Gabri-88 Gabri-88 komentáře u knih

Dědička ohně Dědička ohně Sarah J. Maas

Tak! Od tretiho dilu se pro me pribeh stal tak chytlavym, ze jsem se nemohla odtrhnout. Libi se mi jak to s Aelin jde nahoru a dolu. Autorka snazi Aelin popsat v jeji nejvetsi sile a krase, a hned na to ji zase ukaze spinavou, smradlavou a na dne :-) To same plati o Dorianovi, fandim mu klukovi. Cokoliv o Chaolovi desna nuda.

Carodejnice si me v tomto dile zatim moc neziskaly. Zato Wyverni rozhodne. Libilo se mi konecne se "podivat" do dalsich koutu kontinentu. Mlzne skaly se mi moc zamlouvaly. Uceni promeny byla nuda, ale ovladani ohne me bavilo.

"Dostala ses na druhou stranu planiny, ale naridil jsem ti postavit se prizrakum - ne si privodit magicky zachvat." :-))

10.05.2019 5 z 5

Půlnoční koruna Půlnoční koruna Sarah J. Maas

Druhy dil Pulnocni Koruna mi ukazal jak velky potencial serie ma. Dozvime se nektere neuplne informace a jine naopak prulomove informace. Smrt jedne z postav me sokovala!
Vrazedkyne Celeana mi zacla byt sympatictejsi, ackoliv mi obcas drasala nervy. Proc tu nektere ctenarky vzdychaji nad Chaolem, nechapu :-) dej o carodejnici jsem skoro povazovala za vykrik do tmy, ale v dalsich dilech se ukaze, ze tomu tak neni.
Cim dele ctu, tim vic si uvedomuju jak je zapletka slozita a jak nam autorka vse odkryva kousek po kousku. Pro je serie dil od dilu lepsi

09.05.2019 4 z 5

První První Kiera Cass

Nejhezci na teto knize je obalka :-) sice jsem docetla do konce, ale na dalsi dily uz se nechystam, zvolim neco smysluplnejsiho

08.05.2019 2 z 5

Psí zima Psí zima Petra Neomillnerová

Rozhodne uz me druhy dil serie nenadchl a nepobavil tolik jako prvni dil. Asi uz ta sprostota prestala byt zabavna, protoze se to jakoby furt opakuje a cloveka uz tolik neprekvapi

08.05.2019 3 z 5

Věž úsvitu Věž úsvitu Sarah J. Maas

Nemohu souhlasit s hodnocenim ostatnich ctenaru. Kdyz opomenu to, ze me zklamalo, ze kniha neni primo o hlavni hrdince serie, tak tedy duvod proc jsem dala jen 3 hvezdy bylo pocatecni chovani Yrene vs Chaol, vic mi vadila Chaolova nesdilnost, pouze diky tomu se kniha tak vlekla. Nesryn ten zvrat preju, to se moc povedlo. Dozvedeli jsme se dalsi informace ohledne Valgu a kamenu, to je fajn. Posledni stranka byla jako vykrik do tmy, abysme teda uplne nezapomneli ..

21.05.2019 3 z 5

Říše bouří Říše bouří Sarah J. Maas

Zase skvely dil! Moc me to bavilo a nemohla jsem se odtrhnout. Par situaci mi prislo smesnych, ale tech nebylo mnoho a v pameti mi zustaly spis zvraty a prekvapive udalosti. Krom zacatku, jsem se ani chvili nenudila. Prislo mi obcas se ze autorka malo venuje Dorianovi, prala bych si pro nej vic prostoru, na nekterych mistech mi proste chybel anebo byl jen okrajove zminen. Naopak mela az nadmiru prostoru Elide, ktera mi prijde jen do poctu. Lorcan me bavi, asi jsem si toho hulvata oblibila :-)

16.05.2019 5 z 5

Tango Tango Sveva Casati Modignani

Cetla jsem v originale a musim rict, ze to bylo opravdu okouzlujici. Ale to asi bylo i vlivem italstiny, nevim jaka je knizka v prekladu. Kazdopadne kdyz to pujde, tak bych si ji chtela precist podruhe, tentokrat cesky

Zaklínačka Lota Zaklínačka Lota Petra Neomillnerová

Pri pouhe myslence na tuhle knizku se musim usmivat! Pri cteni jsem se rozhodne nenudila, kniha se cetla rychle. Vulgarismy mi nevadi, a prehnane soulozeni me nijak neurazelo. Kniha slouzila jako odreagovani mezi kriminalkama, takze hlavni ukol: pobavit, rozhodne splnila. Podruhe uz si ji asi neprectu

Paní Bovaryová Paní Bovaryová Gustave Flaubert

Po prvnim precteni bych Pani Bovaryovou ohodnotila na pet hvezd, ale kdyz jsem knihu precetla podruhe, najednou uz me tak neuchvatila, asi mi vic vadilo chovani nekterych postav. Pribeh jako takovy je poutavy