně odtrhnout. Bylo to napínavé a na knihu budu ještě dlouho vzpomínat. Za mě rozhodně velké doporučení.

11.10.2023 5 z 5

Utrpení mladého Werthera Utrpení mladého Werthera Johann Wolfgang Goethe

Netrpěl jenom Werther, ale i já, při čtení této knihy.
Jazyk byl pro mě složitý, nebavilo mě to, nudila jsem se a tím pádem jsem ten text ani pořádně nevnímala.
Chtěla jsem dát nula hvězdiček, ale připadám si trapně označit známou klasiku slovem odpad, proto dávám jednu hvězdu.

19.08.2023 1 z 5

Holubice a had Holubice a had Shelby Mahurin

Kniha mě hned vtáhla do děje. Opravdu jsem se do ní ponořila a nemohla jsem se od ní odtrhnout. Bavila mě od začátku do konce a těším se až se vrhnu na další díl.

26.06.2023 5 z 5

Falešný polibek Falešný polibek Mary E. Pearson

Kniha byla skvělá, bavila mě a nemohla jsem se od ní odtrhnout.
Díky recenzím tady na databázi jsem zjistila, že jsem nebyla hloupá a jenom nepochopila část knihy, ale že to byl účel autorky, aby čtenáře zmátla s tím kdo je kdo. A abych si listovala nazpět a četla některé pasáže znovu.
Rozhodně se těším až se vrhnu na další díl.

01.11.2022 5 z 5

Maryša Maryša Vilém Mrštík

Velkou překážkou pro mě bylo nářečí. Nedokázala jsem se začíst, ale samotný děj se dá pochopit. Za mě nic co bych doporučila k maturitě, určitě se dá v kánonech najít něco lepšího.

26.08.2022 4 z 5

Příšerná teta Příšerná teta David Walliams

Kniha se mi moc líbila. Byla zábavná a vtipná. Opět bylo téma velice zajímavé. Bavilo mě tam hned několik postav a konec byl pro mě šťastný, což je, co jsem zatím četla od autora, neobvyklé.
Za mě velké doporučení, jak pro děti tak pro dospělé.

10.05.2021 5 z 5

Princ Kaspián Princ Kaspián C. S. Lewis (p)

Přiznám se, že je to, zatím, nejlepší kniha z této série, kterou jsem zatím četla. Nevím jestli je to tím, že jsem si dala od čtení pauzu nebo jsem při čtení byla v nějakém lepším rozpoložení :-) Každopádně, když porovnám knihu a film, za mě tam bylo, zatím, nejvíce rozdílů.
Věc, kterou v knize postrádám a to opakovaně jsou bitvy konkrétně jejich popis, který se v knihách objevuje jen letmo, což byl případ i této knihy. Skóre ale zlepšilo to, že jsme se v knize dočkali aspoň souboje Miráze s Petrem.

11.01.2021 5 z 5

Ví o tobě Ví o tobě Sarah Pinborough

Moje důvěra a přesvědčení kdo je špatný a kdo dobrý, se během knihy často měnila. A čtení mě i díky tomu bavilo a chtěla jsem se dozvědět o všech tajemstvích. Ale konec knihy mě zklamal, bylo to na mě moc fantasmagorické a dost přitažené za vlasy, takže 4*.

28.12.2020 4 z 5

Čarodějův synovec Čarodějův synovec C. S. Lewis (p)

Kniha mě bavila. Pokud si chcete přečíst jak to všechno začalo. Jak se zrodila samotná Narnie, tak do toho jděte. Pokud ne, myslím si, že knihu můžete klidně přeskočit. Nemyslím si, že by tam bylo něco až tak podstatného pro další knihy. Ale uvidíme...

08.11.2020 4 z 5

Cesta do středu Země Cesta do středu Země Jules Verne

Kniha se mi líbila. Přečetla jsem ji vcelku rychle. Určitě doporučuji.
Jediné co bych uvítala by byl delší pobyt na cestě do středu Země.

19.06.2020 5 z 5

Pojď se mnou Pojď se mnou Ronald Malfi

Horor to není, spíš thriller s hororovými prvky, které by se daly klidně racionálně vyložit.
Kniha se mi četla vcelku dobře. Byla jsem ráda za kriminální zápletku, vraha jsem neodhadla. Úplný závěr byl rozhodně překvapující.
Nelituju, že jsem si to přečetla, ale asi nic k čemu bych se chtěla vracet.

30.04.2024 4 z 5

Ultimátum Ultimátum T. J. Newman

Hned první věta mě vtáhla do děje. Bylo to napínavé, plné zvratů. Rozhodně doporučuji. Knihu budu mít ještě dlouho v paměti.

05.10.2023 5 z 5

Odpusťte mi, váš Leonard Odpusťte mi, váš Leonard Matthew Quick

Kniha se mi líbila, styl psaní byl perfektní, hodně jsem nad knihou přemýšlela. Leonard byl sympatický kluk, kterého mi bylo líto a chtěla jsem mu hrozně pomoct.
Je to dojemný příběh, na kterém je nejhorší to, že se takové věci dějí i v reálném životě. Za mě můžu doporučit.

28.09.2023 5 z 5